… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Náměstek ministra zahraničí Zeev Elkin: Jsme připraveni na mírové rozhovory 4.58/5 (91.67%) 12 ohodnocení

img424410Při setkáni s italskou ministryní zahraničí Emmou Bonino ve středu Římě řekl náměstek ministra zahraničí Zeev Elkin, že Izrael je připraven zahájit mírová jednání, ale prezident Palestiny – Palestinské autonomie Mahmoud Abbás upřednostňuje jednostranné kroky, které směřují k tomu, aby Palestina byla uznána jako stát. Ve skutečnosti tyto jednostranné kroky v OSN pouze oddalují mírová jednání a naznačují, že Izrael nemá partnera.

Pro izraelskou rozhlasovou stanici Kol Jisrael Elkin řekl,: „Abbás se domnívá, že jednostranné kroky mu pomohou, ale mýlí se, když se domnívá, že za to nezaplatí politickou prohrou .“

Abbás odmítá rozhovory s Izraelem od roku 2010, s tím, že míč je na straně Izraele, ve skutečnosti je to Abbás, kdo stále podmiňuje zahájení jednání ústupky ze strany Izraele. Nyní chce propustit teroristy, kteří byli uvězněni před rokem 1993.

Předseda vlády Netaniahu ve středu vyzval Abbáse ve svém projevu v Knessetu k zahájení mírových jednání větou “give peace a chance.”

Palestinští vůdcové si připomněli 45 výročí Šestidenní války požadavkem  na vytvoření palestinského státu na územích dobytých Izraelem právě v této válce.

Dodejme, že takové hranice nazval ministr zahraničí Izraele Abba Eban  označil hranice z doby před rokem 1967 jako „osvětimské hranice“ to znamená hranice, které neumožní exitenci Izraele a povedou k jeho zničení.

Během jednání s ministryní zahraničí Itálie jednal Zeev Elkin i o dalších tématech jako je íránský jaderný program, situaci v Sýrii, uvedení Hizballáhu na listinu teroristických organizací a také o iniciativě EU označovat výrobky židovských producentů z Judeje a Samaří.

Zastupujícího ministra zahraničí Elkina přijme také papež František I.

 

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Elkin: Netanyahu Ready to Talk Peace at Any Time

 

3 reakce na Náměstek ministra zahraničí Zeev Elkin: Jsme připraveni na mírové rozhovory

 • Ripper napsal:

  Izraelská levice stále aktivně podporuje „osvětimské hranice“ v jakým ale zájmu? osobně si myslím, že být u moci, netroufli by si tak hlasitě vystupovat s tímhle požadavkem, zvlášt když by museli přemístit půl milionů židů ze Záp. břehu, což asi by nebylo vůbec jednoduché, to už pak mohou uvažovat o odsunu palestinců, vyšlo by to levněji 🙂 ale co se týká levostředových politiků, v Evropě sice nemáme „osvětimské hranice“ ale zase nám to velmi brzy nahradí masivní přílivy muslimských imigrantů…pak se není čemu divit, že evropa tak silně a ráda podporuje palestinský stát v hranicích z roku 49, které prakticky ani hranicemi nikdy nebyli…

  • Scooolie napsal:

   S tím přemístěním už nikdo vážně nepočítá. I levice dnes uznává, že v úvahu přichází jen výměna území, tedy že by Izrael formálně vyměnil území židovských obcí v Ješe za nějaké území zřejmě na severu země.

   Ovšem poznámka k hranicím je velmi trefná. Ono skutečně nešlo o hranice a arabské státy (včetně Jordánska, kterého se to týkalo nejvíc) i Liga arabských států vždy hovořily o „linii příměří.“ Byla to faktická hranice mezi Izraelem a Jordánskem podle toho, kde se armády zastavily při dojednání příměří po izraelské Válka za nezávislost. Z hlediska mezinárodního práva ale ona tzv. Zelená linie NIKDY nebyla státní hranicí a požadovat nyní po Izraeli „vrácení do hranic před rokem 1967“ nedává smysl…

   • Ripper napsal:

    no právě, nedává to smysl, tudíž ani nedává smysl proč měnit území za území, stejně Palestinský stát nikdy fungovat nebude, zvlášť když zaniknou osady uvnitř Zap. Břehu vč. místních podniků, které značně zaměstnávají mladé palestince…a před pár dny, kdy Netanyjahu navrhnul přímá jednání s palestinci, Abbás reagoval, že bez Jeruzaléma, nikdy nebude mír, tak nějak mi to nejde do hlavy, proč se podporuje palestinský stát, když jej sami ho nechtějí, ono nějaká větší anexe záp. břehu, s jasně definovanými oblastmi silně nezávislé palestinské autonomie, by byla mnohem, sice radikálnější, ale ve finále lepší jak pro Izrael, tak pro palestince…ono by to mezinárodní společenství časem určitě přijalo

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv