… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelský premiér Netanjahu vysoce ocenil tajné služby 5.00/5 (100.00%) 23 ohodnocení

Joram Kohen a Benjamin Netanjahu

Joram Kohen a Benjamin Netanjahu v sídle Šabaku

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu včera při příležitosti nadcházejícího židovského Nového roku (Roš HaŠana) navštívil sídla izraelských nevojenských zpravodajských služeb – vnějšího Mosadu a domácí Služby všeobecné bezpečnosti (Šabak, Šin Bet) – aby jim poděkoval za vynikající práci pro bezpečnost Státu Izrael a jeho občanů.

V sídle Mosadu, v jehož čele stojí Tamir Pardo, premiér ocenil úspěchy služby.

„Vaše tajné aktivity jsou důležitou součástí bezpečnosti občanů Izraele. Jsou součástí energické bezpečnostní politiky země, která v posledních letech obnovila odstrašující sílu Izraele,“ řekl Netanjahu příslušníkům služby.

Premiér dále uvedl, že Izrael stále čelí složitým úkolům „zejména tváří v tvář tomu, co se děje na našich hranicích. V jednom z období, pro bezpečnost Izraele nejnáročnějších, vedeme stát odpovědně, se značnými zkušenostmi a prozíravostí.“

V sídle Šabaku, v jehož čele stojí Joram Kohen (Yoram Cohen), premiér poděkoval agentům za jejich neúnavnou práci při bránění teroristickým útokům, přičemž zdůraznil jejich poslední úspěch, jímž bylo zatčení skupiny teroristů Hamasu z Ramalláhu, kteří plánovali útok na nakupující v nákupním centru Mamilla v Jeruzalémě.

„Tyto úspěchy pociťujeme ve významné snížení počtu mrtvých v důsledku terorismu v posledních letech. Nikdo nemůže zaručit, že tento klid se podaří udržet, ale Šin Bet a bezpečnostní služby jsou připravené pokračovat v obraně občanů Izraele před jakoukoliv hrozbou,“ prohlásil Netanjahu.

V sídle izraelského Národního kybernetického úřadu, v jehož čele stojí Eviatar Matania (Evyatar Mataniah), premiér prohlásil: „Izrael je globální kybernetickou silou a vy vedete Izrael do čela v oblasti, která má vliv na všechny aspekty našich životů.“

Moěe Jaalon, Benjamin Netanjahu, Beny Ganc

Moěe Jaalon, Benjamin Netanjahu, Beny Ganc

Třetí izraelskou zpravodajskou službou je vedle Šabaku a Mosadu Vojenské zpravodajství (Aman), které je součástí Izraelských obranných sil a v jeho čele stojí generálmajor Aviv Kochavi.

Premiér se s vojáky sešel v pátek 30. srpna na Generálním štábu za přítomnosti ministra obrany Mošeho Jaalona (Moshe Yaalon), náčelníka štábu generálporučíka Benyho Gance (Benny Gantz) a důstojníků štábu.

„Izraelské obranné síly jsou dnes silnější, než kdy dříve. Spoléhám na vás, spoléháme na vás a izraelský lid na vás spoléhá. Jsem si jistý, že jste schopni splnit jakýkoliv úkol, který vám dáme. Budeme dbát na to, aby židovský lid měl dobrý rok,“ prohlásil premiér.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv