… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Řecko-katolický biskup o syrské katastrofě 4.91/5 (98.18%) 11 ohodnocení

plundrování SýrieAleppo. Čísla dokládající syrskou katastrofu se týkají především mrtvých a zraněných. Řecko-katolický metropolita syrského Aleppa však podává také další kvantitativní údaje, které rovněž působivě dokreslují dimenze probíhající pohromy. „V posledních měsících jenom v Aleppu,“ píše arcibiskup Jean-Clémen Jeanbart agentuře Fides, „bylo ozbrojenými vandaly vyrabováno, zdemolováno a zapáleno 1400 podniků a továren. Zboží je ukradeno a vyváženo hlavně do Turecka (viz foto). V celé Sýrii vandalové zničili či vyřadili z provozu více než 2 tisíce škol, zničili 37 nemocnic a tisícovku menších zdravotnických zařízení. Většina obilných sil byla vyprázdněna a jejich obsah převezen do zahraničí, byly zničeny elektrické centrály a železnice. Pohyb po silničních komunikacích v zemi je velmi omezený vzhledem k ozbrojeným bandám, které terorizují každého, kdo se odváží vyjít z města.

Tváří v tvář těmto protivenstvím a hrůzám, dodává mons. Jeanbart, nám nezbývá než svěřit se Božímu milosrdenství, které jedině může osvobodit tuto zem a zavést mír… Kéž Pánův Svatý Kříž osvítí ty, kteří mají v rukou moc. Papeži Františkovi děkujeme za jeho opakované a naléhavé výzvy k modlitbám za mír v Sýrii,“ píše katolický biskup melchitského ritu ze syrského Aleppa.

(mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Řecko-katolický biskup podává další čísla o syrské katastrofě.

2 reakce na Řecko-katolický biskup o syrské katastrofě

  • Ripper napsal:

    Husseinovi přátelé či chráněnci řádí, a nyní za socialistického kumunistického islamofila je USA v platební neschopnosti, přičemž na sponzorování teroristů Západního břehu či Sýrie peníze jsou, to je ta jeho Obamacare pro muslimské radikály…

  • ari napsal:

    Tak dlouho se chodí s Hizballáhem ujídat víno na Izraelské vinice na Golanech, až přijdou nepřátelské lišky na vlastní vinice. To je jen variace na obehrané téma. Sýrie je smutný příběh, ale co si pamatuju, tak se na tomhle průšvihu usilovně pracuje generace. Taťka Hafiz učil syny kraviny, když ho začala zlobit prostata, ještě přitlačil na otázku víry a je to tady se vší parádou. Klasický muslimský průšvih. Akorát to odnesou ti, co si tu cestu nezvolili. A trubka v Bílém domě duní. Dutá nádoba vždycky duní a je to bez užitku.Někdy rezonancí praskne. Teď hrozí , že se zhroutí celé USA a to neni uplně dobře.Pro nikoho.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv