… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Zakladatel izraelské křesťanské arabské strany: Bojkot Judeje a Samaří Evropskou unií je kontraproduktivní 4.76/5 (95.29%) 17 ohodnocení

Bišara Šlajan

Bišara Šlajan

Bišara Šlajan (Bishara Shlayan), izraelský křesťanský Arab z Nazareta, který zakládá novou arabskou politickou stranu, má za to, že bojkot Evropské unie vůči izraelským společnostem a institucím operujícím v Judeji a Samaří je kontraproduktivní, protože poškodí zejména tam žijící Araby.

V rozhovoru pro Jerusalem Post se také svěřil s plánem vybudovat nové arabské křesťanské osídlení v Judeji a Samaří, kam se bude moci nastěhovat kdokoliv.

„Bojkot je velký omyl – jde o živobytí mnoha, především Arabů na Západním břehu,“ prohlašuje Šlajan a dodává, že absence izraelských podnikatelů povede k většímu násilí, protože více Arabů nebude mít jak získat obživu.

Je naopak třeba postavit více univerzit a továren, protože na univerzitách studují a v továrnách pracují také Arabové a Arabové se podílejí na většině nových staveb.

Bišara Šlajan má sen, že na v Judeji a Samaří vznikne nové arabská křesťanská „osada“, do níž se bude moci nastěhovat kdokoliv. V obci budou továrny a bude usilovat o financování z Evropské unie, protože bude svojí otevřeností vůči všem prosazovat mír.

Stejně tak Šlajan sní o tom, že v Nazaretě bude postavena socha Ježíše, podobná té, která se tyčí v Rio de Janeiru.

S propuštěním palestinských arabských vrahů z izraelských věznic křesťanský Arab nesouhlasí. „Propouštění vrahů nepřinese mír,“ říká a dodává, že vězni by mohli být propuštění až po konečné mírové dohodě.

Křesťanský Arab také upozorňuje, že povstání tzv. Arabského jara vedla ke zvýšení perzekuce křesťanů na Blízkém východě a je nutná „změna kultury.“ Říká, že se na něj obrátili někteří egyptští kopští křesťané, kteří by rádi nalezli útočiště v Izraeli. „Izrael je jediná demokracie na Blízkém východě a jediný (stát), který chrání křesťany a (jejich) svatá místa,“ dodává.

Nová izraelská křesťanská arabská strana, která se dosud vytváří, by se měla jmenovat „Bnej HaBrit (Spojenci Smlouvy), křesťanská strana Izraele.“ Původně se strana podle Jerusalem Post měla jmenovat „Bnej Brit HaHadaša“, Spojenci Nové smlouvy, nicméně název byl zkrácen, protože vyvolával nesouhlas některých židovských podporovatelů kvůli tomu, že Brit HaHadaša označuje v hebrejštině také Nový zákon.

Podle Šlajana vyjadřují podporu jeho straně lidé z celého světa, řada z nich ho kontaktuje a nabízí finanční a jinou podporu, nicméně k úplnému zformování strany bude ještě potřeba další podpora.

Další podrobnosti o izraelských arabských křesťanech, podporujících Stát Izrael, také v článcích Eretz.cz Nová izraelská arabská křesťanská strana vyzývá k službě v IDF a Křesťanský představitel: Chceme bránit Stát Izrael.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv