… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Evropští politici označováním výrobků z Judeje a Samaří poškodí Araby více, než Izrael 4.89/5 (97.78%) 18 ohodnocení

Průmyslová zóna Barkan

Průmyslová zóna Barkan

Podle informace izraelského  Ministrerstva zahraničí budou označováním výrobků z Judeje a Samaří v Evropské unii více poškozeni palestinští Arabové než Izrael. Více než 22,500 Arabů pracuje v izraelských firmách v Judei a Samaří. Jsou to současně nejlépe placení zaměstnanci, kteří žijí v Palestině – na území Palestinské správy. Vydělávají ve firmách vlastněných Izraelci o 88% procent více, než Arabové pracující v obdobných firmách patřících Arabům. Mají také zajištěno penzijní a zdravotní pojištění, což je provilegium, kterého se dostává jen nemnohým na území Palestinské správy. V Palestinské správě je dvacetiprocentní nezaměstnanost a pokud dojde v důsledku bojkotu výrobků z Judeje a Samaří k omezení výroby, okamžitě toto číslo vzroste.

Židovské firmy z Judeje a Samaří jsou pro mnoho mladých Palestinců  jedinou možností jak získat slušný výdělek. Mladí Palestinci smějí v Izraeli pracovat až od dosažení dvaceti šesti let věku, zatímco v podnicích v Judei a Samaří mohou pracovat mladí lidé od věku sedmnácti let.

Podle Evropské unie ovšem označování výrobků židovských producentů z „okupovaných území“ má podpořit palestinské Araby. Ve skutečnosti, ale dojde k zvýšení nezaměstnosti, snížení příjmů, nezaměstnanosti mladých Arabů a zchudnutí všech palestinských Arabů.

Když se zamyslíme nad poslední větou uvědomíme si, že se tak situace v Palestinské správě stane více výbušnou a na ulicích bude více mladých nespokojených, nezaměstnaných Arabů, jimiž lze manipulovat, protože nebudou moci opustit bludný kruh bídy. Otázkou je komu je taková situace prospěšná a zda „spravedliví“ úředníci a politici Evropské Unie neslouží úplně jiným cílům.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Report: Arabs, Not Jews, Worst-Hit by EU Labeling Scheme

 

 

2 reakce na Evropští politici označováním výrobků z Judeje a Samaří poškodí Araby více, než Izrael

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
« Kvě   Čvc »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv