… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelský občan – ze skupiny Naturej Karta nabídl své služby jako špion Íránu 4.07/5 (81.33%) 15 ohodnocení

img55022

Výzva k demonstraci proti zatčení člena Naturej Karta
foto Arutz 7

Policie v Jeruzalémě zatkla izraelského občana, obyvatele Jeruzaléma, příslušníka skupiny Naturej Karta,  který nabídl své služby Íránu. Učinil tak před dvěma roky v Berlíně, kde navštívil velvyslanectví Íránu a setkal se tam s třemi muži. Pouze jeden z nich se představil jako Hadži Baba (patrně se tento agent inspiroval novelou Jamese Justiniana Moriera Dobrodružství Hadži Baby z Isfahánu) a pravil, že jej může kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy anebo telefonu na  íranské velvyslanectví. Izraelec se vrátil do Jeruzaléma a z internetové kavárny se pokoušel navázat spojení. Také z veřejného telefonního automatu kontaktoval velvyslanectví, ale Hadži Babu nezastihl. Podle informace, policie dokonce zjistila, že se tento muž nabídl dokonce zabít nějakého sionistu. Celá „špionážní aféra“ se odehrála v roce 2011 a teprve teď je muž vyšetřován. Patrně v rámci démonizace ortodoxů. Je možné že nakonec vyjde najevo, že dotyčný „skoroagent“ je registrován v nějaké psychiatrické ambulanci. Všechno může být i trochu jinak, ale každopádně pro oživení letní okurkové sezóny je to dobré téma. Škoda jen, že kvůli jednomu bláznovi budou démonizováni slušní lidé, protože vše co se odehrává v malé komunitě Naturej Karta je automaticky rozšiřováno je všeobecný obraz ortodoxních židů jako celku.

7 reakcí na Izraelský občan – ze skupiny Naturej Karta nabídl své služby jako špion Íránu

 • Peter Franek napsal:

  Nechápu. Když Vám to nepřijde důležité, a patrně ani není, tak proč o tom píšete? Pokud je to nějaká reakce na reakce na reakce a potřebovali jste protestovat, tak jste si patrně zvolili špatné publikum.

 • Emet napsal:

  Nesouhlasím s tímto článkem. Nejedná se o žádného blázna z psychiatrické léčebny. Takových lidí je víc a jsou schopni vraždit. Jsou to nebezpeční fanatici a bohužel se to zdaleka netýká jen netulej karka, ale mbohých jiných ortodoxních. To je prostě fakt, jako voják i jako security jsem se s tím setkal nejednou, s jejich nenávistí, pocitem nadřazenosti, ignorací státu a státní moci a zákonů. Zkrátka šílení fanatici. To je bohužel fakt 🙁

 • Hana Mayer napsal:

  Článek jsem napsala proto, protože jsem přesvědčená, že již dnes vyjde několik článků ve stylu reakce Emeta. A kromě toho se mi líbil humor Íránců,, kteří naivnímu chudákovi dali k dispozici styčnou osobu s jménem pohádkového hrdiny. Jakoby tím chtěli něco říct, s lidmi žijícícími ve světě mimo realitu si raději nic nezačínáme. Ale někdo to zjistil a je z toho „špionážní aféra“ a možná nějaký opravdový špion už dávno hlási do Íránu opravdové údaje.

   • Vader napsal:

    Opět Vás něco obtěžuje, Nofar 🙂 ? Pokud máte neodolatelné nutkání reagovat na cokoliv svým osobitým způsobem (který na rozdíl od komentářů Emeta nemá hlavy ni paty), mám pro Vás návrh – napište pár zajímavých článků (Vašimi slovy „nepostavených na hlavu“ a „neobtěžujících“). Dostanete prostor. Zvednete rukavici, nebo zůstanete u nic nesdělujících komentářů (subjektivně) nevalné kvality a (objektivně) žlučovitých 😀 ?
    Pokud výzvu přijmete, kontaktujte přes formulář kohokoliv z redakce 😎
    שבת שלום

 • Emet napsal:

  Hanko, nick Emet mám proto, že se snažím vidět a popisovat věci, tak jakými jsou. Je dobře, že jste ten článek napsala, je mi naprosto jasné proč. Ale nesouhlasím s jeho podáním. Já chápu, že svým způsobem bráníte normální lidi jako Vy a tisíce dalších zbožných, kteří často bývají nesprávně spojováni s idioty typu neturej karka a že takových naštěstí moc není a většina lidí v Izraeli s nimi nemá nic společného a nebere je vážně. Je mi také jasné, že média nafukují nesmyslnou aféru do obludných rozměrů a je to i dost komické a navíc to hází „světlo“ na charidim v Izraeli z nichž převážná většina není taková. Chápu to.
  Je tu ale několik ALE:
  Člověk je sice naivní hňup, to ho však neomlouvá, pokus byl reálný a existovala i nabídka zavraždit sionistu. To nelze nechat bez povšimnutí!
  Dále, není zdaleka jediný, kdo má podobné myšlení, ani to nelze ponechat bez povšimnutí. Vezměme si příklad z palestinců, kde právě takoví idioti bývají nástrojem pro vraždění nevinných lidí.

  Článek, který jste napsala, zlehčuje situaci a omlouvá lidskou hloupost a to nelze akceptovat. Se vší úctou k Vám i k Vašemu postoji prostě nemohu nereagovat. Jako zbožný člověk bych takového člověka odsoudil první na Vašem místě, protože ve jménu Vaší víry hlásá bludy. Ve skutečnosti to není komické, ale smutné, že někdo takový má vůbec místo ve společnosti a že není brán vážně. Mohli bychom se již z historie poučit, že psychopaty je potřebabrát smrtelně vážně

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv