… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ten, kdo unáší křesťany, by neměl dostávat žádné zbraně 4.95/5 (98.95%) 19 ohodnocení

zbraňUkončení zbrojního embarga Evropské unie (EU) vůči Sýrii se setkalo s kritikou ze strany humanitárních organizací a obhájců lidských práv. Ministři zahraničních věcí zemí EU se 27. května nedokázali dohodnout na jeho pokračování. Proto jsou od 1. června umožněny dodávky zbraní syrským rebelům.

Křesťanská humanitární organizace World Vision vyjádřila své zklamání. „Prodej zbraní není nikdy řešením,“ řekl Ekkehard Forberg, odborník na mírová vyjednávání působící v této organizaci. Podle jeho názoru by měly být sankce zachovány přinejmenším do plánované mírové konference v Ženevě, jež se má konat v červnu. Mírový proces je nyní vážně ohrožen.

Podle World Vision je situace syrských uprchlíků v sousedních zemích stále dramatická. Tito lidé si staví vlastní tábory, protože nenacházejí vhodné prostory k bydlení. Patricia Mouamar, mluvčí World Vision Libanon, hovoří o katastrofální situaci: „Ti lidé zde žijí v přístřešcích, které si vybudovali z odpadků a poškozených umělohmotných fólií.“ Tyto přístřešky neposkytují naprosto žádnou ochranu před větrem a nepřízní počasí. Uprchlíci rovněž nemají k dispozici žádnou lékařskou péči.

Podle World Vision je v současné době třetina syrské populace závislá na humanitární pomoci. Počet uprchlíků se od ledna zvýšil na téměř 1,4 milionu – polovina z nich jsou děti. Před více než dvěma měsíci byli uneseni dva pravoslavní biskupové.

Společnost pro ohrožené národy (Göttingen) již 27. května varovala před dodávkami zbraní syrské opozici. „Ten, kdo unáší křesťany a útočí na pokojné kurdské vesnice, kde hledají ochranu tisíce uprchlíků, nesmí od západních zemí dostat žádné zbraně ani jiné vojenské vybavení,“ uvedla organizace.

Již déle než měsíc jsou dva křesťanští duchovní v rukou radikální islámské opoziční skupiny v severní Sýrii. Ibrahim Hanna, biskup syrské pravoslavné církve z Aleppa, a biskup Boulos Yazigi z řecké pravoslavné církve byli uneseni 22. dubna u Aleppa. Není jisté, zda jsou ještě naživu, uvádí Společnost pro ohrožené národy. Řidiče, který biskupy vezl, únosci zastřelili. Pracovníci této humanitární organizace uvedli, že se radikální islámské brigády již několik dní snaží obsadit pokojné kurdské vesnice v okrese Afrin u Aleppa.

V této oblasti je nejméně půl milionu uprchlíků. Islamističtí bojovníci jsou podporováni penězi a zbraněmi z Turecka, Saúdské Arábie a Kataru. Odhaduje se, že v bojích v Sýrii přišlo o život již více než 80 000 lidí.

Přetištěno s laskavým souhlasem webu Res Claritatis.

Původně publikováno pod názvem Ten, kdo unáší křesťany, by neměl dostávat žádné zbraně.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
« Kvě   Čvc »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv