… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Interpelace poslance Evropského parlamentu Hynka Fajmona a mistr neovládnuté zloby 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Mgr. Hynek Fajmon

Mgr. Hynek Fajmon

Když před měsícem vybuchlo v nové vile cosi v rukou palestinského velvyslance, měla česká média o čem psát a hovořit. Eretz.cz tehdy oslovil české poslance Evropského parlamentu, z nichž někteří odpověděli. Mezi těmi, kdo se k situaci vyjádřil, byl i poslanec Hynek Fajmon.  Jeho stanovisko lze číst zde. Následně se  publicita kolem tragické události v pražské čtvrti Suchdol začala vytrácet z médii a vše by podle tradice vyšumělo do ztracena Když tu náhle mistr neovládnuté zloby Saib Irikát napsal rozhořčený dopis Catherine Ashton, o níž předpokládá, že jeho „rozhořčení“ porozumí. Řeklo by se, že tento krok byl vzhledem k tehdy ještě poměrně živé věci kolem výbuchu,  nerozumný. Ovšem mistr neovládnutelné zloby ví, co ho skutečně rozčiluje. Ideologie je sice důležitá, ale peníze jsou peníze a právě zde lze patrně  hledat odpovědi na to, proč si Irikát stěžoval na českého velvyslance, který navštívil univerzitu v Arielu. Ministr Kohout se proti této stížnosti ohradil a hodnotil Irikátovu stížnost  zaslanou Catherine Ashton jako bezpředmětnou, čímž jistě zvýšil hladinu Irikátovy zloby.  Irikát pravděpodobně věděl, že ministr Kohout 20. ledna bude jednat v Bruselu, a proto mohl doufat, že  „při té příležitosti“  jej šéfka zahraničního výboru EU pokárá. Stále nám zůstává utajen pravý důvod zloby, která tentokrát zasáhla českou diplomacií. Nelze vyloučit, že pravou příčinou je interpelace českého poslance Hynka Fajmona jejíž znění přinášíme:

Z programu Evropské unie PFP PEGASE byla v letech 2008 až 2012 poskytnuta přímá finanční podpora na palestinském území ve výši přibližně 1 miliardy EUR. Ve zveřejněné zprávě ze dne 11. prosince 2013 vyjadřuje Evropský účetní dvůr pochybnosti o další udržitelnosti uvedeného programu a doporučuje zrevidovat řadu aspektů současného přístupu k programu. Zároveň předkládá doporučení, které zprůhlední a zjednoduší složitý systém správy a řízení programu PFP PEGASE. Audit odhalil potíže především v pásmu Gazy, kde sice značný počet státních zaměstnanců dostává s podporu Evropské unie plat, ale v důsledku politické situace vůbec nechodí do práce. Zpráva také uvádí, že palestinská samospráva v poslední době nabírá mnoho zaměstnanců a přitom je její hospodaření ve ztrátě.  Pokládám Evropské komisi tyto dotazy:

  1. Jak bude Evropská komise na základě výsledků auditu a doporučení Evropského účetního dvora postupovat?
  2. Jakým způsobem Evropská komise kontroluje hospodárné a efektivní využití finančních prostředků, které jsou z programu PFP PEGASE vypláceny?
  3. Bude se Evropská komise řídit doporučením Evropského účetního dvora a ukončí přímou finanční podporu v pásmu Gazy?
  4. Bude Evropská komise důsledně požadovat po palestinské straně provést zásadní reformu samosprávy a na to vázat vynaložené finanční prostředky, jak navrhuje zpráva Evropského účetního dvora?
AD20101124955619-Saeb-Erekat-Pa-300x200

Saib Irikát

A to je již opravdu důvod k rozčilení, nemluvě o druhé interpelaci, kterou poslanec Fajmon publikoval na svých stránkách 22.1. a která se již týká i situace v Praze a výbuchu v budově budoucí diplomatické rezidence ale i Irikátova dopisu Catherine Ashton. Vzhledem k tomu, že odpovědí na obě interpelace se můžeme pravděpodobně dočkat v březnu, očekávejme od mistra neovládnutelné zloby Irikáta opět nějaký ten výbuch hněvu, doufejme že pouze verbální.

2 reakce na Interpelace poslance Evropského parlamentu Hynka Fajmona a mistr neovládnuté zloby

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv