… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael se snažil zachránit život vnučce vůdce Hamasu, teroristé mezitím hrozili útoky 4.80/5 (96.00%) 20 ohodnocení

Ismajl Haníja

Ismajl Haníja

Zatímco se izraelští lékaři snažili zachránit život vnučce vůdce Hamasu, vyhrožoval představitel tohoto islámského teroristického hnutí útoky na Izrael.

Amal Haníja (Amal Haniyeh), roční vnučka vůdce a předsedy vlády Hamasu v Gaze Ismajla Haníji (Ismail Haniyeh), trpí vážnou infekcí zažívacího traktu, která zasáhla její nervový systém. Byla proto včera v kritickém stavu převezena do Izraele do Schneiderovy dětské nemocnice v Petach Tikvě.

„Amal nyní překročila hranici a já volám k B*hu, aby jí dal zdraví,“ napsal v neděli na Facebooku premiérův syn Abdul Salám Haníja (Abdel Salam Haniyeh). „Volám k B*hu, aby jí dobré zdraví mé dceři Amal, která vstoupila do stavu klinické smrti,“ napsal otec dívenky den poté.

Na sociálních sítích se také objevily fotografie Ismajla Haníji, jehož teroristické hnutí neuznává právo Izraele existovat v jakýchkoliv hranicích, při jeho návštěvě nemocné vnučky v dětské nemocnici Al-Nasser před jejím převozem do Izraele.

Převoz dívenky do Izraele potvrdil i izraelský Koordinátor vládních aktivit na Územích (COGAT) s tím, že telefonické žádosti styčného úřadu Palestinské správy v Gaze bylo vyhoveno neprodleně a holčičku doprovází babička z matčiny strany.

Lékaři v Petach Tikvě přes veškeré úsilí došli k závěru, že nedokáží dívence zachránit život, a ta proto byla následně převezena zpět do dětské nemocnice Al-Nasser „stále ve stavu klinické smrti,“ oznámil její otec.

„Byla převezena do Izraele, ale vrácena zpět do Gazy poté, co se nepodařilo stabilizovat její stav. Je v kritickém stavu,“ potvrdil mluvčí COGAT major Guy Inbar.

Podle údajů izraelského ministerstva zdravotnictví i Světové zdravotnické organizace je v izraelských nemocnicích každoročně poskytnuta zdravotnická péče tisícům obyvatel Gazy. Za tuto péči navíc není v některých případech gazanskými úřady dodatečně ani řádně zaplaceno.

Zdálo by se přirozené, že poskytování pomoci ze strany Izraele zmírní nenávist Hamasu vůči židovskému státu, zejména když pomoc je poskytována i rodině samotného vůdce teroristů.

Ve skutečnosti tomu však tak není.

Zatímco se izraelští lékaři včera snažili zjistit, zda a jak by mohli pomoci maličké Haníjově vnučce, jeden z předáků Hamasu a jeho poslanec v Palestinské zákonodárné radě Mušír al-Masrí (Mushir al-Masri) v projevu na Univerzitě Chán Júnis prohlásil, že hnutí dále tajně hloubí tunely do Izraele a že „vstoupíme do vašich domů, vašich škol a vašich pevností.“ Dodal, že Hamas má k dispozici rakety schopné zasáhnout Jeruzalém a Tel Aviv.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv