… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hamas přiznal vybudování tunelu z Gazy do Izraele, Izrael o něm ale zřejmě dávno věděl 5.00/5 (100.00%) 14 ohodnocení

teroristický tunel z Gazy do Izraele

teroristický tunel z Gazy do Izraele

Teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas) v Gaze včera oficiálně přiznalo odpovědnost za vybudování tunelu pod přísně střeženou hranicí mezi teroristickou entitou v Gaze a Izraelem. Izrael o budování tunelu ale zřejmě dávno věděl.

Hamasnická rozhlasová stanice Al-Aqsá uvedla, že za výstavbu masivního betonového tunelu je odpovědné ozbrojené křídlo Hamasu, jehož mluvčí Abú Ubajda (Abu Obeida) to v rozhovoru výslovně potvrdil.

Ubajda uvedl, že tunel byl vyhlouben s cílem pokusit se proniknout na izraelské území, unést tam izraelské vojáky a pokusit se přimět tak Izrael propustit arabské teroristy, kteří si odpykávají své tresty ve věznicích.

„Tento tunel postavily ruce bojovníků al-Kassám a ti neustanou ve svém úsilí zasáhnout okupaci a unést vojáky. Pracujeme na propuštění vězňů na zemi i pod zemí,“ prohlásil Ubejda.

Před dvěma roky byl po pěti letech věznění vyměněn za 1.027 arabských vězňů voják Gilad Šalit, jehož teroristé unesli z území Izraele při průniku tunelem. Při přepadu zahynuli další dva izraelští vojáci.

Objevení 2,5 kilometru dlouhého tunelu oznámily Izraelské obranné síly před týdnem. Několik dní poté izraelské bezpečnostní síly odhalily další tunel, o němž jsou přesvědčené, že byl vyhlouben loni v listopadu během protiteroristické Operace Sloup oblakový.

Podle pátečních novin Jediot Achronot Izrael o budování prvního z tunelů z Gazy na své území věděl více než rok, ale nechal Hamas plýtvat prostředky na jeho výstavbu. „Někdy v rámci psychologické války je necháme investovat peníze, namáhat mozky a plýtvat zdroji a teprve na konci kopání to zastavíme,“ uvedl komentátor Alex Fishman.

Obyvatelé Gazy uvedli, že během pátku jim telefonovala izraelská armáda s připraveným poselstvím o tom, jak Hamas plýtvá zdroji a nestará se o civilisty. „Víte, že Hamas vynakládá miliony dolarů na tunely k nepřátelským a teroristickým akcím proti Státu Izrael. Ty peníze měly jít na infrastrukturu, vzdělání a zdravotnictví.“

Přiznání Hamasu, že budoval teroristický tunel, následuje po výzvě jeho vůdce Ismajla Haníji (Ismail Haniyeh) k zahájení teroristického povstání v Judeji a Samaří.

Jedna reakce na Hamas přiznal vybudování tunelu z Gazy do Izraele, Izrael o něm ale zřejmě dávno věděl

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv