… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamás popravil další dva „kolaboranty“ 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Hamás

Hamás

Ministr vnitra „vlády“ teroristické organizace Hamás v Gaze sdělil, že v sobotu byli popraveni oběšením dva muži odsouzení za spolupráci s Izraelem.

Ministerstvo sdělilo, že poprava obou mužů je v souladu „…s tím, co stanoví palestinské zákony.“ Muže označilo jako 49letého spolupracovníka s okupanty A.G. a 43letého kolaboranta H.K.

Vojenský soud v Gaze odsoudil oba „…k smrti oběšením poté, co již byli před 10 lety odsouzeni za kolaboraci s nepřátelskou zahraniční entitou a za účast na zabíjení a špionáži“, tvrdí se v prohlášení Hamásu.

Prohlášení dále uvádí, že se popravy zúčastnilo mnoho zástupců občanských organizací. Teroristická organizace Hamás, tvořící v Gaze tzv. „vládu“, již v dubnu popravila tři muže obviněné z kolaborace s Izraelem. Ve čtvrtek byl v Gaze vojenským soudem palestinské teroristické organizace k trestu smrti odsouzen další palestinský arab.

Je to již pátý podobný příkaz k vraždě oběšením, který teroristé Hamásu, resp. jejich tzv. soudy a vláda v přímořské enklávě vydali. Podle palestinskoarabských zákonů se trestají smrtí zločiny spolupráce s Izraelem, vraždy a pašování drog. Všechny „popravy“ musejí být před vykonáním schváleny předsedou palestinské samosprávy. Teroristická organizace Hamás však neuznává legitimitu Mahmúda Abbáse s odůvodněním, že jeho čtyřleté funkční období skončilo v roce 2009.

V březnu Hamás prohlásil, že má seznam kolaborantů, ale nabídl jednoměsíční amnestii pro informátory, kteří se teroristické entitě „podrobí výměnou za shovívavost“. Po uplynutí měsíce teroristická organizace v dubnu oznámila, že započala se zatýkáním podezřelých z kolaborace s Izraelem. Celou měsíční kampaň označila za „úspěch.“ Přibližně dva týdny po vyhlášení kampaně odsoudil teroristický Hamás jednoho palestinského araba k smrti uškrcením (!) za údajné poskytování informací „nepřátelským elementům“ v Izraeli.

V listopadu 2012 – během operace Sloup Oblakový (někdy také nesprávně uváděné jako „operace Pilíř Obrany“) v Gaze – teroristická vláda Hamásu popravila sedm podobných „kolaborantů“ bez soudu. Šest ze sedmi zavražděných bylo veřejně „popraveno“ chátrou, která „kolaboranty“ vytáhla z vozidel a rozstřílela. Fotograficky bylo zachyceno tělo jednoho z nich, které palestinští arabové triumfálně táhli za motocyklem. Vše v souladu s palestinskými zákony…

Hamás byl v médiích (mimo mainstreamových v EU, USA, Austrálii a větší části Afriky, jižní Ameriky i Asie pozn. překladatele) za tato zvěrstva kritizován. Politická část teroristické organizace Hamás, jmenovitě Musa Mohamed Abu Marzúk (Mousa Mohammed Abu Marzook, موسى محمد ابو مرزوق), se posléze oficiálně omluvila.

Mohlo by vás také zajímat:

-AZ-

Článek vychází ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
« Kvě   Čvc »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv