… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael propouští v rámci mírových jednání další teroristy s krví na rukou 4.78/5 (95.56%) 18 ohodnocení

propousteni vrahuV noci ze soboty na neděli schválil bezpečnostní kabinet izraelské vlády seznam 26 palestinských teroristů, kteří si v izraelských věznicích odpykávají tresty za vraždy či pomoc k vraždě, k nimž došlo před podpisem dohod v Oslu v roce 1994. Děje se tak v rámci mírových rozhovorů mezi Izraelem a Palestinskou správou – Palestinou, pod taktovnou ministra zahraničí USA Johna Kerryho. K návrhu propuštění vězňů jejichž seznam přínášíme dochází ve stínu raketových útoků na jižní Izrael z pásma Gazy. Velvyslanec USA v Izraeli Dan Shapiro také přispěchal s ujištěním, že propouštění palestiských vězňů nijak neovlivní situaci v USA vězněného Jonathana Pollarda. Vedle toho eskaluje násilí v Judeji a Samaří ale vše to nestačí ani palestinským a ani evropským politikům, kteří ústy vevyslance Evropské unie Larse Faaborg-Andersena odsoudili Izrael za to, že v Judeji a Šomronu staví byty pro druhou či třetí generaci židovských obyvatel těchto území. Kam až má tedy Izrael ustoupit, aby splnil představy Abu Mazena, Catherine Ashton či Johna Kerryho?

Listina propouštěných vrahů jak ji přinesl izraelský portál Times of Israel. Zachováváme anglický přepis jmen. Mnozí byli odsouzeni na doživotí či na více a několik mělo být propuštěno během následujících deseti let.

 • Muhammad Yusuf Adnan Elafandi, odsouzen 13.5.1992, za pobodání dvou mladíků v Jeruzaléme, po útoku byl téměř lynčován, ale jeho život zahránila Bella Freund. Hip hopová skupina Hadag Nahash, spolu s rockerem Barry Sacharovem o tom napsali píseň.

Farid Ahmed Shahade, odsouzen 16.2. 1985, za vraždu Yosefa Farhana, obyvatele Jaffy, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.

Yakoub Muhammad Ouda Ramadan, Afana Mustafa Ahmad Muhammad, a Da’agna Nufal Mahmad Mahmoud, odsouzeni 1.4. 1993. Všichni tři byli usvědčeni z vraždy ubodáním Sary Sharon, 37, v Holonu 20.1. 1993.

Abu al Rub Mustafa Mahmoud Faisal a Kamil Awad Ali Ahmad byli odsouzeni za vraždu dvacetiletého vojáka Yorama Cohena v Jeninu a Ali Ahmad byl odsouzen za únos, mučení a vraždy patnácti Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem, Faisal byl odsouzen za vraždu ve čtyřech takových případech

Damara Ibrahim Mustafa Bilal, byl uvězněn 16. 6. 1989, and odsouzen za vraždu Stevena Friedricha Rosenfelda, 48, spolu s jinými Palestinci jej unesl a ubodal v blízkosti Arielu.

Abu Mohsin Khaled Ibrahim Jamal, zatčen 10.4. 1991, a odsouzen za vraždu Shlomo Yahya, 76 letého zahradníka ve vesnici Kadima

Tamimi Rushdi Muhammad Sa’id, byl odsouzen za únos a vraždu Hayima Mizrahiho na farmě patřící Palestinci v blízkosti Bejt Elu. Mizrahi tam přijel koupit vajíčka

Silawi Khaled Kamel Osama, je jedním ze tří Palesticů odsouzených za vraždu podobnou jako v předchozím případě. Motti Biton si šel koupit zeleninu do obchodu jehož vlastníkem byl Palestinec, tam jej Osama přepadl a zavraždil. Osama byl také obviněn z vraždy tří Plestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Sawafta Sudqi Abdel Razeq Mouhlas, ubodal Yosefa Malku (Malkina) 29.12. 1990, během pokusu o loupež v domě oběti v Haifě.

Barham Fawzi Mustafa Nasser, byl uvězněn 29,12. 1993, za vraždu  Morrise (Moshe) Edriho (65). Nasser, bývalý zaměstnanec Edriho jej napadl zezadu a ubodal k smrti. Při výpovědi uvedl, že čin spáchal, aby byl přijat do Hamásu.

Yusuf Ahmed Nu’aman Al-Shalvi, Mahmad Anis Aiman Jaradat a Ahmad Yusuf Bilal Abu-Hassin, byli odsouzeni za několikanásobné vraždy Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Mahmad Naim Shawmra Yunis, byl odsouzen za vraždu Yossefa Hayuna, pyrotechnika, který jel zneškodnit bombu ve vesnici Shekef v červnu 1993.

Mahmud Muhammad Salman, byl uvězněn 6. Května 1994 a odsouzen za vraždu Shaie Shokera, kterého uškrtil v únoru 1994.

Ahmed Ibrahim Jamal Abu-Jamal, byl odsouzen za přípravu vraždy, měl být propuštěn v roce 2016.

Mahmoud Ibrahim Abu-Ali Faiz, odsouzen za vraždu Ronny Levyho.

Zaki Rami Barbakh Jawdat, odsouzen za vraždu Yosefa Zandaniho.

Mustafa Ahmed Khaled Jumaa, odsouzen za těžký útok měl být propuštěn v roce 2014.

Abu Hadir Muhammad Yassin Yassin, odsouzen za vraždu . Yassin postřelil Yigala Shahafa, 24, do hlavy, když se procházel spolu s manželkou po Starém Městě v Jeruzalémě cestou k Západní stěně, Yassin měl být propuštěn v roce 2014.

Muammar Ata Mahmoud Mahmoud a Salah Khalil Ahmad Ibrahim, byli odsouzeni za vraždu profesora Menachema Sterna, nositele prestižní izraelské Státní ceny, šedesátičtyřletý professor byl ubodán cestou do práce na Univerzitě 22. června 1989. Ibrahim byl také odsouzen za vraždu Eli Amsalema. Kromě toho byli oba odsouzeni za vraždu Palestince Hassina Zaida, kterého podezřívali ze spolupráce s Izraelem..

Taqtuq Lutfi Halma Ibrahim, byl zatčen 3.2. 1989 a byl odsouzen za vraždu vojáka IDF Binyamina Meisnera, 24. 2. 1989 v Nablusu.

Dnes večer je již jasné, že tito vrazi budou propuštěni a slavnostně uvítání v Rammaláhu samotným Abu Mazenem, a dostanou dárek 50,000 amerických dolarů a plat 15,000 NIS měsíčně, až do konce svého života. Evropští daňoví poplatníci by se asi měli ptát odkud se ty peníze berou.

Nic nepomohly demonstrace pozůstalých po obětech palestinského teroru během posledních dnů před rezidencí předsedy vlády Netaniahua. Odvolální k Nejvyššímu soudu byla také bezvýsledná, tento se do rozhodnutí vlády odmítl vměšovat.

Nepomáhá ani pohled do židovské tradice: Řekl rabbi Elazar: „Ten, kdo se slitovává nad krutými, nakonec se sám stane krutým k milosrdným.“ (Midraš Tanchuma, Mecora 1).

4 reakce na Izrael propouští v rámci mírových jednání další teroristy s krví na rukou

  • Josef napsal:

    dává-li se milost nečinícím pokání, nebude jednat dobře…v zemi spravedlivých soudů. Vyhostil bych je do Ameriky v blízkosti těch, kteří pro vyžadovali propuštění.

  • Ripper napsal:

    bylo by přesnější napsat Izraelská vláda Bibiho N. než Izrael propouští … slabost se trestá, jak v politice, tak všude jinde, na ulici, ve školách, ve vězeních … v tomhle mě Izrael zklamal, jinak miluju tenhle národ 😉

  • ari napsal:

    Svět se zbláznil, zachraň se kdo můžeš. Za „nelegální stahování“ hudby a filmů soudy rozdávají padesátileté tresty a pokuty ve statisících dolarů. Vrazi a devianti jsou po propuštění oslavováni, oceňováni a doživotně zajišťováni ve jménu lidských práv, demokracie a spravedlnosti. To neplatí jen pro Izrael, ale tato devalvace probíhá napříč všemi zeměmi. Přeji si, aby spravedlnost nastala tak, jak Gugi pravil. Lépe dříve než později.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv