… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
V Sýrii padl v boji proti Assadovi Izraelec 5.00/5 (100.00%) 11 ohodnocení

izraelský Arab, padlý v Sýrii

izraelský Arab, padlý v Sýrii

Rodina z Wadi Ara, jejíž syn odešel do Sýrie, aby bojoval po boku povstalců proti vládě prezidenta Assada, se včera dozvěděla, že mladý muž padl. Informaci dnes přinesl izraelský veřejnoprávní rozhlas a následně další média.

Izraelský Arab Múid Džumá (Mouid Jumaa, resp. Mueed Jumaa) z vesnice Mušerífa u města Umm el-Fahm odešel spolu s dvěma dalšími izraelskými arabskými přáteli před přibližně třemi týdny z domova. Od té doby se nevědělo, kde se 28letý muž nachází.

Včera rodina našla na Facebooku fotografii jeho kulkami rozstříleného těla. Rodina je přesvědčena, že i další dva mladí muži jsou v Sýrii.

„Nikdy nás nenapadlo, že by přemýšlel o odchodu do Sýrie, aby bojoval povstalci proti Assadovi. Doufáme, že ti další dva pohřešovaní se vrátí ke svým rodinám v pořádku,“ cituje Ynet vyjádření člena rodiny zabitého.

Jerusalem Post pak přidává vyjádření člena rodiny, podle nějž byl mladý muž hrdina, který zemřel mučednickou smrtí

Už v červenci média informovala o tom, že izraelská arabská rodina ze severu Izraele pohřešuje syna, který se následně telefonicky ohlásil se sdělením, že se chce cestou přes Turecko připojit k povstalcům v Sýrii.

V únoru opustil Izrael, aby se připojil k povstalcům, 29letý Hechmat Matzrawa (Hichmat Masarwa) z Tajbe. Po brzkém návratu do Izraele byl 19. března zatčen a 8. července odsouzen k 30 měsícům vězení za nezákonný vstup do nepřátelské země a ohrožení národní bezpečnosti Izraele tím, že se spojil s tamními povstalci. Hrozilo mu až 15 let.

Přesný počet izraelských Arabů, kteří odešli do Sýrie bojovat v povstání proti režimu prezidenta Assada není znám. Podle odhadu Ynet se jedná „o přibližně deset“ lidí, což ovšem může být odhad nízký, pokud se opírá jako ve jmenovaných případech jen o sdělení rodin, které pohřešují své syny.

Jedna reakce na V Sýrii padl v boji proti Assadovi Izraelec

  • ari napsal:

    😯 A bojoval tam za svobodu a bezpečnost Izraele? Jsem zmaten, ale protože je uvedeno, že se jedná o mučednickou smrt, bylo by vhodné, aby se jeho misí inspirovali mladí muži z těch ošklivých osad na západ od Jordánu a Gazy a odešli za ním k desítkám panen k věčným orgiím. Judea, Samaří a Gaza budou krásnými a šťastnými provinciemi Izraele.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv