… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Egyptský prezident Mansúr odmítl ustupovat Muslimského bratrstvu 5.00/5 (100.00%) 18 ohodnocení

EgyptEgyptský prozatímní prezident Adlí Mansúr (Adly Mansour) včera obvinil Muslimské bratrstvo z „krachu“ zahraničím zprostředkovaných rozhovorů o vyřešení politické krize v zemi. Současně varoval stoupence sesazeného prezidenta Muhamada Mursího (Mohammed Morsi), že vláda jim nebude ustupovat.

„Vlak budoucnosti opustil stanici. Pohybuje se kupředu a všichni jej musíme chytit,“ prohlásil Mansúr včera večer v televizí vysílaném projevu u příležitosti konce Ramadánu a začátku svátku Eid al-Fitr.

Již předtím během včerejška oznámila prezidentská kancelář ukončení zahraničím zprostředkovaných jednání o ukončení nepokojů, které v zemi trvají již několik měsíců a zesílily poté, kdy armáda 3. července sesadila islamistického prezidenta Mursího.

Egyptská vláda varovala, že Muslimské bratrstvo ponese veškerou odpovědnost za selhání jednání a další vývoj v zemi.

Předseda vlády Házim Bibláví (Hazem el-Beblawy) současně varoval, že vládní rozhodnutí ukončit demonstrace na podporu Mursího je „konečné“ a vyzval demonstranty k rozchodu s tím, že již „prolomili veškeré hranice mírumilovnosti“ a na jakékoliv použití zbraní proti policistům nebo běžným občanům bude reagováno s „maximální silou a rozhodností.“

Od Mursího svržení zahynulo při politicky motivovaných násilnostech v Egyptě skoro 300 lidí.

Egypt během posledního měsíce navštívili vyslanci z některých arabských států, Evropské unie a USA, kteří se snažili zprostředkovat kompromis mezi novou vládou a představiteli islamistů, kteří byli sesazením prezidenta a vlády a jmenováním nových odstaveni armádou od moci. Pokusy nebyly úspěšné, zejména proto, že armáda už zjevně nechce připustit návrat moci do rukou islamistů.

Foreign talks with Brotherhood failed: Presidency – článek webu Ahram Online (anglicky)

A day before Eid celebrations, no end in sight for government-Brotherhood crisis – článek webu Ahram Online (anglicky)

El-Beblawi praises security forces in Eid visit – článek webu Ahram Online (anglicky)

Jedna reakce na Egyptský prezident Mansúr odmítl ustupovat Muslimského bratrstvu

  • ari napsal:

    Pan Mansour dělá čest svému jménu. A rovněž překlad pana Blausteina to přímočaré poselství z Egypta umocňuje. Škoda, že takové aranžmá nenastalo v Turecku. Tam bude ještě moc špatně, i když to vůdce světového džihádu mulla R.T.E. cítí jinak.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv