… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Blízkým východem se šíří sektářské násilí 5.00/5 (100.00%) 7 ohodnocení

Sýrie. Mismyye je další syrskou obcí s převahou křesťanského obyvatelstva, která padla do rukou banditů. Informuje o tom Le Veilleur de Ninive, internetový informační servis syrských křesťanů. Městečko, které leží asi 40 km jižně od hlavního města, obývá zhruba dva tisíce řecko-katolíků. Podle tradice tímto místem, jehož jméno v překladu zní „mateřské město“, prošel apoštol Pavel na své cestě do Damašku. Nyní jej obklíčily bandy ozbrojenců, které čekají na posily. Obyvatelé města se obávají stejného osudu, který postihl obce Maaloula a Sadad. Vraždění v městečku Sadad (160 km od Damašku) označil syrsko-pravoslavný metropolita Homsu a Hamy za „nejvážnější masark křesťanů za dva a půl roku války. Čtyřicet pět nevinných civilistů, včetně mnoha žen a dětí, bylo mučeno a poté naházeno do společných hrobů. Šest členů jedné rodiny, mezi nimi devadesátiletou ženu, bandité hodili do studně. Řecko-katolický patriarcha Damašku tyto brutální činy definoval jako zločiny proti lidskosti, které se odehrávají před lhostejnýma očima celého světa. Této lhostejnosti nyní pravděpodobně padne za oběť také další křesťanská komunita.

Ve všech okupovaných křesťanských městech ozbrojenci znesvětili a zničili kostely. Devastace církevních památek se ostatně nevyhnula ani severosyrskému Aleppu – teroristé tam před deseti dny vyrabovali starobylou katedrálu sv. Simeona stylity. Odnesli relikvie syrského poustevníka, včetně základů sloupu, na kterém světec strávil bezmála čtyřicet let života.

Terorismus se šíří do dalších blízkovýchodních regionů, jak dokládá včerejší sebevražedný atentát v Bejrútu, při kterém zemřelo 23 lidí a 150 jich bylo zraněno. Ředitel Papežských misijních děl v Libanonu, O. Paul Karam, pro agenturu Fides zdůraznil, že se nejedná o izolovanou epizodu. „Sektářské násilí sleduje jediný cíl – roznítit celý Blízký východ a vychýlit jej z rovnováhy. Terčem tohoto násilí se nyní stává zvláště Libanon a Irák. Ve svém blouznivém scénáři toto násilí neváhá vraždit děti, které jdou do školy, či dospělé, kteří se vracejí z práce. Jako křesťané sdílíme bolest našeho národa. Nadále však opakujeme, že obdobné teroristické činy v žádném případě nesmí hledat ospravedlnění v náboženských důvodech“, prohlašuje z Bejrútu pro vatikánskou agenturu O. Karam.

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Blízkým východem se šíří sektářské násilí.

Jedna reakce na Blízkým východem se šíří sektářské násilí

  • Ripper napsal:

    na tohle čeká velká většina Křestanského světa, ale „nedočká se“, protože EU i USA jen se zaobírá útoky proti muslimům…HANBA!!! …

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv