… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael vypověděl francouzskou diplomatku 4.87/5 (97.39%) 23 ohodnocení

img445605Marion Fesneau-Castaing francouzská diplomatka – kulturní atašé konzulátu v Jeruzalémě, jak se tak hezky v Čechách říká uštědřila políček izraelskému vojákovi, který se jí snažil zastavit při demonstraci krajní levice za práva ilegálních beduínských squatterů v údolí Jordánu. Pod záminkou poskytnutí „humanitární pomoci“ se skupina izraelských a zahraničních aktivistů spolu s diplomatkou pokusila zabránit izraelským vojákům vyklidit ilegální beduínskou osadu. Zástupkyně EU Catherine Ashton a a komisařka pro humanitární pomoc  Kristalina Gergieva  zpočátku odsoudily Izrael, jak je jejich tradicí, protože podle nich IDF napadla konvoj, který chtěl předat humanitární pomoc, ale poté, kdy shlédly video z celé akce museli poněkud korigovat svůj názor, protože provokace ze strany arabských a zahraničních aktivistů byla příliš do očí bijící.


Izraelské ministerstvo zahraničí odsoudilo evropské diplomaty směšující se do vnitřních záležitostí Izraele, znevažující izraelské zákony a rozhodnutí soudu a jejich nežádoucí provokace pod rouškou „humanitární pomoci“.

Podle deníku Israel Hayom lze tuto událost považovat za ojedinělou v jinak dobrých vztazích mezi Izraelem a Francií.

Marion Fesneau-Castaing bude z Izraele vyhoštěna do konce tohoto roku.

Není bez zajímavosti, že tento incident, který je vnitřní záležitostí Izraele „otřásl“ také vysokou komisařkou pro lidská práva OSN Navi Pillay, která se rozhořčeně ohradila proti pošlapávání práv Palestinců na důstojné bydlení. Skoro by se chtělo říci, jak by bylo svět asi vypadal, kdyby toto byl jediný humanitární problém. Vysoká komisařka asi nedohlédla do Sýrie anebo Somálska, kde by měla více prostoru pro humanitární působení a péči o lidská práva.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel to Expel French Diplomat who Punched IDF Soldier

Undiplomatic: Israel Furious After French Diplomat Hits Soldier

Foreign Ministry Rips UN’s ‚One-Issue‘ Pillay

3 reakce na Izrael vypověděl francouzskou diplomatku

  • newtory napsal:

    Čo som si všimol na videu je množstvo mladíkov so značkovými fotoaparátmi a špičkovými mobilami, Nápis Press mal len jeden muž. Na úbohých beduínov podľa aktivistov bezdomovcov, slušná výbava a náhodný výber miesta, inak široko ďaleko pustina.

  • David ben Golani napsal:

    Myslim,ze divenka jen ukazala jak pohlizi EU na Israel…Pro EU je Israel fackovaci panak a země kde je třeba zavadet demokracii a poradek…Francie, v podstate polomuslimska země ,která zahodila tradice a vrhla se do objeti pratel z mesit se snazi ukazat,ze ma pravo zavadet svůj idealisticky nepořádek i tam kde je jiz historicka zkušenost…Pani diplomatka by mela vyrazit do Syrie,Libanonu nebo Iranu, vrazit facku statnimu zamestnanci nebo vojakovi.Jenze v těchto zemich by nemohla hajat v luxusnim hotelu z kterého by vyrazela na boj se zemi,ktera si zachovava svou identitu a ma vojaky na takove urovni,ze dokazi sve ego utlumit ve prospěch svého státu…Vsude jinde by totiž mohlo byt,ze nez by vytahla diplomaticky pas, tak by tento doklad mel hodnotu pouze pro vypsani dat při ohledani …EU se chova jako alibisticky mnich,ktery se rozhodne k misijni cinnosti a odjede sirit krestanstvi do Vatikanu…Ja si doma dokazi uklidit, udrzet poradek a presto si nedovolim jit k sousedovi na navstevu, kritizovat mu jeho zivotni styl a plkat do poradku. Jsou zrejme lide a narody, které svůj binec neresi a místo uklidu delaji z neporadku normu a tu siri kolem…Israel je dospela země,narod a systém…Diky bohu…

  • Hana Mayer napsal:

    Hlavně si pani diplomatka jistě vysloužila sympatie v EU a určitě ji čeká nějaký zajímavý lidsko-právní post. K tomu vybavení „demonstrantů“ je jasné, že to nezaplatili ze své kapsy a proto musí chlebodárcům předvést nějaké show. Mají splněno a mohou žádat o další „humanitární pomoc“ která se k opravdovým chudákům nedostane ani náhodou.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv