… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Český velvyslanec na univerzitě v Arielu – Saíb Irikát si na něj stěžuje u Catherine Ashton 5.00/5 (100.00%) 24 ohodnocení

Saeb Arikat

Saeb Erekat   foto imemc.org

Palestinská tisková agentura WAFA informuje o aktivitě člena předsednictva Organizace pro osvobození Palestiny (PLO) Saíba Irikáta (Saeb Erekat), který dnes poslal dopis vysoké představitelce Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashton, v němž si stěžuje na návštěvu velvyslance Pojara na univerzitě v Arielu (na tzv. okupovaných územích, tedy v Šomronu).

Irikát v dopisu napsal, že tato návštěva podrývá snahu Evropské unie podporovat mír a návrat Izraele do hranic před rokem 1967. Řekl dále, že návštěva se uskutečnila den po té, kdy Izrael oznámil vybudování 1400 bytových jednotek v osadách, z nich 40 v Arielu. Návštěva velvyslance Pojara se také uskutečnila měsíc po té, kdy 28 ministrů zahraničí zemí Evropské unie odsoudilo izraelskou expanzi v osídleních. Návštěva je v rozporu s rozhodnutími EU o financování osad, což také znamená, že taková návštěva porušuje směrnice Evropské unie, tvrdí Arab.Irikát prohlásil, že Evropská unie se má veřejně distancovat od návštěvy českého velvyslance na „ilegální Arielské univerzitě“ a podniknout nezbytné kroky k tomu, aby reprezentanti EU nepodrývali mírovou politiku Evropské unie, která podporuje řešení formou dvou států.

Kdo dočetl až sem, si mohl myslet, že se mu text pouze zdá, zejména po tom, kdy v Praze došlo k nálezu zbraní na velvyslanectví neexistujícího státu a kdy velvyslanec ČR Pojar na návštěvě v Arielu řekl zcela jasně, že ČR nevybočuje z rámce Evropské unie. O návštěvě velvyslance Pojara jsme v  informovali 10.1.2014.  O situaci kolem palestinské ambasády v Praze lze najít informace ve všech českých a mezinárodních médiích. K situaci se také vyjádřili čeští poslanci Evropského parlamentu o čemž jsme informovali též 7.1.2014   a 9.1.2014.

Přitom nelze opomenout skutečnost, že Catherine Ashton se veřejně k situaci palestinského velvyslanectví ani slovem nevyjádřila. Nechme se překvapit, jestli bude komentovat studijní cestu českého velvyslance na univerzitu, kde studují i mnozí Arabové.

Erekat Denounces Czech Ambassador’s Visit to Settlement – zpráva WAFA (anglicky)

2 reakce na Český velvyslanec na univerzitě v Arielu – Saíb Irikát si na něj stěžuje u Catherine Ashton

  • Ripper napsal:

    Ashton je antisemitka, propalestinská ….. ! to že byly ilegálně zbraně na Ambasádě o tom ani muk v EU, ale toto se bude řešit? a oni si naivně stále myslí že Izrael se vrátí do hranic před rokem 67? 😀 jak ůsměvné, Ariel a další velké bloky budou součástí Izraele navěky, at je v úřadu Bibi či Cipi 🙂

  • ari napsal:

    Že je Irikát tlama nevymáchaná se dávno ví a škoda rány, která padne vedle. D
    oufám,že naši zástupci v Bruselu tohle jeho prašivý kvílení pojmenují pravými slovy. Saib Irikát je most wanted – za mřížemi v Praze, za přípravu atentátů a terorismus.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv