… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Průzkum: Drtivá většina izraelských Židů proti propuštění arabských teroristů 4.83/5 (96.52%) 23 ohodnocení

propouštění teroristů

propouštění teroristů

Drtivá většina izraelských Židů je proti propuštění teroristů „s krví na rukou“ jako gesta v rámci obnovení jednání mezi Izraelem a Palestinskou správou. Vyplývá to z průzkumu deníku Jisrael HaJom (Izrael dnes).

Skoro 85 % izraelských Židů je proti podpoře nadcházejících mírových jednání propuštěním teroristů, kteří spáchali vražedné útoky. Pro je 9,4 % a 5,7 % nemělo jasný názor. O něco méně dotázaných – 78,1 % – uvedlo, že tito teroristé by neměli být propuštěni, ani pokud by došlo k obnovení jednání, a dokonce ani kdyby na takovém kroku závisel pokrok mírového procesu. Pro bylo 13,7 %, bez názoru 8,2 %.

Průzkum provedl New Wave Research minulou středu a otisklo je páteční vydání Jisrael Hajom. Dotazován byl náhodně vybraný reprezentativní vzorek pět set dospělých izraelských hebrejsky hovořících Židů.

61,6 % dotázaných uvedlo, že pokud bude dosaženo dohody s Palestinskou správou, musí se o tom konat celostátní referendum. 29,9 % bylo proti referendu nebo uvedlo, že stačí rozhodnutí vlády. 8,5 % nemělo názor.

Většina respondentů – 54,5 % – uvedla, že by hlasovala proti dohodě, v níž by Izrael učinil územní ústupky nebo v zásadě stáhl do hranic, které existovaly před Šestidenní válkou v roce 1967. 26,7 % by takovou dohodu podpořilo, 18,8 % nemělo názor.

Podle průzkumu 52,7 % „v zásadě souhlasí“ s dvoustátním řešením, tj. vznikem arabského palestinského státu mezi řekou Jordán a Středozemním mořem. Proti je 36,8 %, názor nemá 10,5 %.

Takřka dvě třetiny – 62,7 % – dotázaných bylo pro obnovení mírových jednání (proti bylo 28,1 % a názor nemělo 9,2 %), ačkoliv drtivá většina – 73,1 % – uvedla, že jednání nepovedou k trvalé dohodě, která by vyřešila konflikt (jen 5,3 % mělo za to, že jednání skončí mírovou dohodou, zatímco 21,6 % nemělo názor).

Co se týče pravděpodobnosti toho, že dohoda v referendu uspěje, tak 55,1 % respondentů uvedlo, že to je nepravděpodobné. 24,8 % mělo za to, že ano, a 20,1 % nemělo názor.

Průzkum se uskutečnil poté, kdy zprávy minulý týden naznačovaly, že předseda vlády Izraele Benjamin Netanjahu má v úmyslu u příležitosti obnovení jednání s Palestinskou správou propustit 82 teroristických vězňů. Většina z nich, ne-li všichni, jsou teroristé odsouzení za vraždy.

Vězni mají být údajně propuštěni ve čtyřech vlnách, po dvou až čtyřech měsících, jak budou jednání pokračovat.

Následně bylo oznámeno, že vězňů bude propuštěno dokonce 104, protože mezi omilostněné zločince bude zahrnuto i 24 arabských občanů Izraele.

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás při jednání s představiteli USA označil propuštění vrahů za „nejvyšší prioritu“ své vlády.

Obamova vláda se snaží obnovit jednání mezi Izraelem a Palestinskou správou s cílem vytvořit arabský palestinský stát v Judeji, Samaří a Gaze. Palestinskou autonomii při jednáních zastupuje Abbás, přestože jeho mandát vypršel již před více než 4 roky.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Poll: Israelis Oppose Releasing Terrorists.

7 reakcí na Průzkum: Drtivá většina izraelských Židů proti propuštění arabských teroristů

 • ari napsal:

  Jediné gesto pana Abbáse bude Victory, stejně jako to vzkázal terorista z antonu v předchozí reportáži. Už by měl někdo těm jelitům říct, že to gesto vymyslel strýček Sam ,a že to je devilish gesto a že dobrý muslim takové gesto nedělá. Dobrý muslim používá vztyčenou pravici, tak jak se to už naučili kluci z Hizballahu. Pak už snad bude všem jasné kdo je kdo. A v případě propuštění vrahů? Nebude čas řešit kdo je kdo – dvě dávky. Dobrý a zbožný muž jde a pak najednou z té mírumilovné víry vzplane jasným bílým plamenem….Jinudy není možná, jen tudy paní kněžno.

 • Oblovka napsal:

  Z celé duše podporuji vznik arabského palestinského státu, ale ne na území Izraele. Ať se části svého území vzdá Libanon a Sýrie. 😆

  • David ben Golani napsal:

   Všem stejnou měrou – Davide, smazáno. Reformulujte Váš komentář slušněji a nebude problém.
   A propos, první warn.
   Administrátor

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv