… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Obavy ze situace v Sýrii: Izraelci si vyzvedávají plynové masky 4.88/5 (97.65%) 17 ohodnocení

plynová maskaV reakci na stále rostoucí napětí kvůli situaci v Sýrii a hrozící vojenský úder USA na syrskou vládní armádu v odvetě za údajný chemický útok syrského režimu na civilisty prudce vzrostl zájem Izraelců o plynové masky. Existuje obava, že syrský režim by po zahraničním úderu mohl chemické zbraně použít opět a dopady by to mohlo mít i na sousední Izrael.

Modernizované chemické masky a prostředky protichemické ochrany jsou v Izraeli vydávány již několik let, nicméně zájem o ně během předvčerejška a včerejška rychle roste. Izraelská pošta, která protichemické prostředky distribuuje, ohlásila, že zájem je čtyřnásobně vyšší než jindy.

Pošta má zřízenou speciální informační stránku a masku si lze objednat také telefonicky na čísle *2237.

Podle nedávno zveřejněných údajů má plynovou masku zatím jen okolo 60 % Izraelců.

plynová maska pro děti, typ bardas

plynová maska pro děti, typ Bardas

Izraelci podle zpráv médií také připravují bezpečné místnosti ve svých domech a bombové kryty ve čtvrtích, kde bezpečné místnosti v domech vybudovány nejsou. Stav krytů byl nedávno prověřován v rámci kampaně Ministerstva domácí fronty.

Prezident USA Obama podle zpráv médií zvažuje krátkou, údajně jen několikadenní, ale intenzivní vojenskou kampaň proti armádě Bašára Assada formou leteckých a raketových úderů. Na útok USA prý naléhají Británie a Francie, zdrženlivé je Německo, Rusko je ostře proti.

Americká vláda tvrdí, že je přesvědčena a má důkazy, že nedávný chemický útok spáchaly vládní síly. Stejný názor včera vyjádřil i izraelský ministr strategických záležitostí Juval Štajnic (Yuval Steinitz), podle něhož je to „křišťálově jasné.“ Rusové naopak tvrdí, že nevědí, kdo za útokem stál, a žádají přesvědčivé důkazy.

plynová maska pro děti, typ Mamtak

plynová maska pro děti, typ Mamtak

Prezident Izraele Šimon Peres při setkání s francouzským ministrem zahraničí Laurentem Fabiem předevčírem ráno řekl, že „Sýrie má vládce, který zabíjí lidi bez výčitek a hrozným způsobem. Nikdo nemůže ignorovat smrti dětí. Je čas na mezinárodní snahu o odstranění chemických zbraní ze Sýrie. Nedovolíme, aby tam tyto zbraně zůstaly, ne v rukou Bašára Assada ani nikoho jiného.“

Přestože syrská vláda a její spojenecký Írán hrozí, že jakýkoliv západní úder na Sýrii vyvolá útok na Izrael, izraelští vojenští představitelé to považují za nepravděpodobné, protože rozpoutání války s Izraelem by vedlo k rychlému zničení Assadova režimu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv