… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ZLOČIN: Syrští džihádisté uřízli hlavu františkánskému knězi a dalším dvěma (+ odkaz na video) 4.57/5 (91.37%) 51 ohodnocení

Francois Murad

François Murad

Františkánský kněz, otec François Murad, a další dva lidé byli v neděli 23. června 2013 veřejně zavražděni u města Idlib na severu Sýrie. Povstalečtí džihádisté kněze a další dva muže obvinili ze spolupráce s režimem prezidenta Bašára Assada, zavraždili je a uřízli jim hlavy. Informaci přinesly weby, podporující syrskou vládu a následně i západní média.

Vatikán smrt 49letého kněze potvrdil s tím, že okolnosti smrti nejsou zcela jasné.

Francois Murad, vraždaOtec François Murad ocestoval do Sýrie poté, co se rozhodl pro mnišský způsob života, aby pomohl při budování kláštera sv. Šimona Stylity v obci Gassanieh. Po propuknutí občanské války se stal klášter terčem útoků a otec Murad se proto uchýlil do kláštera Kustodie Svaté země. Podle místních zdrojů povstalečtí džihádisté z Fronty al-Nusra (Džabhát al-Nusra) klášter přepadli, kněze se zmocnili a odvedli ho.

Vraždu nafilmovali přihlížející džihádisté svými smartphony a fotoaparáty a poté umístili záznam na internet.

Na videozáznamu jsou vidět tři muži, sedící se zkříženýma nohama a svázanýma rukama na trávě, a okolo dav džihádistů. Za výkřiků „Alláh akbar!“, jsou pak svázaní muži povražděni a islámští vrazi jim uřezávají hlavy.

Podle britského The Daily Telegraph videozáznam neukazuje vraždu otce Murada, který byl údajně syrskými povstalci zastřelen už v samotném klášteře, když se snažil bránit jeptišky, ale jiných lidí. Svůj názor britský web opírá o údajná svědectví místních lidí. I pokud by snad video nezobrazovalo vraždu františkánského kněze, nic to nemění na tom, že se stal obětí džihádistů, a naopak by to znamenalo, že obětí brutálního lynče se stal ještě někdo další.

Džihádisté z Fronty al-Nusra jsou jednou z islamistických skupin, které s podporou sunitských monarchií Perského zálivu bojují proti vládě prezidenta Assada. Radikální islamisté už před časem odmítli spolupracovat s dalšími části povstaleckého hnutí a vyhlásili v Aleppu (Halabu) vlastní islámský stát.

Rada bezpečnosti OSN, stejně jako USA a další západní země, nedávno zařadily Frontu al-Nusra na seznam teroristických organizací.

Catholic Priest Executed as Foreign Arms Flood into Syria – zpráva na webu Syria Report (anglicky)

 A Catholic priest killed. Bishop Hindo: he offered his martyrdom for peace – zpráva webu News.va (anglicky)

Priest ‚beheaded‘ in Syria video actually ‚shot dead‘ – zpráva The Daily Telegraph (anglicky)

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJE ODKAZ NA VIDEO, KTERÉ JE DRASTICKÉ A NESMÍ JEJ VIDĚT OSOBY MLADŠÍ 18 LET ANI DOSPĚLÍ, KTEŘÍ SE NESMĚJÍ ROZRUŠOVAT

*GRAPHIC* Two Christians, One a Priest, Beheaded (Translated)

 

9 reakcí na ZLOČIN: Syrští džihádisté uřízli hlavu františkánskému knězi a dalším dvěma (+ odkaz na video)

 • Emet napsal:

  Zvláštní je, že jeden natáčejících byl Rus. Jasně zřetelně jsem slyšel, když se dav seskupil, jak křičel : Nekučkujtěs tak, he he! – Neseskypujte se tak!

 • Emet napsal:

  Nikdo se nad tím nepozastavuje? Rusové podporují Asada, jak je možné, že tam natáčel Rus, když se jedná o teroristickou skupinu, která bojuje proti Asadovi? Není to náhodou proasadovská propaganda, která má za úkol očernit rebely? Ne, že bych se jich zastával, jen ta druhá strana není lepší a prolhanější režim než ten ruský a jemu zpřízněné žáky neznám.

  • Scooolie napsal:

   Je to možné. Už před časem prasklo od přeběhlého generála, že vláda plánuje vraždění prominentních křesťanů, aby to mohla hodit na povstalce. Nicméně já tam tu ruštinu neslyším – což může být moje chyba, to uznávám.

 • gugi napsal:

  … stoprocentně zapomenutý turista nebo starý mořský vlk z Tartusu. A třeba říká: „…nekočkujte se (… konec kočkování, chlapci …)“. Očekával jsem, že hlavy budou následně ochutnány a skonzumovány… Zajímalo by mne, zda jsou křesťané schopni někdy si osvojit grif odřezávání hlav muslimům. Potažmo pak videoklip takové amputace rozeslat arabským televizím. 😡

 • Refael napsal:

  Taková individua bych vybombardoval do bezvědomí. Nejen ty, co provádějí exekuci, ale i ostatní, kteří „jen“ přihlížejí a souhlasně hýkají nad těmito zvěrstvy, včetně tzn.dětí ! ! !
  Tohle už nemá nic společného s bojem proti Asadovi, tohohle nejsou vzchopni ani zvířata. Nemám slov ! ! !
  Byť stejné věci jsou vidět i z Afghánistánu delší čas.
  Prasata jedny ! ! ! Vyhladit je ! ! !
  Klidně ať mne admin zruší můj účet na Eretzu.

 • ari napsal:

  Světová media mlčí. OSN mlčí. Jakoby řezání hlav bylo míň než vraždení nevinných. Rituální vraždy prováděné náboženskými pomatenci jsou norma? Včera jsem poslouchal Radiožurnál a nestačil jsem se divit, jaký materiál se večer vysílal. Radostné reportáže z Brněnské mešity, rozjařené žvatlání českých konvertitek. Pošle Scoolie tento příspěvek Radiožurnálu, nebo to mám udělat já? Jsem znechucen z celé té muslimské šaškárny a z těch dezinformací o láskyplnosti islámu. Jsem málo radikální, ale musím přiznat, že Czech Defence League a CDL JD je něco, co mně připadá jako něco, co bude třeba posílit a mediálně podporovat a asi i finančně. Bestie se dá ovládat jen silou a islám je bestie.A kdo obhajuje islám je buď nesvéprávný a nebo je terorista.

 • Emet napsal:

  To není Čečenec, velmi pozorně sleduji muslimy, a vím jak jednají Čečenci. Je to Rus, je to zkušený kameraman a je to organizováno. Je to ruskoasadovský podvrh.

 • cogavec napsal:

  V době války v Bosně a Hercegovině se muslimové nechávali fotit s uřezanými srbskými hlavami.Krutější byli prý zahraniční muslimové,kteří tam přijeli pomáhat s válkou.To alespoň tvrdili Chorvaté,kteří bojovali proti Srbům,pak proti bosenským muslimům,potom zase proti Srbům.Je jasné,že zvěrstev se dopustili i další strany konfliktu.Tohle tvrzení jsem slyšel přímo na území BH v době války,když jsem tam byl.Tolik srovnání obou občanských válek.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv