… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Předseda palestinského olympijského výboru: Pokud bychom měli jadernou zbraň, ihned bychom ji použili proti Izraeli 4.55/5 (91.00%) 20 ohodnocení

jaderný výbuchMírumilovnost a touhu po mírovém soužití s Izraelci zase jednou výslovně potvrdil vysoký představitel Palestinské správy. Tentokrát náměstek tajemníka Ústředního výboru Fatáhu a předseda Olympijského výboru Palestinské správy Džibríl Radžúb (Jibril Rajoub), který v rozhovoru pro libanonskou televizi Al-Majadín (Al-Mayadeen) chválil násilí proti Izraeli s tím, že pokud by arabská autonomie měla dostatečnou vojenskou sílu proti Izraeli, neváhala by ji užít.

„Přísahám, že pokud bychom měli jadernou zbraň, použili bychom ji hned ráno,“ prohlásil Radžúb v rozhovoru, o němž informuje Palestinian Media Watch (PMW) a jehož přepis byl publikován 2. května 2013 také na jeho facebookové stránce.

Podle PMW další vysoký představitel Palestinské správy vyjádřil otevřenou podporu vrahovi, který minulý týden ubodal Izraelce Evjatara Borovského (Evyatar Borovsky), když čekal na autobus na zastávce u Tapuach v Samaří.

„Vzdáváme čest tomuto hrdinnému bojovníkovi, sebeobětujícímu se Salámu Al-Zaghalovi,“ prohlásil Sultan Abu Al-Einein, který byl donedávna poradcem předsedy Palestinské správy Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas) v postavení ministra.

„Bránil svoji čest, proto šel proti osadníkovi a zabil ho. Požehnání prsům, které kojily Saláma al-Zaghala,“ dodal. Jeho slova odměnili posluchači potleskem.

příspěvek na FB profilu Fatáhu o vraždě Evjatar Borovského

příspěvek na FB profilu Fatáhu o vraždě Evjatar Borovského

Stejně tak nad vraždou mírumilovného židovského civilisty jásala i facebooková stránka hnutí Fatáh, které Západ označuje za umírněné. Na stránce byla zveřejněna fotografie zavražděného s komentářem: „Obrázek osadníka, který byl zabit dnes na vojenském kontrolním stanovišti Al-Zaatara v jižním Náblusu hrdinou, propuštěným vězněm Salámem Asadem Al-Zaghalem z Tulkaremu.“

Senior PA officials praise violence against Israel – článek na webu Palestinian Media Watch (anglicky)

Fatah Facebook page glorifies murderer as „the hero, the released prisoner“ – článek na webu Palestinian Media Watch (anglicky)

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv