… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelští lékaři transplantovali ledviny 10letému palestinskému chlapci 4.82/5 (96.47%) 17 ohodnocení

chlapec a otec po transplantaci

chlapec a otec po transplantaci

Izraelští lékaři v Schneiderově dětské nemocnici v Petach Tikva včera zachránili život 10letému chlapci z území Palestinské správy. Chlapec „získal nový život díky izraelské transplantaci ledvin,“ uvádí se v tiskovém prohlášení nemocnice.

Arabský chlapec z vesnice u Hebronu měl ledviny nefunkční, musel se od 3 let podrobovat dialýzám v jeruzalémské nemocnici Ša’are Zedek a čekat, zda se pro něj najde dárce. Nyní se po operaci nachází na jednotce intenzivní péče a jeho stav je stabilizovaný.

Chlapcův otec s vděčností prohlásil, že „nemá dostatek slov, jak poděkovat židovské dárcovské rodině“ za to, že jeho syn po řadě let čekání získal šanci na nový život.

Ledviny, které získal arabský chlapec, patřily židovskému dítěti, které zemřelo na následky nezvratného poškození mozku po pádu z druhého poschodí. Jeho rodiče Avi a Sarit Naor uvedli, že nezáleží na tom, kdo dostal ledviny jejich syna, protože „nejdůležitější je, že další dítě nebude muset i nadále podstupovat dialýzu.“

Jak vysvětlila doktorka Efrat Halev, dětské transplantace v Izraeli dělá jedině Schneiderova nemocnice, která má podrobný seznam dětí, které na transplantaci čekají. Jakmile je k k dispozici orgán pro transplantaci, „pečlivě se kontroluje, aby by odpovídající imunologicky,“ přičemž se nečiní rozdíl mezi tím, zda potřebný Izraelec je židovské nebo arabské národnosti. Jakmile se zjistí, že orgán se nehodí pro žádného izraelského čekatele, „obracíme se na Palestinskou správu“, zda nemá vhodného příjemce.

„Obvykle o těchto dětech víme, protože mezi Izraelem a Palestinskou správou je silná spolupráce, zejména u dětských pacientů,“ dodala s tím, že o tomto lidé často nevědí.

„Obvykle, když slyšíte o Izraeli, je to o konfliktu, který zde prožíváme. Ale my bychom chtěli, aby lidé věděli, že zde existuje obrovská spolupráce mezi Izraelem a Palestinskou správou, zejména ve vztahu k dětským pacientům,“ uvedla s tím, že se nejedná o jednostrannou záležitost.

„Pracujeme společně, aby tyto děti měly lepší péči. Je to úsilí, které je nad a za jakýmkoliv konfliktem mezi Izraelci a Palestinci,“ zdůraznila.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
« Kvě   Čvc »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv