… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Vůdce muslimského bratrstva: Egyptská armáda je horší než Židé 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

img432039Představitelé Muslimského bratrstva se vyjádřili velice ostře proti důstojníkům egyptské armády, kteří podle nich masakrovali v pondělí ráno členy Muslimského bratrstva. Jmenovaný egyptský prezident Adli Mansúr oznámil vytvoření vyšetřovací komise, která má objasnit smrt nejméně 51 lidí při střetech mezi demonstranty a vojskem před kasárnami v Káhiře. Během tohoto incidentu bylo zraněno nejméně 435 lidí. Většina ze zabitých byli příslušníci Muslimského bratrstva a vojáci. Příslušníci Muslimského bratrstva tvrdí, že zabití byli pokojně demonstrující proti vojenskému puči, jak převzetí moci v Egyptě armádou nazývají příslušníci. Podle nich také někteří lidé byli zastřeleni při modlitbě.

Mahmoud Badia, jeden z předních vůdců Muslimského bratrstva řekl, že Egyptská armáda má zájem vyvolat v Egyptě občanskou válku v podobném stylu jako je tomu v Sýrii. Podle něj byl otevřený útok a střelba na nevinné protestující natolik krutá, že „ani Židé nikdy neudělali to, čeho se dopustila egyptská armáda.“

Armáda uvedla, že vojáci se museli ubránit lůze, která vyhrožovala že je zabije. V sebeobraně vojáci začali střílet a použili i jiné prostředky na rozehnání násilné demostrace a k vlastní obraně.

Podle mluvčího armády byli vojáci obklíčeni a obvinění, že stříleli na děti je lživé. Při všech protestech, které pořadá Muslimské bratrstvo a příznivci Morsího je podle mluvčího armády tato obviňována ze střílení na děti. Armádní mluvčí řekl, že příslušníci Muslimského bratrstva tvrdí, že některé děti z davu protestujících byly zastřeleny a všude prezentují fotografie mrtvých dětí. Mluvčí armády ale zdůraznil, že tato tvrzení jsou nepravdivá a uvedl, že jsou používány fotografie z civilní války v Sýrii. Armáda zastřelila své nepřátele a ne děti, uzavřel toto téta mluvčí Egyptské armády. Dále uvedl: „Byli jsme atakováni ze střech zápalnými bombami a kameny. Podle mezinárodního práva máme právo se bránit a také bránit strategické objeky, které skupiny Muslimského bratrstva napadaly.“ Jednalo se v tomto případě o kasárna ve kterých je držen bývalý prezident Morsi.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Brotherhood Leader: Egyptian Army ‚Worse Than the Jews‘

 

2 reakce na Vůdce muslimského bratrstva: Egyptská armáda je horší než Židé

  • newtory napsal:

    Moslimské bratstvo to je NSDAP XXI. storočia, len doba je iná preto to neustále pestovania image mučeníkov. Je v tom viac psychológie, viac lží, viac predstierania viac citového vydierania. Korán sa stáva Mein Kampf-om súčastnosti.

  • ari napsal:

    Je třeba stále více a častěji opakovat, že fašismus je fašismus i když si to říká jinak, mediálně korektněji- a navíc je třeba předělat odkaz na Wikipedii, kde je definice fašismu. Je třeba to rozšířit i na islámský fašismus, protože pro některé cilt
    livé intelektuály není jasná hranice mezi právem na víru a expanzivním a nenávistným náboženstvím.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv