… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael uskuteční největší letecké cvičení v historii, s účastí USA, Řecka a Itálie (+ foto) 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Izraelské letectvoIzraelské letectvoIzraelské letectvo tento měsíc uskuteční v Negevské poušti společné cvičení „Modrá vlajka“ (Blue Flag, דגל כחול) s přibližně 1.000 piloty z USA, Řecka a Itálie. Dva týdny dlouhé cvičení s více než 100 letouny se uskuteční na základně Ovda u Eilatu na jihu země, oznámil včera mluvčí letectva.

Cvičení budou sledovat pozorovatelé z dalších zemí, které zvažují účast v příštích letech.

Vzorem je každoroční cvičení amerického letectva „Červená vlajka“ (Red Flag). Nacvičovat se budou letecké souboje i střety země-vzduch, přičemž se bude jednat o vůbec největší letecké cvičení, které se kdy v Izraeli konalo.

Tento týden projdou izraelští piloti na čtyřdenní přípravou na cvičení, při níž budou provádět vzlety a manévry s komunikací jen v angličtině, tak aby byli náležitě připraveni na mezinárodní společnou akci.

„’Modrá vlajka‘ je moderní cvičení na velmi vysoké úrovni a my budeme muset létat v angličtině, na což nejsme zvyklí. Tento přípravný nácvik se dělá, abychom byli připraveni na cvičení samotné na nejvyšší možné úrovni,“ vysvětlil poručík Omri, zodpovědný za přípravu letky „Rytíři oranžového ohonu“ (Knights of Orange Tail, אבירי הזנב הכתום) ze základny HaCarim (Hatzarim).

Kromě této letky se z cvičení z izraelské strany zúčastní ještě letky „Ostří kopí“ (Edge of the Spear, חוד החנית) a „Rytíři dvojitého ocasu“ (Knights of Twin Tail, אבירי הזנב הכפול) ze základny Tel Nof, „Rytíři Severu“ (Knights of the North, אבירי הצפון) a „První proudová“ (First Jet, הסילון הראשונה) ze základy Ramat David, „Jedna“ (One, האחת) a „Netopýr“ (Bat, העטלף) ze základny Ramon a „Létající drak“ (Flying Dragon, הדרקון המעופף) ze základny Ovda.

Zatímco samotné cvičení Modrá vlajka se bude konat v Ovdě, tento čtyřdenní workshop se bude konat na domovských základnách jednotlivých letek.

Izraelské letectvo již minulý měsíc uskutečnilo několik velkých cvičení nad severní hranicí a nad Středozemním mořem v řeckých výsostných vodách, kdy letouny nacvičovaly simultánní úder na vzdálený cíl. Součástí bylo také tankování letounů za letu, koordinace úderů na velmi velkou vzdálenost a letecké souboje.

Všeobecně se má za to, že Izraelské letectvo takto cvičí pro případ nutnosti udeřit na íránský zbrojní jaderný program.

Izraelské letectvo

Izraelské letectvo

Izraelské letectvo

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv