… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael bude první zemí, která získá letouny F-35 4.73/5 (94.55%) 22 ohodnocení

F-35

F-35

Společnost Lockheed Martin Aircraft Industries oznámila, že Izrael bude prvním státem, který obdrží neviditelné bojové letouny F-35, nejdražší zbraň v dějinách USA. Viceprezident společnosti Steve O’Bryan novinku sdělil předevčírem na letecké show v Paříži.

F-35 je letounem páté generace, který je schopen vyhnout se radaru a integrovaným systémům protivzdušné obrany.

O nákup těchto letounů usilují také Jižní Korea, Kanada a další země.

Včerejší článek britských novin The Globe and Mail nicméně vyvolal příznak možné kybernetické špionáže ve spojení s krádeží dat o designu F-35 Joint Strike Fighter.

Čínští hackeři v posledních letech opakovaně útočí na programy vlády USA a velkých podniků, což teprve nedávno začal za vážný problém považovat i Bílý dům. A Čína je jedním ze států, které v současnosti také vyvíjejí vlastní bojový letoun páté generace. Dalším je Rusko.

Pokud se skutečně hackerům podařilo proniknout do vysoce zabezpečené sítě Lockheed Martin a ukrást utajované informace o designu nového F-35, získaly tím soupeřící firmy na trhu velkou výhodu vůči USA, konstatoval ve slyšení v Senátu ředitel odboru nákupu obranných zařízení Pentagonu Frank Kendall.

„Nejsem si vůbec jistý, zda jsou naše utajované informace dobře chráněné,“ sdělil zákonodárcům. „Mnoho z nich je kradeno právě teď a to pro nás představuje velký problém.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel to be First in World with F-35 Fighter Jets.

11 reakcí na Izrael bude první zemí, která získá letouny F-35

  • Refael napsal:

   To může být pravda(ale nemusí), ale naše země nebude první, která je dostane. Snad ještě australská R.A.A.F. by měla mít přednost před Izraelem. Zřejmě podle peněz, která ta země investovala do vývoje programu F-35.

 • Cyril napsal:

  Tak to je paráda, stejně jako těch šest německých Dolphinů (ponorky)! K tomu Merkava a už mě nenapadá v kterém způsobu konvenční války by mohli mít arabové navrch – co to říkám – by nebyli až tak pozadu…
  Jen kdyby šlo něco vymyslet na ty sebebuchy… ach jo…

 • gugi napsal:

  …šlo. Něco na bázi elmag. vlnění. Odpalovali bychom tím ty kreteny na dálku, preventivně by se zapnul dotyčný přístroj a explodovalo by to na nich předčasně. Potíž je v tom, že to zatím nerozeznává naše exploziva v našich skladech od arabských bomb. Ale když se něco přidá do našich exploziv, tak nebudou bouchat, když to zapnem. Mám už to vymyšlený. …ale ještě to piluju do úplný dokonalosti. … teď zrovna kolem mně prolítlo údivem povytažené obočí jednoho z mých výzkumných techniků …. 😎 😆

 • Oblovka napsal:

  Za chvíli možná uvidíme, jestli tyto americké superstroje zachytí naše radiolokátory Vera, které nedávno nabízel při své okružní cestě Arabům (samozřejmě těm hodným a spolehlivým) kníže S. 😆

 • Oblovka napsal:

  Nabízel je v Kataru-četl jsem o tom článek (zprávu) na internetu s ujištěním, že Katar zajistí utajení technologie (něco v tom smyslu). (Budu si asi muset zdroje zaznamenávat – je to moje slabé místo nejen v tomto případě.) Kníže pak objížděl ještě další arabské země a že radiolokátor nabízel i jinde než v Kataru, jen považuji za možné. Každopádně by chtělo pohlídat, kde všude by se mohl radiolokátor časem objevit. Nejlepší by bylo stopnout tento prodej do jakýchkoli arabských zemí, protože by si jej mohli velice snadno prodat jeden druhému (spojí je idea boje proti „křižákům a sionistům“) a mohl by být velmi nepříjemným překvapením za nějaký čas např. při akci proti Íránu. Arabové mají značný finanční potenciál kvůli světové uměle udržované závislosti na ropě a nabízí jim moderní vojenské technologie kde kdo – nejen naše republika. Radiolokátor byl před několika lety nabízen NATO, ale bez pozitivní odezvy. USA vyslovily zájem o jeho přestavěnou verzi pro letecké boje. Systém by měla nést tři letadla. Možná, že někdo z Vás ví více.

 • Refael napsal:

  Shavua tov vsem,

  musim se omluvit za chybu, kde jsem zde napsal, ze prvni F-35 dostala Velka Britanie jako zahranicni zajemce. To stale je pravda, ale dozvedel jsem se, ze to byla „pouze“ cvicna verze.
  Skutecne prvnim zahran.zajemcem bojove verze bude ovsem opravdu nase zeme.

  Kol ha’kavod ! ! !

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv