… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Bašár Assad: dobrý oční lékař, špatný politik 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Bašár Assad při operaci

Bašár Assad při operaci

Protože eretz.cz se snaží přinášet pohled na politické dění z různých úhlů, dovolíme si přinést našim čtenářům pohled, který na Assada má britský lékař Edmund Schulenburg, který byl jeho školitelem ve Western Eye clinic v London’s St Mary’s Hospital.

Dr. Schulenburg řekl britskému deníku Daily Mail, že jeho bývalý student Bašár Assad byl jemný a citlivý oční lékař a neměl předpoklady pro to se stát politickým vůdcem. Dr. Schulenburg přináší zcela jiný pohled na Bašára Asada, podle něj to byl jemný, inteligentní a citlivý lékař, velmi slušný a vždy přesný. Nikdo ze spolupracovníků v něm neviděl neúprosného diktátora, všichni kdo s ním spolupracovali jej vnímali stejně, nikdy nebyl arogantní a nikdo by neřekl, že je synem prezidenta. O své rodině nikdy nemluvil, pouze když byl tázán, tak vcelku upřímně a slušně odpověděl na otázky. Asad strávil v Londýně 18 měsíců a neprojevoval se jako syn středovýchodního diktátora. Obdivoval Philla Collinse a Whitney Houston a byl nadšený všemi  technickými novinkami. Podle Daily Mailu byl Bašár Assad dobrým operatérem a samostatně vykonával některé očí operace. V roce 1994 po smrti svého bratra Basela v důsledku automobilové nehody, byl povolán zpátky do Sýrie a předurčen k roli prezidenta, kterým se stal po smrti svého otce v roce 2000. Když převzal moc, chtěl zavést v Sýrii modernizaci a demokratické reformy, v posledních letech se jeho metody kontroly rebelů staly velmi tvrdými.

V roce 2002 se Dr. Schulenberg opět sešel s Assadem a jeho ženou Asmou v Londýně na slavnostní večeři pořádané syrským velvyslanectvím v Londýně. Bylo to v prosinci a během této návštěvy  byl také Bašár Assad jako první syrský prezident přijat britskou královnou. Tehdy také Bašár Assad pozval Dr. Schulenburga a jeho manželku Inge do Damašku.

Návštěva proběhla v dobré atmosféře a když prezident Assad pozval pár na večeři do restaurace v Damašku, sám řídil a choval se velmi neformálně. Během tohoto setkání Bašár Assad hovořil dokonalou angličtinou o demokratizaci, kterou plánuje uskutečnit v Sýrii.

Na otázku, co může říci Dr. Schulenburg ve věci použití chemických zbraní v Sýrii v souvislosti s Assadem, řekl, že ho to celé naplňuje smutkem a že nemůže uvěřit tomu, že ten mladý muž, kterého poznal je tím, kdo by dal rozkaz k použití takových zbraní, nelze ale vyloučit, že takový rozkaz dal někdo z jeho okolí, kdo je spjat s režimem. Jsem proti bombardování Sýrie, přál bych si aby lidé spolu hovořili a domnívám se, že Bašár nemá v současnosti mnoho šancí rozhodovat  o svém vlastním osudu.

Informaci přinesl izraelský server ynetnews.com.

2 reakce na Bašár Assad: dobrý oční lékař, špatný politik

  • Scooolie napsal:

    Bašár Assad je prvotřídní parchant a kdyby ho někdo odpravil, byl by to spravedlivý trest. Že to byl chováním sympatický mladý muž je celkem možné, nicméně jím přestal postupně být nejpozději od té chvíle, kdy se ujal dědičného prezidentství po svém otci Háfizovi. Příznivý dojem, který dělal a dělá na cizince, je podobný tomu, když se západní intelektuálové rozplývali na kultivovaností představitelů sovětského režimu, přehlížejíce, že jedení vidličkou a poslech klasické hudby nic nemění na tom, že miliony „sovětských“ lidí jsou v koncentračních táborech.

    Článek nicméně smysl má. Ukazuje totiž, že v Sýrii nevládne žádné monstrum, žádný drákula s tesáky, ale naprosto „normální člověk“ – stejně jako „normálními“ a při setkání s nezúčastněnými cizinci prý i velmi příjemnými lidmi byli třeba Göring, Eichmann nebo Mengele. Článek prostě ukazuje, že krutým diktátorem může být i člověk působící zcela kultivovaně.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv