… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mahmúd Abbás žádá etnickou čistku „Palestiny“ 4.45/5 (89.00%) 20 ohodnocení

ministr zahraničí USA John Kerry a vůdce palestinských Arabů Mahmúd Abbás

ministr zahraničí USA John Kerry a vůdce palestinských Arabů Mahmúd Abbás (zprava)

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás seznámil svět se svojí rasistickou a nenávistnou představou budoucího Palestinského státu. Stalo se tak v rozhovoru s novináři v Káhiře v pondělí, v den kdy po třech letech byly ve Washingtonu obnoveny izraelsko-palestinské rozhovory o konečném uspořádání vzájemných vztahů.

„V závěrečné rezoluci neuvidíme přítomnost jediného Izraelce – civilisty nebo vojáka – na našem území,“ prohlásil Abbás. „Mezinárodní, mnohonárodní přítomnost jako na Sinaji, v Libanonu a Sýrii – jsme pro,“ dodal s odkazem na mírové mise OSN jakými jsou UNDOF a UNIFIL.

„Izraelci“ nebo „Židé“?

Odbornice na arabské záležitosti Dalit Halevy vysvětlila, že když Abbás hovoří o „Izraelcích“, ve skutečnosti myslí „Židy.“ Upozornila, že Palestinská správa označuje všechny Araby, kteří žijí na území, které nazývá „Palestinou“ – včetně „izraelských Arabů“ – jako Palestince. Proto z pohledu Palestinské správy, když se hovoří o obyvatelích Země Izrael („Palestiny“), není žádný rozdíl mezi „Palestinci“ a „Araby“ a stejně tak není rozdíl mezi „Židy“ a „Izraelci.“

Židé ani nyní nesmějí žít na územích kontrolovaných arabskou autonomní Palestinskou správou a prodej půdy Židům je trestným činem, za který lze uložit trest smrti.

Abbás svoji vizi konečného uspořádání, na němž bude trvat v rámci jednání, zahájených ve Washingtonu v pondělí, přestavil po setkání s egyptským prezidentem Adlím Masúrem (Adly Mansour).

Izraelskou delegaci na jednáních vede ministryně spravedlnosti Cipi Livni (Tzipi Livni) a palestinskoarabskou Saíb Irikát (Saeb Erekat).

„Učinili jsme všechny nezbytné ústupky,“ prohlásil Abbás s tím, že „východní Jeruzalém je hlavním městem státu Palestina.“

Co se týče tzv. „výměny území“ při uspořádání vycházejícím z hranic příměří mezi Izraelem a Jordánskem z roku 1949, Abbás prohlásil, že „pokud je nutné provést omezené výměny území, které je shodné co do velikosti a hodnoty, jsme ochotni o tom diskutovat, ani více ani méně.“

Pozorovatelé upozorňují, že zatímco v představě „umírněného“ vůdce Palestinské správy je budoucí „Palestina“ zjevně „Judenrein“ („Židů prostá“ – termín užívaný německými nacisty), Izrael – samozřejmě – i nadále nebude „Arabrein.“ Arabové dnes tvoří okolo 20 % občanů židovského státu, mají veškerá práva a pravidelně volí do Knesetu své zástupce, kteří bez ohledu na to, poslanci jakého státu jsou, podporují teroristy a vyzývají své arabské spoluobčany k povstání.

sc

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Abbas: Palestine will be Judenrein.

4 reakce na Mahmúd Abbás žádá etnickou čistku „Palestiny“

 • Nofar napsal:

  “ Zide ani nyni nesmeji zit na uzemich kontrolovanych palestinskou autonomii a prodej pudy Zidum je trestnym cinem, ktery lze trestat i smrti.“ A ktery rozumny clovek – at uz izraelsky Arab nebo nebo Zid – by se tam dobrovolne usadil?

 • Fanuel napsal:

  JUDEA I SAMARI JE V ZAJETI RASOVE SEGREGACE…..KTERE SE DOPOUSTI TERORISTI Z HAMASU….FATAHU…..HIZBALAHU……SMUTNE JE ZE EVROPSKA UNIE…USA….SE TVRDE JAKO V ROCE 1933 PODEPSALY NA GENOCIDE NARODA IZRAELE.
  STANEK FRANTISEK FANUEL

 • Emet napsal:

  Nofar, záleží snad na tom, jestli tam někdo chce žít nebo ne? Myslím, že to vůbec není podstatné. Podstatné je to, co jste citovala z článku. Doufám, že chápete

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv