… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ortodoxní rabíni vyjádřili podporu jednotce IDF – Nachal charedi 4.94/5 (98.75%) 16 ohodnocení

Tagkfir1

Symbol jednotky Netzach Jehuda

 Jako odpověď na napadení ortodoxního vojáka v jeruzalémské čtvrti Mea Šearim dnes – úterý, vydali představitelé ortodoxní komunity prohlášení v kterém vyzývají k respektu a uznání našich vojáků. Takový postoj je výrazem společné touhy po vybudování svatého Chrámu k čemuž je třeba směřovat v jednotě, laskavosti a sdílené odpovědnosti. Můžeme nesouhlasit s novým zákonem o odvodech, ale pokud jeden z nás přijme rozhodnutí sloužit v armádě (IDF) je třeba jej respektovat a projevit mu patřičnou úctu


 

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News a to článku  Hareidi Rabbis in Support of Nachal IDF Soldiers

10 reakcí na Ortodoxní rabíni vyjádřili podporu jednotce IDF – Nachal charedi

 • Blazej napsal:

  Může prosím někdo k této informaci napsat něco více ?? Je to přece jen dost stručná zpráva.Děkuji za pochopení.

  • Nofar napsal:

   Proc ne? Strucne receno, podle zpravodajskeho serveru Nana10 na charedi vojaka zautocilo behem uterniho podvecera zhruba deset mladych charedim, kdyz prochazel ctvrti Mea Shearim. Vojak ze spasil utekem do domu, kde se mu podarilo zalarmovat policii. Nebyl zranen, zadrzeni byli ctyri charedim, kteri meli s napadenim neco spolecneho. Prohlaseni charedim : Toto potka kazdeho vojaka, ktery se odvazi do nasi ctvrti.
   Vyjadreni Jaira Lapida: Podobne pristi incidenty budou povazovany za utok proti IDF a tak take bude s viniky jednano.
   Prohlaseni matky napadeneho vojaka : At ( pachatele ) shnijou ve vezeni.
   Muj nazor : Nakopat do zadku a poslat do prace.
   Staci? Nebo chces vic? Pokud ctes hebrejsky, podivej se na server http://www.nana10.co.il, rubrika Zpravy/aretz. Mozna bude neco i na jpostu.

    • Nofar napsal:

     Ja zde zadne nenavistne vypady nenachazim, takze budte konkretnejsi. Nebo vam vadi, ze zminena udalost ukazuje, ze charedim skutecne nejsou az takovi andele, za jake je povazujete?

    • boh napsal:

     Prosím za prominutí, ale nechápu váš výpad vůči přispěvovateli Nofar ohledně „úpravy slovníku.“ Pokud žijete v Čechách (soudím, že ano, protože píšete s diakritikou), pak jistě víte, že termín „nakopat do zadku“ není zpravidla výzvou k fyzickému násilí, ale vnímáme je jako terminus technicus ke vzpamatování se či postavení se oběma nohama na zem, a práce snad zatím ještě není sprosté slovo.

     Pokud se mohu vyjádřit k výpadům charedim vůči vojákům IDF z vlastních řad, pak je s podivem, že titíž vojáci IDF (a souvěrci) jim nevadí, pokud nasazují své životy také proto, aby výše zmínění charedim měli zajištěno bezpečí k svému většinou bezpracnému životu.

     • Vader napsal:

      OT poznámka – pokud je diakritika určujícím faktorem pro lokaci a lokalizaci, musím se mírně pousmát 😆
      Ad Nofar – kritika charedim tu nikomu nevadí (ve smyslu že by to byl důvod k mazání příspěvku). Už se za tu dobu tak trošku známe; Nafar ví co čekat od nás, my co od Nofar. No problem. Nicméně pokud někdo z redakce má námitky k tónu, je vhodné si to s ním v poklidu vyříkat/vyargumentovat. Nofar ví, že jí za to utržena hlava nebude 😉

 • Blazej napsal:

  Díky za informaci , pro mne je dostatečná. Jsou to jen lidé . Proti návrhu způsobu úpravy jejich chování nemám výhrady. Aby si přivykli disciplíně, zbavili se dojmu vlastní výjimečnosti a vrátili se zpět na zem, tak snad pro začátek „přijímač“ …….aby z toho hoši dostali pojem ( nebo taky průjem). Netušil jsem,že se něco takového vůbec může stát – žádný vtip na tuto situaci mne bohužel nenapadá…..

  • Nofar napsal:

   Muze a deje. Pred casem zautocili charedim dokonce na asi desetiletou holcicku v Bejt Shemesh – byla podle nich necudne oblecena. O slovnim napadani zen hlavne v jeruzalemskych autobusech nemluve.

 • Refael napsal:

  B-hužel má Nofar pravdu s popisem těchto útoků, také jsem to viděl ve zprávách na Arutz 2.
  Ty charedi vojáky osobně považuji snad za větší Giborim než necharedim vojáky. Tito musí bojovat nejenom s vnějším nepřítelem, ale také s vnitřním. Nezazlívám charedim jejich protesty(byť s nimi nesouhlasím), ale přímé útoky dětí(které někdo musel indoktrinovat) a 4 dospělých je už opravdu MOC! Dokonce vymysleli novou nadávku na tyto charedim vojáky a formou plakátů oznamují, že nejsou doma(!) vítání.
  Co se stane příště, pokud se to nezastaví hned?
  Proto bude zřízena speciální policejní jednotka pro ochranu těchto charedi vojáků ve čtvrtích jako Meah Shearim. Tito policisté ovšem budou kvůli těmto charedim pitomcům chybět jinde, na bezpečnostně důležitějších místech.
  To jsou jen holá fakta.

 • elisheva napsal:

  kazdy charedi vojak ktery sel do armady to udelal po tom co se poradil se svym rabinem a dostal jeho souhlas a timto kona micvu – ase asher jorucha a proto ho nikdo nesmi napadat nebo ho ponizovat. Toto bylo rozhodnuti nekolika orthodoxnich rabinu – problem s meah shearim je ze tito ulta ultra orthodoxni nepovazuji rabiny kteri „spolupracuji“ se statem za autoritu a jak se zminil jeden rabin mnozi z nich nepovazuji za autoritu nikoho – pravil o nich „“ vy v neturei karta jste jako hackovany kipy – myslite si ze vy muzete narizovat rabinum a ne rabini vam „….

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv