… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Prudký růst židovské výstavby v Judeji a Samaří 4.84/5 (96.80%) 25 ohodnocení

židovští obyvatelé Země Izrael

židovští obyvatelé Země Izrael

Radikální levicová nevládní organizace Mír nyní (Peace Now, Šalom achšav) hlásí výrazný nárůst židovské výstavby v Judeji a Samaří během prvního pololetí roku 2013. V období od ledna do června prý ve srovnání se stejným obdobím roku 2012 došlo k 70% nárůstu počtu zahájených nových stavebních projektů.

Podle statistik organizace byla během prvních šesti měsíců roku 2012 zahájena výstavba 995 nových bytů, zatímco letos to bylo 1.708 bytů včetně 180, které podle označuje za „ilegální.“

Zpráva dále uvádí, že dokončena byla výstavba 1.794 bytů, zatímco práce na 2.840 bytech pokračuje. Tyto údaje nezahrnují přibližně 230 karavanů, řazených do kategorie dočasných příbytků. Mír nyní také uvádí, že 44 % výstavby bylo prováděno východně od izraelské bezpečnostní bariéry.

Zpráva uvítala strana Bajit Jehudi (Židovský domov), která je hlavním zastáncem práv židovských obyvatel Judeje a Samaří. „Je pro nás poctou, dostat zprávu jako je tato od Míru nyní,“ uvádí se v prohlášení strany. „Uděláme vše pro to, aby zprávy jako tato byly v nadcházejících let jen větší,“ pokračuje zpráva. „(Vůdce Mír nyní) Jariv Oppenheimer i nadále motivuje stranu Bajit Jehudi k tomu, aby pokračovala ve svém úsilí o osidlování Judeje a Samaří pro bezpečnost Státu Izrael.“

Již v lednu 2013 židovští obyvatelé Judeje a Samaří přivítali zprávu Míru ihned, která označila rok 2012 za rok rekordní výstavby.

výstavba v Judeji a Samaří v prvním pololetí roku 2013

výstavba v Judeji a Samaří v prvním pololetí roku 2013, dle údajů Šalom achšav

Drastic Rise in Construction in the Settlements –  zpráva Mír ihned (anglicky)

14 reakcí na Prudký růst židovské výstavby v Judeji a Samaří

 • Ripper napsal:

  zajímalo by mě, když se tak staví za „bezpečnostní bariérou“, proč se tedy vyjednává pallahstelinský stát? …určitě nestaví, aby pak bourali, a nevěřím ve výměny arabských vesnic vně Izraele za Izraelské vesnice vně pallahstelinské enklávě, nebo je v tom jiný záměr? stavět pro budoucí alláhofily až se izrael stáhne? nebo stát pro palláhstelínu v nějakým omezení ? nějak mi to nejde do hlavy, zvlášt když Bibi jasně zdůraznil a ne poprvé, že hranice Izraele bude podél Jordánu, na což Alláhofilci nechtějí přistoupit, stejně tak nedělitelný Jeruzalém, o tom dle zákona by mělo být referendum, stejně jak to je u Golan, kdyby se měly navracet, a to nedopustí ani lid, snad jen komouši a levičáci v Knessetu, takže stručně jasně, nevěřím v úspěch mírových rozhovorů, věřím že to je jen manévr pro společenství mezinárodní, a desítky let další výstavby, jen zabere víc a víc svaté půdy, a paalahstelínci budou prchat do své Jordánské domoviny, ale nedej Bože, do Evropy….God Bless Israel, a věřím ve Velký Izrael, ne ten Biblický, ale s trvalým osídlením a trvalým územím Judey a Samařska, Východního Jeruzaléma, Golanských výšin … Gazu at vezme čert !!!

  • Scooolie napsal:

   A proč by se nestavělo? Pokud jednání s Araby dopadnou tak, že se dojedná nějaký jejich stát, tak se bude řešit, co s židovskými obcemi – zda tam budou moci zůstat i se svými obyvateli, zda tam zůstanou a lidé se odstěhují, zda se zboří… Nicméně dokud nic dojednáno není, není ani důvod přestávat stavět. Uvidíme…

   Nicméně Velký Izrael je cosi, o čem v Izraeli dnes nikdo neuvažuje. Debata se vede jen o tom, zda „malý Izrael“ (tedy to torzo v osvětimských hranicích z let 1949 až 1967) nebo „Izrael“ (to, co je de facto dnes), případně něco mezi tím. „Velký Izrael“ je ještě něco maličko jiného, maličko většího – a o tom nikdo vůbec nepřemýšlí 😀

  • admin napsal:

   Rippere, buďte trošku soudnější ve volbě výrazů. Zdaleka ne každý muslim je šmejd. Urážíte tím slušné muslimy. Ten výraz „alláhofilik“ nelze při nejlepší vůli chápat jinak, než jako hodně ošklivou nadávku.

 • Ripper napsal:

  Scooolie to je docela naivní, osady se budou řešit až po ujednání dvou států, a jak? že jakmile budou na územích P. tak se stanou obětí genocidy? nikdo přece nevěří, už i díky prohlášením , a nejvíce tzv. umírněného alláhofila Abbase, že na území P. nezůstane ani jeden žid…a pro Admina, věřím, že jsou muslimové vklidu někteří, stejně jako romská populace, ale je to jen oněch 12%, nic víc nic mín, a dodám, že každou hodinu je zabit ve světě jeden křestan pro svoji víru islámským fanatikem či jen muslimem, genocida křestanů, kterou nikdo nevidí, či nechce vidět, ale někdo řekne něco na muslima, hned je rasista, xenofob, islamofob a kdoví co ještě, a v EU, urážka jen pouhého cítění /záleží jak si to pojme muslim) bude trestná, takhle chceme dopadnout?

  • admin napsal:

   Islamofobie jiskří téměř všude, přesto si běžný slušný muslim nezaslouží ani v nejmenším být házen do jednoho pytle s idioty, kteří sice neumí číst, ale vyhazovat věci a lidi do vzduchu jim jde. A propos, kolik znáte osobně muslimů, když sypete z ruky statistická data…?
   Mám ohromný problém s plošnou nenávistí. Můžu mít krajně nerad třeba konkrétní obyvatele Horní Lhoty, ale není to pro mne důvodem k vybombardování Horní Lhoty celé, případně označování za idioty sakumprásk všechny Hornolhoťany. Zrovna židovský národ si toho za posledních 2000 let užil až-až.

 • ari napsal:

  Tahle země si nezaslouží nic víc, než to, aby v ní žili lidé, kteří jí budou milovat a ne nějaké pomatené nenávistné hordy, které mj. ma oko zastupuje PA a strejda Abbas a jeho fámulus Iritát. Jen ať roste výstavba a populace na nově osídlených územích i přítomnost po zuby ozbrojených osadníků. Ničeho jiného se islamista nebojí víc, než po zuby ozbrojeného a ke všemu odhodlaného osadníka. Nejde o zem a o práci v potu tváře. Jde jen o uplatňování nenávistné doktriny pod rouškou náboženství, které se zvrhlo v politické hnutí s těmi nejkrvelačnějšími myšlenkami. A ještě o ublížené kňourání a somrování dotací od hloupých donorů. No a intifáda….IDF, to prostě vezme vážně a zgruntu.Bylo toho ze strany Palestinských blouznivců od konce
  Rosh Hashanah vysoko přes míru. A neškodilo by, kdyby to bylo naposledy.

 • callers voice napsal:

  B_h nezabudol na svoj ľud, na svoju zrenicu oka! On povedal ,keby na teba zabudla mať, keby zabudli všetci na teba Ja nezabudnem! Počuvaj dobre.. s Palestínčanmi nikdy nebude mier oni sú ustanovený na to aby nenávideli Izrael a B_ží ľud, oni nenávidia cesty Hospodinove ich srdce je plné zloby a hnevu. Ani z arabmi nebude nikdy mier. Dajte pozor na to čo sa bude diať. Najvetší ochránca odstupi aby chránil a nepriatelia povstanu podme a zničme ich všetkých zatlačme ich do mora a naš bude Jeruzalem. Ale hospodin nespí ani nedrieme! On pozná zameri ich srdc. Rusko a arabovia a ine muslimské zeme povstanu proti izraelu aby ho zničili, no Hospodin udrie na nich sám, len on bez ľudskej pomoci vlastnou rukou. Pobije všetkých nik neprežije. Už čoskoro sa to stane. Tak pozná celý svet kto je hospodin a kto je jeho ľud a všetci sa budu diviť a hovoriť čo sa to stalo. ľudia môžu robiť svoju politiku a davať do toho všetok svoj um, ale keď Hospodin rozhodne tak zatrasie zemou….

 • Oblovka napsal:

  Administrátore, pobavil jste mne. Díky. „Běžný slušný muslim.“ 😆 Slušný muslim je asi tak častý jako bílá vrána. Z vlastní zkušenosti: Turečtí muslimové jsou umírněnější nežli arabští. Několikrát jsem sledoval velké obavy Turků vdávající dceru za Araba. Je to opravdu značný rozdíl a jestli bych hledal někde „slušné“ muslimy, pak snad zde, ale je třeba počítat s tím, že mohou ve sporu Západu s muslimskými státy v rozhodující chvíli stranit souvěrcům. Z řady Arabů, které jsem znal, jsem jednoho považoval za „slušného“ do té doby, nežli jsem jej slyšel jaké mučeníčko připravuje ve svatém rozhořčení Rashdímu. To jsem valil oči a měnil názory. Znal jsem také jednoho humanistu jménem Sayed. Ten se nechával už v první polovině osmdesátých let fotografovat, tenkrát ještě černobíle, s Američany. Mával přitom nad hlavou sovětským samopalem, ve tváři měl výraz lovce, který skolil kapitální úlovek a nohou stál Američanovi na hrudníku. Toho Američana totiž právě zastřelil. Kdybych věděl, že to spolu s bratry dotáhne až k Usámovi, možná, že bych SAS ušetřil jednoho problému. Chtěl bych také varovat před Araby, kteří „umějí číst“, pohybují se v moderních oblecích, žijí na Západě a na první pohled jsou to ti „slušní.“ Ari, plně s Vámi souhlasím. Šalom. 😀

  • admin napsal:

   Oblovko, Vy jste mě ovšem nijak nepobavil…

   < sarkasmus >
   Co ovšem taky čekat od uživatele; každý administrátor přece ví, že „chápavý uživatel“ je jen fiktivní postava, o které si čte po nocích v pohádkách pro uklidnění…
   < /sarkasmus >

   Jinými slovy, a to se týká kohokoliv – ještě jednou tu někdo poruší pravidla pro komentáře, a přestanu se obtěžovat s warny. Banánomet mám vždy připraven.
   Pokud Vám to, vážení uživatelé, opravdu nedocvaklo, pak si přečtěte pravidla pomalu a znovu.
   Můžeme se v názoru na muslimy rozcházet, ale TADY TATO ČÁST JE PRO KOMENTÁŘE KE ČLÁNKŮM, TOTO NENÍ FÓRUM. Je to dostatečně jasné ???
   Doufám jen, že mi Vader na fóru nenapaří ban, protože to co si o autorech výroků typu „Slušný muslim je asi tak častý jako bílá vrána“ myslím (a napíšu), bude zcela jistě brát jako těžkokaliberní dehonestaci a ukázku slovníku fekalismu.
   Souhrnem: tady, tady se diskutuje o obsahu článků. Na fóru je i sekce Hyde park. Vím že je to pro některé těžké pochopit, ale takový je život.

  • Tomáš Kolský napsal:

   Slušní muslimové existují a není jich málo, jen z psychologicko-politických příčin jsou odstraňováni z veřejného života často i fyzicky.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv