… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
V Jeruzalémě se uskutečnilo první jednání Izraele a Palestinské správy 4.31/5 (86.15%) 13 ohodnocení

Jicchak Molcho, Cipi Livni, Saíb Irikát

zleva: Jicchak Molcho, Cipi Livni, Saíb Irikát

Vyjednavači Izraele a Palestinské správy se včera v Jeruzalémě sešli k prvnímu jednání po více než třech letech. Začalo krátce před 19. hodinou a skončilo před půlnocí. Bylo prý „dlouhé a seriozní“ a obě strany souhlasily s dalším setkáním v následujících dnech.

Jednání se konalo za zavřenými dveřmi na neznámém místě v Jeruzalémě, když dopředu se spekulovalo o Hotelu Krále Davida. Nebyl povolen přístup médií, nebyly zveřejněny ani žádné snímky ze samotného jednání, kromě úvodního stisku rukou, ani prohlášení o jeho průběhu.

Za izraelskou stranu se rozhovoru účastnila ministryně zahraničí Cipi Livni (Tzipi Livni) a poradce premiéra Netanjahua Jicchak Molcho (Yitzhak Molcho), za palestinskoarabskou poradci předsedy Palestinské správy Saíb Irikát (Saeb Erekat) a Mohamed Štaje (Mohammed Shtayyeh).

Ohledně přítomnosti vyslance USA Martina Indika se zprávy různí.

Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických, které jednání zprostředkovávají, minulý týden sdělilo, že po jeruzalémské schůzce budou jednání pokračovat dalším kolem v Jerichu na území arabské autonomie. Z Jericha mimochodem pochází Saíb Irikát.

6 reakcí na V Jeruzalémě se uskutečnilo první jednání Izraele a Palestinské správy

 • ari napsal:

  Já se moc divim, že se ještě neobjevil protest, že ctihodní mužové označení za palestinsko-muslimské vyjednavače se necítí být ve své kůži pokud je na jednáních přítomna Cipina, holka jedna s jazykem jako břitva a dokonce bez šátku. Prostě to nedopadne, chybí tam ten fundament pro dohodu a ten mají v ruce genetičtí vrhači kamenů. Pardon, oni nemají fundament pro dohodu v ruce, oni ho mají v paži a to je rozdíl.

  • Vader napsal:

   Genetiku bych do toho vůbec nepletl. S tou si zahrávali doktoři i „doktoři“ nehynoucí tisícileté III. Říše.
   Jak mám reagovat na výlevy o „židovské genetické touze po nadvládě/zlatu/doplňte dle libosti“ a podobné bláboly, když se tu začínají objevovat v podstatě totožné názory v opačném gardu ❓ ❗ ❓
   Mám svého arabského (palestinského) známého poslat na genetické testy ? Jallal je bezva kluk a v bankovním sektoru to dotáhl hodně daleko. Nebo libanonského, jehož větší část rodiny byla vyvražděna fanatiky ze Sýrie ? Mustafa je skvělý jako člověk i odborník. A je s ním kopec srandy. Nebo Syřana, který v posledních dvou letech schází před očima, protože jeho rodinu v Alepu nemordují Syřané, ale tlupy cizinců ? Nebýt Ammara, profíka i skvělého člověka, nevím nevím, jestli bych měl ještě nějaké zdraví. Mám se s nimi vůbec stýkat ? Není to nakažlivé ? Se známým z Egypta jsem se viděl naposledy předloni. Už se s ním neuvidím. Je mrtvý. Zabila Aliho genetika, nebo lidská blbost a nenávist ?
   Někdy je dobré nenechat emoce „cloumat majestátem“ 😉 Vím že to není lehké, ale zkusit se to dá…

 • Tomáš Kolský napsal:

  Neviděl bych na tom nic genetického. České děti se ve škole učí házet míčem a pak to nějak umějí (některé lépe, některé hůře). Děti na území palestinské samosprávy se učí nenávidět Židy a oslavné básničky na bojovníky proti Židům, a pak si v pátek, nebo i jindy, jdou hodit nějaký ten kámen. Je to především politika, geny na to mohou mít vliv leda velmi nepřímo.
  Jde hlavně o to, že jejich vůdcům se vždy vyplatilo se nedohodnout a na tom se nikdy nic nezměnilo a nezmění. Americká politika to nahlédnout nemůže a Izraelci si to téměř nedovolí říci. A i když to řekne třeba Herb Keinon, nikdo to stejně nepochopí, protože toto odhalení de facto znamená, že Palestinský stát není cestou k míru. Palestinský stát je úhelným kamenem víry skoro ve všech redakcích Západu.

 • Scooolie napsal:

  Jak píše Tomáš K. a Vader, genetika s tím nemá nic společné. Jen to věc výchovy, indoktrinace od nejmladšího věku. Existuje řada výzkumů o tom, jak byly vychovávány děti v nacistickém Německu, SSSR i třeba státech subsaharské Afriky, aby páchaly věci, které nám přijdou šílené – byly schopné zabíjet bezbranné lidi, udávat své rodiče, atd.
  Proto je tak obrovský problém to, co se učí malí Arabové ve školách a co vidí v TV a ve filmech.

  • ari napsal:

   No a jak nedávno prohlásili lékaři v Ostravě, dlouhodobý vliv špatného prostředí geneticky ovlivňuje lidský organismus, činí ho odolnější, ale zkracuje se mu délka života. A tady je ta palestinská, palestinsko muslimská paralela. Tak dlouho si libují v něčem nenormálním až je to modifikuje. Žijí ve slepé nenávisti a spirála nekončí. A Ti slušnější se bojí říct, že s nimi nesouhlasí, aby je dav ( jejich děti, příbuzní, sousedi) ve svatém zanícení nezlynčoval k smrti. Ale notorický vrhač kamenů je popravdě korektnější termín bez nevhodných historických konsekvenci.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv