… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Systém železná kupole odrazil další útok z Gazy 4.78/5 (95.56%) 18 ohodnocení

Systém železná kupole - Iron Dome

Systém železná kupole – Iron Dome

Jak známo, systém železná kupole (Iron dome, Kipat Barzel, כיפת ברזל) je rozmístěn na různých místech Izraele, kde je předpoklad, že mohou přistát střely od nehodných sousedů. Když před vyklizením židovských osad pásma Gazy varovali její obyvatelé, že dojde k posunutí útoků na Izrael a města jako Aškelon a Ašdod budou ohrožena, nikdo jim nechtěl věřit. Nyní, kdy probíhají mírová jednání s představiteli Palestinské samosprávy- Palestiny by teoreticky měl nastat klid a mír. Realita na jihu Izraele je ale opět jiná. Z Gazy jsou odpalovány primitivní rakety, které ale mohou způsobit ztráty na životech o ztrátách na majetku není vůbec pochyb. Od konce minulého týdne se patrně v rámci mírových rozhovorů opět aktivizovali ostrostřelci z Gazy a opět dopadají rakety na jižní Izrael, již ne ojediněle, ale ve větší počtech, v pondělí  ráno to byly již 4 rakety. Izraelský delegát v OSN Ron Prosor podal v bezpečnostní radě OSN  stížnost na střelbu z Gazy. Izraelské letectvo zničilo v noci dva podzemní bunkry odkud jsou rakety do Izraele odpalovány.

3 reakce na Systém železná kupole odrazil další útok z Gazy

 • boh napsal:

  Kdykoli se pohne tzv. mírový proces o krok dál (bohužel mírový proces je vždy nějaký ústupek Izraele – nyní aktuálně propuštění 29 vrahů), začnou na Izrael dopadat rakety. Nerozumím tomu, ale nemohu se zbavit dojmu, že mír je to poslední, o co tzv. palestinci stojí (palestinci s malým p píši úmyslně). 🙁

  • Nofar napsal:

   Mirovy proces rovna se o krok bliz k vlastnimu statu a tim i k nezavislosti. Navzdory plamennym prohlasenim mam ale dojem, ze vlastni stat a tudiz i zodpovednost je to posledni, oc Palestinci stoji.

   • boh napsal:

    Asi ano. Pravděpodobně je jednodušší odpalovat rakety a snažit se vzbuzovat soucit, než soustavně pracovat a nebýt závislý na podporách. Jako občana EÚ mne neskutečně štve, že na tyto lidi jde také část mých daní.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv