… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamás dal pokyn k rozpoutání třetí intifády 4.83/5 (96.67%) 24 ohodnocení

fofo flash 90

foto flash 90

Zatímco palestinský vůdce Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) obluzuje Valné shromáždění OSN iluzemi o trvalém míru s Izraelem, Hamás a Islámský džihád vyzývají k zahájení třetí intifády proti Izraeli. Abu Obaida, mluvčí ozbrojeného křídla Hamásu brigád Izaddin Kassáma vyzval palestinské Araby zahájit třetí intifádu proti Izraeli jako odpověď na „judaizaci Jeruzaléma“ a zejména Chrámové hory.

Reportérům v Gaze řekl, že Hamas se nevzdal práva znovu použít sebevražedné atentátníky. Mírové rozhovory označil jako nesmyslné, protože mají vést k likvidaci Palestinské věci a vytvořit novou realitu. Současně vyzval jeden z vysokých velitelů Islámského džihádu, Ahmed Al Audallal, který také operuje v Gaze, že intifáda musí vypuknout na všech místech konfliktu (čti v celém Izraeli) jako odpověď na „okupaci“ mešity Al Aqsa.

„Nová intifáda musí vypuknout proti sionistickému nepříteli a věříme, že se nám podaří osvobodit celou Palestinu od moře (Středozemního) až k řece (Jordánu),“ prohlásil Mudallal. Vyzval také vedení Palestinské autonomie (Palestiny), tedy Mahmúda Abbáse, aby přerušil rozhovory s Izraelem. Zdůvodňuje to tím, že sionistický nepřítel (čti Izrael) chce postavit na Chrámové hoře židovský Chrám.

Maskovaní ozbrojenci, kteří náležejí k ozbrojené frakci Fatahu známé pod názvem Brigády mučedníků Al Aqsa na tiskové konferenci v Gaze mezi jiným prohlásili: „Nepřítel zaplatí vysokou cenu za své zločiny v Jeruzalémě.“

Chrámová hora je nejsvětějším místem judaismu, ale židé se v současnosti nesmí na tom místě ani modlit ani zdržovat delší dobu. Vzhledem k tomu, že na Chrámové hoře došlo k nepokojům při nichž byli napadeni židé, kteří tam byli vpuštěni (po pečlivé kontrole zda u sebe nemají modlitební knížky) se policie rozhodla omezit vstup muslimů. Na Chrámovou horu tak smějí dnes (v pátek) pouze muži starší padesáti let a držitelé izraelských občanských průkazů a ženy bez omezení věku.

Chrámová hora je pod správou islámského Waqfu a bezpečnostní službu tam vykonává izraelská policie. Je velice častým jevem, že židovští návštěvníci nejsou na Chrámovou horu vpuštěni, protože jsou ohrožováni skupinami islámských fanatiků. Přes mnohé rozsudky izraelských soudů, včetně Nejvyššího soudu, o porušování náboženské svobody nepovoluje policie z „bezpečnostních důvodů“ židům se na tomto posvátném místě modlit.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hamas Calls to Unleash Third Intifada

7 reakcí na Hamás dal pokyn k rozpoutání třetí intifády

 • ari napsal:

  Potřetí a naposled. Je třeba přerušit rozmnožovací řetězec Filištínských. První po meči, další po přeslici, zbytek asimiluluje nebo vysublimuje.

  • negev napsal:

   Ari, len poznámka. Staroveki Filištínci boli gréckeho pôvodu,ich známou postavou bol Goliáš. Dnešný tzv. palestinci s nimi nemajú nic spoločné.
   Ten nazov vznikol na politickou objednavnu po vzniku Eretz Jisrael 1948, aby mohli klamlivo tvrdiť ze tam zili uz vtedy.

 • Ripper napsal:

  však ano, rozpoutejte ji, aspon konečně si snad i svět uvědomí, že palestinský stát není reálný, a Hussein a jeho muslimskobratrská administrativa se klidně může zbláznit, není horšího prezidenta USA než tenhle Alláhofilní agent…Bůh žehná Izraeli

 • David ben Golani napsal:

  Hamas se chova jako neuspesna realitni kancelar…Pozaduje Israel, Jerusalem,Golany. Zduvodneni: my na to mame nárok, my to chceme a my to dostaneme…Mam prulomovou informaci. Na uzemi Mekky zil davno před Islámem jakysi Khon, byl to zid…Zadam tedy o vydani Mekky do rukou státu Israel neboť na ni mame nárok,my ji chceme a dostaneme…

 • Oblovka napsal:

  Nádherné, vstřícné gesto propuštění vězněných teroristů nevyvolalo kýžený efekt. Naopak, vyvolalo radikalizaci Hamásu. Propuštění teroristé krok neocenili. Palestinský samostatný stát, vznikl-li by tak, jak si to přeje například americký prezident Obama, nebude mít Hamás pod kontrolou a šlo by jen o další sídlo teroristických hnutí. Nikoli o stát, který by byl garantem míru na Blízkém východě, to už musí být jasné i malému dítěti. Arabům nejde o mír, ale o zničení Izraele. Opravdová mírová jednání si nepřejí, jen hrají o čas a další ústupky.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv