… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Vůdce syrských džihádistů: Jsme proti volbám, chceme islámský chalífát 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

demonstrace na podporu Fronty al-Nusra v Aleppu

Vůdce syrské sunitské džihádistické povstalecké Fronty Nusra (Džabhát al-Núsra) prohlásil, že cílem jeho skupiny je vytvořit v občanskou válkou zmítané Sýrii islámský chalífát.

Ve zvukové nahrávce, šířené během posledních dní, Abú Muhamed al-Džulání (Abu Mohammad al-Julani) zdůraznil, že je ostře proti parlamentním volbám nebo jakékoliv jiné formě politického uspořádání v zemi, kterého by mohlo být dosaženo mezinárodní intervencí.

„Jako muslimové nevěříme v politické strany nebo parlamentní volby, ale v islámský režim, který je založen na Šůře (islámském poradním shromáždění) a prosazuje spravedlnost… Směřujeme k vytvoření islámského práva (šaríji) pomocí džihádu Alláhovou cestou,“ uvedl al-Džulání.

Fronta Al-Nusra slíbila před několika měsíci věrnost vůdci sítě Al-Kajda Ajmánu al-Zavahrímu (Ayman al-Zawahiri) a byla USA i OSn zařazena na seznam teroristických organizací.

Na al-Džuláního na nahrávce toto zařazení mezi teroristy nedělá žádný negativní dojem, naopak prohlašuje, že je hrdý na zařazení ze strany USA.

Al-Džulání verbálně zaútočil na šíitskou teroristickou organizaci Hizballáh (Alláhova strana), která pomáhá prezidentu Bašáru al-Assadovi bojovat proti povstalcům. „Děkujeme Alláhovu za hloupost vůdce této organizace (míněn Hassan Nasralláh), který odhalil skrytou nenávist organizace vůči sunitským muslimům.“

Fronta al-Nusra je součástí 13členné Islámské fronty pro osvobození Sýrie, která se odštěpila od opoziční střechové Syrské národní rady. Fronta již před několika měsíci vyhlásila ve městě Allepo (Halab), které je ekonomickým centrem severním Sýrie, nezávislý islámský stát.

Panarabské noviny A-Šark al-Avsát (A-Sharq Al-Awsat) tento týden citovaly vysokého představitele Západem podporované povstalecké Svobodné syrské armády, podle nějž se Al-Kajda chystá vyhlásit v severní Sýrii nezávislý islámský stát.

Příslušníci al-Nusry a dalších syrských džihádistických povstaleckých skupin páchají během syrské občanské války zvěrstva, včetně veřejného uříznutí hlavy katolickému knězi, jehož obvinili z kolaborace s Assadovým režimem.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Head of Syrian Jihadists: We Support an Islamic Caliphate.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv