… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mons. Nazzaro: V Sýrii řádí teroristé pocházející z 80 zemí 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

Abú Omar al-Čečen a bojovníci brigády Muhadžirín

Abú Omar al-Čečen a bojovníci brigády Muhadžirín

Aleppo. „V Sýrii řádí teroristé pocházející celkem z osmdesáti zemí,“ potvrdil pro italskou katolickou agenturu SIR, emeritní biskup Aleppa, mons. Giuseppe Nazzaro. „Považuji za nepřijatelné spokojit se s výmysly, které nabízejí určitá západní média, řekl dále. Skutečnost je zcela jiná. Válčí spolu dvě fronty, opozice, která žádala politické reformy, už neexistuje. V Sýrii řádí teroristé z 80 zemí.“ Mezi nimi i z Ruska, zvláště z regionů s muslimským obyvatelstvem jako Dagestán a Čečna (foto).

Ruský prezident proto schválil zákon, který takovéto interbrigadisty trestá. „Fundamentalistické skupiny nevznikli z ničeho a nezmizí ve vzduchu,“ řekl Putin v této souvislosti. Také britská poslankyně Fiona Bruce prohlásila, že „zdejší muslimové odešli bojovat po boku džihádistů do Sýrie a jejich návrat je pro zemi hrozbou. Západní země se s tímto problémem ještě dostatečně nevyrovnaly.“

Platí za to však Syřané, řekl dále mons. Nazzaro, zvláště obyvatelé Aleppa, kteří budou již třetí zimu bez elektřiny či plynu při teplotách pod bodem mrazu. Tragédie však je, že až se vyprázdní bojové arzenály, přijdou podnikatelé, kteří nabídnou rekonstrukci země. Samozřejmě ne zadarmo. A pokud budou peníze chybět, zabaví všechno, co najdou, ropu či plyn. A pokud nebudou žádné zdroje, z místních obyvatel se stanou otroci. Já tomu říkám neokolonizace,“ říká mons. Giuseppe Nazzaro.

 (mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Mons. Nazzaro: V Sýrii řádí teroristé pocházející z 80 zemí.

Jedna reakce na Mons. Nazzaro: V Sýrii řádí teroristé pocházející z 80 zemí

  • Emet napsal:

    Giuseppe Nazzaro by si měl uvědomit, že vina leží na syrské vládě, která si dlouhá léta pohrávala s terorem. Podporovala různé teroristické organizace včetně hamásu a největší teroristické organizace hizbaláhu. Dokud se to netýkalo samotných Syřanů, všichni spokojeně mlčeli a nevadilo jim, že se ve světě vraždí jejich zbraněmi za jejich peníze. Mlčeli i pokrytečtí křesťané. Mohu k tomu dodat jen toto: Jak kdo s čím zachází, tím také schází. A kdo si hraje s ohněm, může se popálit.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv