… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Blízkovýchodní mír: izraelští vojáci tančí na arabské svatbě v Hebronu 5.00/5 (100.00%) 24 ohodnocení

Na Youtube se objevilo velice neobvyklé video na němž jsou vidět izraelští vojáci z brigády Givati v plné polní. Vojáci na videu tančí na diskotéce, kde se slavila arabská svatba, svatebčané vzali vojáky na ramena a celá scéna je doprovázena melodií “Gangnam Style”.

Arutz Sheva získal informaci, že vojáci se nebudou dočasně účastnit bojových akcí a že IDF zjišťuje jak k celé situaci došlo. David Haivrí aktivista a mluvčí šomronského regionu řekl, že tato situace ukazuje na středovýchodní absurditu . Na jedné straně arabští vojáci zabíjejí arabské civilisty v Egyptě a Sýrii a na straně druhé izraelští vojácci tanči s mladými Araby v Hebronu. Můžeme se tedy právem ptát, jestli nekonečná jednání s palestinskými politiky jsou vůbec nutná, když už tu vlastně mír je. Pokud tedy palestinští mladíci tančí s izraelskými vojáky na ramenou, znamená to, že americký a evropský nátlak na Izrael není nutný, když palestinci mohou žít s izraelci v míru.


hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Peace is Here? Soldiers Join Arab Wedding Dance

 

4 reakce na Blízkovýchodní mír: izraelští vojáci tančí na arabské svatbě v Hebronu

 • Emet napsal:

  Nebýt západních a východních politiků, nikdy by se tady neválčilo a nebyla by nenávist mezi Araby a Židy. Většina lidí v Izraeli žije v míru, včetně Arabů

  • Scooolie napsal:

   To si myslím, že je jen zbožné přání. Ani arabsko-židovský konflikt v Zemi Izrael ani současná válka v Sýrii nemá takřka nic společného s politikou mocností Západu nebo Východu. Vypuklo to jako čistě regionální záležitost, k níž je svět více méně nucen se nějak postavit…

 • Refael napsal:

  Souhlasím se Scooolie.

  Podle mě tito vojáci nesmírně riskovali své i arabské životy.

  Klasické případy a možné dopady:

  Tento klub často navštěvují sympatizanti Hamasu. Stačí sebrat vojákům zbraně a zabit je.

  Během tance s vojáky se je část davu pokusí zlynčovat a vojáci se budou za každou cenu bránit (snad každý voják si příliš dobře pamatuje lynč za časů Arafata), vojáci budou nuceni střílet a bylo by mnoho mrtvých Palestinců- nejenom násilníků.

  Během tance zbraň při prudkých pohybech vystřelí a zasáhne Araba. Při známé horkokrevnosti Arabů(nebudou se nejdříve ptát, jak se to stalo) a pokusí se zlynčovat vojáky.

  Z lidského pohledu tyto vojáky chápu, ale služba je služba, zvláště ta vojenská.

  Tanec na otevřeném prostranství, jako před 2 lety, to můžu ještě respektovat.

  Doufám, že vojáci dostanou přiměřený trest, byť se mi to nepíše lehce, to mi věřte.

  Toto s mírem b-hužel nemá nic společného.

 • Michall napsal:

  Trochu purim, prolomení hranic. Svatba vlastní je snad posvátná a nebude zneužita. Svatba protivníka je naopak. U videa ale vždy třeba kontrolovat, nakolik je věc reálná, více toho vidět není, než kolik vidět je. Pokud tam bylo komando mimo záběr, mohlo to být i se souhlasem velení, potěšit nevěstu, což snad micva.Stejně nelze paušálně považovat všechny v uniformě za elitu, i Israel má kontestující skupiny, nebo jen herce pro internet. A dokonce potřebuje i PR, běžný divák bude spíše nakloněn sympatiím k „nové“ generaci, než by viděl ztráty. A ovšem israelská nepřízeň není proti arabům jako takovým, ale proti nepřátelům v jejich řadách.Pamatujeme diskotéky.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv