… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ajelet Šaked: Zaveďme trest smrti pro teroristy 5.00/5 (100.00%) 28 ohodnocení

Ajelet Šaked

Ajelet Šaked

Poslankyně strany Bajit Jehudi (Židovský domov) Ajelet Šaked (Ayelet Shaked) včera vyzvala k tomu, aby v Izraeli byl teroristům ukládám trest smrti. Je to podle ní nutné k tomu, aby terorističtí vrazi „nebyli nikdy propuštěni.“

Při protestu proti propuštění 26 teroristů před ministerstvem obrany v Tel Avivu Šaked prohlásila, že jediným způsobem, jak zaručit, že vláda nevyužije teroristy, kteří zabili Izraelce a Židy, jako „vyjednávací kartu“, jak k tomu dochází nyní, je teroristy zabít.

Úřad předsedy izraelské vlády Benjamina Netanjahua sdělil, že teroristé budou propuštěni 48 hodin poté, kdy byl zveřejněn jejich jmenovitý seznam. Bylo zdůrazněno, že pokud některý z teroristů po propuštění obnoví nepřátelské aktivity proti Státu Izrael, bude vrácen do vězení, aby pokračoval ve výkonu trestu.

Ze seznamu, který zveřejnila Izraelská vězeňská správa předevčírem večer, vyplývá, že mezi 26 teroristy, kteří mají být propuštěni, je 17 těch, kdo byli odsouzeni za vraždy Izraelců – včetně 3, kteří zavraždili sekerou staré lidi.

Již během neděle protestovaly pochodem přes Jeruzalém proti propuštění zločinců rodiny obětí.

Zmíněných 26 teroristů jsou první „várkou“ z celkového počtu 104 teroristů, kteří mají být propuštěni jako „gesto dobré vůle“ vůči Palestinské správě v rámci přípravy na „mírová jednání“, která mají být obnovena v nadcházejících dnech.

členové rodiny Fogelovy, povraždění Araby ve spánku ve svém domě v Itamar

členové rodiny Fogelovy, povraždění Araby ve spánku ve svém domě v Itamar

„Stát Izrael neví, jak udržet teroristy ve vězení,“ prohlásila Ajelet Šaked. „Naneštěstí nemáme jinou možnost, jak zajistit, aby nebyli nikdy propuštěni vrazi jako ti, kteří zavraždili Fogelovic rodinu, kteří zavraždili tříměsíční dítě a jeho rodiče.“

Jedinou cestou je teroristy eliminovat, dodala.

Ajelet Šaked hovořila o masakru pěti členů rodiny Fogelovy z obce Itamar, k němuž došlo v březnu 2011. Zavražděni tehdy byli ve spánku otec rodiny Ehud (Udi) Fogel, matka Ruth Fogel a tři z jejich šesti dětí – 11letý Joav, 4letý Elad a tříměsíční Hadas. Vrazi rodiny Fogelovy jsou stále ve vězení, nicméně jak Šaked uvedla, nebyla by překvapena, kdyby byli propuštěni při budoucí dohodě o jednání nebo v rámci izraelského „gesta“ vůči Palestinské správě.

„Jediným způsobem, jak to vyřešit, je trest smrti,“ prohlásila Ajelet Šaket s tím, že „Zákon již sepsán je, protože Izraelské obranné síly mají právo zabíjet teroristy. Potřebujeme jen zajistit, že zákon bude v krajních případech prováděn.“

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku MK Shaked: Implement Death Penalty for Terrorists.

8 reakcí na Ajelet Šaked: Zaveďme trest smrti pro teroristy

 • newtory napsal:

  Súhlasím, Arabi nerozumejú pojmom humanita, súcit, zľutovanie. Jediné čo dokážu pochopiť je sila. Potom sa pôjdu vyplakať do OSN a začnú apelovať na svedomie civilizovaného sveta, ktorý nenávidia, nerozumejú mu a pri prvej príležitosti mu vrazia nôž do chrbta.

 • ari napsal:

  To palestinsky a obecně muslimsky asymetrické chápaní práva na život je otravné a urážející. Izrael má tím pádem plné právo rozhodnout o komplementárním právu na smrt pro někoho, kdo jiným život upírá.

 • newtory napsal:

  Moslimovia a najmä Arabi mi so svojou morálkou pripadajú ako Mimozemšťania. Máme vôbec podobnú DNA ? Krováci, alebo Eskimáci sú nám mentalitou bližší. Venuje sa tomu nejaká seriózna sociologická práca ? A teraz nemám na mysli pokleslé rasistické kompiláty.

  • Scooolie napsal:

   Zdaleka ne všichni. Část ano. Ovšem to samé by se dalo říci před nějakými 20 lety třeba o členech IRA v Ulsteru… Počátek celého problému je už ve výchově. Od malička jsou děti indoktrinovány k nenávisti k těm druhým – v případě Arabů / muslimů k Židům. Ti lidé v drtivé většině případů nikdy neviděli Židy, kromě toho, co jim předkládají jejich školy, média, filmy… Není pak pro ně problém jít Židy vraždit – jako by nebylo pro leckoho jiného, kdyby od malička slyšel, jak to je nutné, jací jsou to odvěcí nepřátelé, jak mohou za všechny problémy a jak teprve jejich zničením začne slušný život. Čest těm, kdo se tomuhle jedu dokáží bránit a ochránit před ním i své děti. Mají to těžké.

 • newtory napsal:

  V niečom s tebou súhlasím, v niečom nie. Áno, indoktrinácia výchovou sedí, ale ďalej paralela kríva. Íri síce boli fanatickí katolíci, horúce hlavy, ale civilizačne na približne podobnej úrovni ako Briti. Zdieľali rovnaký hodnotový systém, kde vražda bola vraždou nech sa jednalo o jedinca z jedného, alebo druhého tábora. Legitímnym terčom boli silové zložky a niekedy aj aktivisti, nie ktokoľvek, vrátane žien a nemluvniat. Teroristi tvorili zlomok populácie a nepriateľ bol „len“ sused.
  V moslimskej civilizácii:
  1.) sa stáva teroristom ktokoľvek kto má príležitosť.
  2.) krytie mu poskytne ktokoľvek kto je nablízku.
  3.) legitímny terč je ktokoľvek „zvonku“ (nedá sa to zúžiť na Židov)

  A čo je podstatné, civilizovaný svet sa Britom do toho nemiešal a ak vynášal morálne súdy, tak naozaj v mene morálky.Zatiaľ čo v konflikte Židia – Moslimovia dochádza k zmäteniu pojmov. Legitímna obrana civilistov nimi samými, alebo silovými zložkami sa vydáva za akt terorizmu, vlády a ich rezorty komunikujú s vrahmi a ich obhajcami a legitímnych zástupcov zvrchovaného štátu ostrakizujú. Pestujú falošné nádeje u porazenej strany, aby získali čas a zdanie nestrannosti. Relativizujú etické kategórie a vnášajú do celej situácie pojmový chaos.

  Prečo(?) sa dodnes nenašiel v západnom svete jeden triezvo uvažujúci politik, ktorý by povedal: Vyprovokovali ste tri konflikty všetky ste prehrali a naďalej ste zdrojom nestability a konfliktov zmierte sa so status quo a ak chcete naďalej vyjednávať zabezpečte pokoj zbraní a keď zasadnete k jednaciemu stolu zoberte do úvahy reálnu situáciu. Ak budete naďalej vyvolávať konflikty na pôde, ktorá je posvätná pre celú západnú civilizáciu, nebudeme vytvárať žiadnu demarkačnú čiaru, ale mierové zbory obsadia vami spravované územia a mandát vám vrátia až po upokojení situácie a úspešnom ukončení mierového procesu.

 • Tomáš Kolský napsal:

  Toto je příšerný argument. Nejde přece dát někomu trest smrti jen proto, že někdo jiný v budoucnu téměř jistě udělá chybu (a propustí ho). Tyto dvě věci spolu nemají z hlediska zákona nic společného a nemají být tudíž směšovány.
  Jsem moc rád, že tohle do dopisu Kerrymu Ajelet Šaked nenapsala.

  Teroristé si zaslouží trest smrti bez ohledu na nějaké politické dohody. Jde jen o to, zda ho i přes technické těžkosti má Izrael provádět, či zda obtíže s dokazováním a popravováním jsou takového rázu, až to znemožňují.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv