… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Druhý den protestů ilegálních přistěhovalců v Tel Avivu 4.89/5 (97.89%) 19 ohodnocení

Foto Times of Israel

Foto Times of Israel

Dnes již po druhý den trvají protesty ilegálních přistěhovalců z Jižního Súdánu a Eritree. Všichni protestující se vydali před zastupitelské úřady USA a evropských zemí a také misi OSN pro uprchlíky, která se nachází v Tel Avivu. Před velvyslanectvím USA se setkali s obyvateli jižního Tel Avivu, kteří protestují proti přítomností ilegálních přistěhovalců v jejich čtvrti. Samozřejmě hrozil střet, kterému, ale zabránili levicoví aktivisté, kteří logistiku veškerých demonstrací organizují. Je pro ně velmi důležité, aby nedošlo k násilí či krádežím, protože jedině tak se stanou demonstrace věrohodnými. Někteří poslanci pravicových stran již podali stížnost k právnímu poradci vlády protože předpokládají, že protesty jsou  financovány ze zahraničí. Nelze opomenout, že drtivá většina těchto ilegálních přistěhovalců jsou muslimové a pobývali delší dobu v Egyptě. Na první pohled je tedy nelogické, proč hledají asyl právě v Izraeli, který podle propagandy je k muslimům tak nepřátelský. Izraelská společnost se tedy dělí na dvě skupiny, jedna která říká, že tito ilegální přistěhovalci mají právo na důstojný život a Izrael jim ho má poskytnout. Druhá část společnosti a s ní i předseda vlády Benjamin Netanjahu říká, že se nejedná o uprchlíky a azylanty, ale o žadatele o práci, kteří mohou destabilizovat společnost. Poslankyně za stranu Likud Miri Regev řekla, že je třeba uvažovat na základě židovské tradice, která vychází z příkazu „chudí tvého města jsou přednější“ je tedy nutno podporovat vlastní sociálně slabé a teprve pokud je to možné,  pomáhat cizím. Předseda vlády Benjamin Netanjahu jednoznačně prohlásil, že nelegální přistěhovalci budou ze země vypovězeni a protesty toto rozhodnutí jeho vlády nijak neovlivní. Je třeba podotknout, že  Eritrea a Jižní Súdán mají s Izraelem diplomatické styky.

2 reakce na Druhý den protestů ilegálních přistěhovalců v Tel Avivu

  • Petr218 napsal:

    Díky Bohu, že pan Netanjahu dokáže udělat to, co je třeba a ne to co je z pohledu dnešního světa líbivé. Izrael má jiných vážných starostí víc než dost, nebylo by moudré přidělávat si další. Jedna věc je citlivá otázka uprchlíků ze země, kde probíhá občanská válka, druhá je dav lidí skandující s pěstmi nad hlavami…Držím mu palce, ať to ustojí.

  • Tomáš Kolský napsal:

    Izrael je ochoten pomoci lidem z Jižního Súdánu v Jižním Súdánu, ale není schopen lidi z Jižního Súdánu dlouhodobě přijmout, neboť je jednou z nejmenších zemí na světě. Levicoví aktivisté dlouhodobě ignorují podstatný podíl migrantů na násilné kriminalitě. Netanjahu jedná správně a mnohem lidštěji než exponované evropské vlády.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv