… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Kdo prolije krev člověka, toho krev člověkem bude prolita (Genezis 9,6) 4.97/5 (99.46%) 37 ohodnocení

Znak OOP Wikipedie

Znak OOP (zdroj: Wikipedie)

Bohužel, opět dělají izraelští představitelé, tedy vláda v čele s Benjaminem Netanijáhuem tu samou nebo ještě horší chybu jako již několikrát v minulosti. Například, když Izrael propustil roku 2008 v rámci dohody o výměně zajatců mezi ním a Hizballáhem čtyřnásobného vraha Samira Kuntara, majícího na svědomí zavraždění tří členů rodiny Haranových a jednoho policisty v Naharii v dubnu 1979. Naposledy to byla dohoda mezi Izraelem a Hamásem, podle níž bylo z izraelských věznic propuštěno 1027 teroristů Hamásu a Džihádu výměnou za propuštění izraelského vojáka Gilada Šalita, kterého teroristé Hamásu unesli v červnu 2006 z izraelského území a drželi jej jako rukojmí v Pásmu Gazy do října 2011. Tato dohoda byla z mého hlediska důkazem slabosti Izraele, kdy opravdovým vítězem se stal Hamás, který dosáhl nejen propuštění svých lidí,a tak dokázal svým stoupencům a sympatizantům, že terorismus se vyplácí.

Na „vnitropalestinském hřišti“ Ismaíl Haníjja pokořil Mahmuda Abbáse (Abu Mazena), předsedu Palestinské autonomie, který se takovým „úspěchem“ pochlubit nemohl. Ze 1027 teroristů bylo propuštěno 280, kteří byli odsouzeni na doživotí za přímé plánování nebo za účast na vražedných teroristických akcích.

Nyní nás tedy čeká naplnění další podivné dohody, kdy na jedné straně Izrael postupně propustí z věznic 104 podobných vrahů jako Kuntar a za to se milostivě uvolil předseda Mahmud Abbás pokračovat v tzv. mírových rozhovorech s Izraelem, které svévolně přerušil. Jedná se o teroristy, kteří své činy spáchali před dohodami z Oslo roku 1993. První skupina 26 vrahů-teroristů má být propuštěna již v úterý 13. srpna.

Normálně myslící člověk se ptá, komu tato „dobrá vůle“, kterou lze snad jen nazvat projevem Alzheimerovy nemoci nejvyšších izraelských vládních míst, pomůže. Rozhodně to nebudou izraelští občané, za něž by měla izraelská vláda z bezpečnostního hlediska cítit odpovědnost. Opět se pod taktovkou americké administrativy prezidenta Obamy a ministra zahraničí Johna Kerryho rozběhne kolo rozhovorů mezi námi a Palestinci. Nemluvě o milionech dolarů, které tyto „mírové rozhovory“ spolykají, nakonec se z nich vyklube opět palestinský monolog: Odejít ze všech území okupovaných sionisty roku 1967, zmrazit navždy výstavbu na územích, včetně tzv. okupovaných částí Jeruzaléma, hlavní město Palestiny musí být Východní Jeruzalém, vystěhovat všechny Židy ze Západního břehu, z Východního Jeruzaléma a z Údolí Jordánu. To budou Abu Mazenovy požadavky na zahájení tzv. „mírových jednání“. Jaké budou požadavky další? Logicky, pokud vyplníme výše uvedené, nastoupí požadavky, aby se Izrael vrátil k hranicím z 29.11.1947, které byly schváleny OSN v rámci rozdělení britské mandátní Palestiny na dva státy, na židovský a arabský. To, že takové rozdělení všechny arabské státy tehdy odmítly, to není důležité. Vždyť hranice Izraele do Šestidenní války (červen 1967) jsou hranicemi okupovaných území arabské Palestiny. Proto přece vznikla roku 1964 Organizace pro osvobození Palestiny!

Jak vypadala a vypadá situace v Pásmu Gazy? Izrael opustil Pásmo v září 2005. Tedy nic nebránilo tomu, aby obyvatelé Gazy začali rozvíjet svou ekonomiku všemi směry a to za vydatné pomoci EU a USA a humanitárních organizací OSN. Co však Hamás, který vyhrál v Pásmu volby učinil? Začal bez skrupulí střílet rakety na izraelské civilní cíle a z obyvatel Gazy si udělal živé štíty pro své nábožensko-politické cíle, které se tak moc neliší od cílů OOP, pouze rétorika je jiná. Palestina je arabská a muslimská a nedělitelná, je věčným Alláhovým waqfem (svatým vlastnictvím) a nikdo nemá právo jednat o jejím rozdělení či jiných teritoriálních ústupcích nevěřícím. Pokud si někdo myslí, že s těmito organizacemi lze vést mírové rozhovory, je buď velmi naivní nebo sám sebe utvrzuje v klamu, ačkoli ví, že druhá strana na žádný kompromis nepřistoupí a ani z hlediska fundamentalistického islámu nemůže. Stačí se podívat na znak OOP a každému musí být jasné, že k mírovým rozhovorům nemáme partnera, i když si Obamova administrativa myslí opak a snaží se, aby se izraelská vláda s jejím názorem ztotožnila. Jedno si musíme uvědomit všichni, Izrael není v Evropě, ale na Středním východě. V Orientu platí jedna zásada, kdo prokáže slabost, je zničen.

7 reakcí na Kdo prolije krev člověka, toho krev člověkem bude prolita (Genezis 9,6)

 • Tomáš Kolský napsal:

  V zásadě souhlasím, ale měl bych jeden dodatek, možná dva:
  1) Pokud Bibiho kabinet nyní propouští vězně, které nepropustil ani Rabin, znamená to dle mého názoru jediné, totiž že Izrael dostal od onoho slavného Západu nabídku, která se neodmítá. Jde tedy o výsledek sprostého vydírání.
  2) I tak ovšem jde říci další věc. Jednání o řešení na bázi dvou států je objektivně nezdravé. Rabin, Šaron, žena Johna Kerryho a nyní už i Bibi, ti všichni se potýkají s vážnými zdravotními problémy, právě be chvíli, kdy chtěli založit palestinský stát. Stává se z toho nepěkná statistika. Skoro by se chtělo říci všem politikům: Chcete-li přežít, jděte od myšlenky palestinského státu raději dál.

 • gugi napsal:

  Nerozumím tomu, ale současně si nemyslím, že jsem chytřejší než izraelský establishment. Když to tak memšala rozhodla, pak asi existují jakési skryté příčiny na rozdíl od příčin zjevných… 😉

  • Scooolie napsal:

   Jedinou rozumnou příčinou by mohlo být, že už Izraele nechce ty arabské vrahounské hajzly živit z daní izraelských občanů. Jinak ovšem při pohledu na seznam těch, kdo mají jít zítra na svobodu se chce zvracet – vrah, který sekerou umlátil 84letého židovského muže v sadu, vrah, který obdobně zavraždil v sadu 61letého muže, vrah, který ubodal člověka na procházce, další „hrdina palestinského lidu“ (abych citoval toho s**če Abbáse), který pro změnu vtrhl do místnosti, kde se vedlo obchodní jednání mezi izraelským a arabským podnikatelem a toho židovského zavraždil…. Odpad společnosti.

   Kdyby Ivan Roubal byl muslim, žil v Izraeli a vraždil Židy, už by šel na svobodu…

 • Oblovka napsal:

  Vydržte, přátelé. Ona jednou Evropě míra trpělivosti přeteče, až muslimové šlápnou pořádně vedle a udělají 11. září u nás. Kdysi dávno mi jeden Arab vykládal, že nás (Evropany) jeho souvěrci považují za zbabělce a sebe za bojovníky, ale že se mílí, jen jsme více chladní a déle nám trvá, než se rozehřejeme. Pak to prý ale stojí zato a umírají ne tisíce (jako v jejich případě), ale miliony. Inu říkám: „Kdo sele vítr, sklízí bouři!“

 • hluban napsal:

  Vzhledem k tomu, že doposud bylo židem zavražděno 10x víc Palestinců než naopak, tak by se Palestinci měli hodně činit, aby to skóre vyrovnali.

 • Ripper napsal:

  Izrael na příkaz USA musí pouštět vrahy, ale, že by USA dokázali omilostnit „nevinného špiona“ Jonathana Pollarda, to nepřipadá v úvahu, ta nadvláda „opičích“ přimrd*nců Husseina Obamy a jeho muslimskobratrské administrativy je do NEBE volající…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv