… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn 5.00/5 (100.00%) 22 ohodnocení

Džamál Muhamad Džamál

Džamál Muhamad Džamál

Dcera velvyslance „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada Džamála, který včera zahynul při výbuchu, tvrdí, že její otec se stal obětí atentátu.

„Informace o výbuchu bezpečnostního zařízení v trezoru je nepravdivá. Trezor byl v sídle palestinské ambasády užíván každodenně po 30 let. Je starý, ne moderní, a nemá žádné (moderní) zařízení,“ uvedla Rana al-Džamál (Rana al-Jamal) v rozhovoru pro palestinskoarabskou tiskovou agenturu Maan.

Velvyslancova dcera dále uvedla, že její otec sejf užíval bez jakéhokoliv zranění předtím, než před dvěma měsíci odjel do Egypta. Během této doby trezor používali jiní zaměstnanci velvyslanectví.

„Když se můj otec před několika dny vrátil na velvyslanectví v Česku, byl trezor noc před výbuchem převezen českou stěhovací společností do jeho domu. Na velvyslanectví byl umístěn náhradní trezor a starý, který byl o velikosti malé ledničky, byl dán do domu velvyslance,“ dodala.

Rana al-Džamál dále uvedla, že výbuch nevyšel z vnitřku trezoru, ale z pod něj, a že nešlo o nehodu, ale že její otec se stal obětí atentátu.

Zásadně tak popřela předchozí vyjádření ministra zahraničí Palestinské správy Rijáda Malkího, podle nějž se jednalo o starý trezor, který byl nesprávně otevřen a proto vybuchlo nástražné zařízení na jeho dveřích.

Malkího vyjádření již dnes popřel také mluvčí velvyslanectví, podle nějž ale vybuchl nově pořízený trezor a ne ten starý, který byl navíc prázdný.

Podle pražské policie nebyly zjištěny žádné indicie svědčící o „zavinění třetí osoby“ a k výbuchu pravděpodobně došlo „při neodborném nakládání s výbušninou.“

Čeští lékaři dnes provedli pitvu těla zemřelého ambasadora. To by mělo být v nejbližší době převezeno na území arabské autonomie. Při volbě místa pohřbu se zvažovala Gaza, kde bydlí jeho bratr, a Ramalláh, kde bydlí jeho druhá dcera. Podle zpráv palestinskoarabských médií bude Džamál pohřben v Ramalláhu.

Pražské velvyslanectví arabské autonomní entity v Zemi Izrael nyní vede chargé d’affaires Džadalláh Sabatín (Jadallah Sabatin).

عائلة السفير لـ معا: مقتل الجمل بالتشيك عمل مدبر – zpráva Maan (arabsky)

zpráva o smrti velvyslance Džamála na titulní stránce palestinskoarabských novin Al-Ajjám dne 2. ledna 2014

zpráva o smrti velvyslance Džamála na titulní stránce palestinskoarabských novin Al-Ajjám dne 2. ledna 2014

zpráva o smrti velvyslance Džamála na titulní stránce palestinskoarabských novin Al-Haját al-Džadída dne 2. ledna 2014

zpráva o smrti velvyslance Džamála na titulní stránce palestinskoarabských novin Al-Haját al-Džadída dne 2. ledna 2014

Jedna reakce na Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn

  • smal napsal:

    Hodnota takového vyjádření se rovná nule. Arabové již nám tvrdili leccos. Např. v roce 1967 nás informovali, že hned první den války tzv. Šestidenní, zničili izraelské letectvo, ale válka skončila jinak; Arafata otrávili Židi, kteří navíc blokují Ghazu; izraelští vojáci také přepadli humanitární konvoj do Ghazy a povraždili 9 mírumilovných účastníků, izraelská soldateska vraždila civilisty a hlavně děti na tzv. západním břehu atd. Už jsme těch lží za ta léta slyšeli dost. Česká televize placená daňovými poplatníky a koncesionáři nám předává informace z tzv. západních médií, která jsou přímo napojena na propagační oddělení Hamásu. Zřejmě tam existuje silná muslimská lobby. Když paní Janků (myslím, že to bylo 23.8.2013 v přímém přenosu) v ČT uvedla jak je to ve skutečnost s Muslimským bratrstvem v Egyptě, pan redaktor se ošíval a už se to nevysílalo. Další expert na dezinformace je Pavel Novotný ( Čt a LN)a rovněž se vyznamenávali manželé Turečkovi.Takže nás pořád někdo oblbuje a my si to platíme, je to dost smutné.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv