… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Propuštění palestinští vrazi a mé úvahy 4.93/5 (98.62%) 29 ohodnocení

Blog židovské listy přinesl úvahu pana Petra Erbena, rodáka z Ostravy, který prošel peklem koncentračních táborů a po válce se rozhodl začít spolu se svou ženou, také českého původu, život v Izraeli. Během celé dosavadní izraelské historie se mu podařilo úspěšně podnikat ve stavebnictví a věnovat se i šíření informací o tom jaké to bylo žít jako dospívající mladík v Terezíně a podílet se na projektu filmu Liga Terezín. Diváci České televize měli možnost jej vidět v pořadu Šumné stopy, kde pohovořil především o své práci. I z ukázky televizního pořadu i z celé osobní historie je zřejmé, že pan Erben má na život velice realistický pohled a ve věku 91 let jasně a přesně formulované myšlenky, které jednoznačně pojmenovávají současnou situaci v Izraeli. S laskavým souhlasem Židovských listů přetiskujeme pro čtenáře eretz.cz úvahu pana Erbena v původní verzi.

Ve středu ráno jsem viděl v TV22 oslavy 25 vrahů v Mukatě (Arafatovo středisko) s jejich dnešním prezidentem palestinského státu Abu Mazenem a tisíci příbuznými i přátel, jejichž nadšení z propuštění vězňů, kteří byli za své činy odsouzeni k smrti či doživotí, je i v dnešním světě jedinečným úkazem opačného hodnocení zákonů.

 Mé myšlenky mne přivádějí k tragickému chápání základů demokracie. Jak má vládnout právní řád, když zločinec, který zavraždil lidi, kteří se provinil jen tím, že byli Židé a v nesprávnou minuty byli na místě teroristického atentátu, je takto oslavován. Má to mnoho společného s výchovou a indoktrinací. Ti, kteří je poslali vraždit, je dnes vítají jako hrdiny, kteří budou až do své smrti dostávat peněžitou odměnu za to, že zavraždili nevinné, že židovské děti přišli o své rodiče, že rodiče přišli o své děti. Jak může taková okázalá oslava vrahů nevinných vést k mírovému soužití?

Osvobození vrahové patřili především k teroristickému křídlu, které vybudoval Arafat. Ten Arafat, který dostal Nobelovu cenu míru společně s premiérem Jicchakem Rabinem za dohodu u Osla. Dohoda mnoho nepomohla a dnes vidíme, jak Palestinci a jejich vedení konečně přiznali pravdu. Je to fraška, ale nejhorší spočívá v tom, že hlavně Evropa je slepá a stále nás nutí k ústupkům, které s realitou nemají nic společného. Je to oslava vrahů a já nevím, jak mohou další mírová jednání přinést změny. Vždyť je to výborný obchod nechat se na několik let zavřít, a pak s celou rodinou žít jako hrdinové s finančním odškodněním, které taky financuje Evropa.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv