… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael v rámci mírových rozhovorů propouští dalších 26 palestiských vězňů – vrahů 4.19/5 (83.81%) 21 ohodnocení

Zasedání izraelské vlády

Zasedání izraelské vlády
Marc Israel Sellem/pool/Flash90

Zítra mají být propuštěni vrazi Izraelců, kteří se svých činů dopustili před uzavřením dohod v Oslu (1995). Všichni dostali své tresty během řádného soudního procesu. Všichni jsou vinni anebo spoluvinni za vraždy. 26 vrahů má na svědomí 21 lidských životů. Jedná se o tzv. „těžké případy“ . Rodiny zavražděných obětí mají necelých 48 hodin na to, aby podali stížnost k Nejvyššímu soudu, ovšem není velká naděje na to, že tento změní něco na rozhodnutí předsedy vlády Netanjahua. Rozhodnutí propustit vězněné vrahy – teroristy je rozhodnutím vyjednavačky Cipi Livni, ministryně spravedlnosti a především předsedy vlády. Mnozí členové strany Likud vidí postup Netanjahua v tomto případě jako zradu na boji proti terorismu. Z 26 vězňů je 21 z území palestinské správy pod vládou Abu Mazena (Mahmoud Abbas) a 5 z Gazy.


 

4 reakce na Izrael v rámci mírových rozhovorů propouští dalších 26 palestiských vězňů – vrahů

 • Tomáš Kolský napsal:

  Na demonstraci proti propuštění u věznice Ofer se sešlo podle odhadů organizátorů 5000 lidí z celé země. Ministr bydlení a výstavby Uri Ariel tam veřejně prohlásil, že mezi Jordánem a mořem bude jen jeden stát. Příbuzní obětí odsoudili vládní politiku. Netanjahu má po tomto druhém kole propouštění image hlupáka a sraba. Obamova administrativa pak vypadá jako hlavní spojenec propouštěných teroristů.

  • Tomáš Kolský napsal:

   To přece jen nikoli. Každé prase najde svého řezníka. Jediné, co nechápu, je postoj Netanjahua. Zatímco mu Obama a Kerry nadávají, on plní jejich příkazy a platí za to ohromnou osobní politickou cenu. Zatímco oni hájí íránský vojenský program, on na jejich žádost pouští teroristy a neříká, proč to dělá.

 • Ripper napsal:

  Ano přesně tak, z ostříleného jestřába se stala loutka v rukou muslimskobratrské administrativy islamofila Husseina. Zatímco rakety bombardují jih Izraele, tady se bez ostychu propuští vrazi, kteří budou po příchodu oslavování jako hrdinové, s doživotní penzí o kterých se Izraelským důchodcům může jen zdát, a to samozřejmě z finanční pomoci islamofilní EU a iránského spojence USA. Bibi řídí nekontrolovatelnou katastrofu, vzhledem k jeho postojům, pomalu mizí šance na sjednocený jeruzalém, na hranice u žeky Jordán, ztráta vlastního území izraele za výměnu území s palestinci, možná nějaký návrat uprchlíků, a v neposlední řadě, jak nastane tohle, pak už nebude nic bránit v tom stáhnout se z Golan na břeh Jordánu a Kinneretu, a Biblická pohroma nastane … Bibi je srab, už i tím že Cipi dal do týmu vyjednavačů… možná je čas obrátit se na Rusko, kterému o Izrael nejde, ale vzhledem k tomu že Izrael je brán pro USA i Rusko jen jako část mocenského boje mezi sebou, Rusko by nemělo problém stát na straně Izraele, protože nevidím v USA nikoho, krom pár kongresmenů, kdo by byl ještě opravdový přítel Izraele…. Ono v tom jednání, kdyby byl Bibi opravdu tvrdý nekompromisní muž činu a ne jen žvanil s cejchem sraba který propouští vrahy izraelských občanů, nabídnul by Palestině území v nějaké menší formě, bez výměn území, bez Jeruzaléma, bez hranic u Jordánu, takové něco jako je horské Lesotho v JAR, ber nebo se sbal a běž…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv