… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jan Kohout se ohradil proti žalovaní Palestinců na Česko u Evropské unie 5.00/5 (100.00%) 34 ohodnocení

ministr zahraničí Jan Kohout

ministr zahraničí Jan Kohout

Ministr zahraničí České republiky Jan Kohout se dnes – ve zcela shodném duchu, jako komentář Eretz.cz z dnešního rána – ohradil proti stížnosti hlavního vyjednavače Palestinské správy Saíba Irikáta vysoké představitelce Evropské unie pro zahraniční politiku Catherine Ashton kvůli návštěvě českého velvyslance v Izraeli Tomáše Pojara na Univerzitě Ariel v Samaří. Informaci přinesly Novinky.cz.

„Velvyslanec Pojar mě ubezpečil, že jeho cesta byla plně v souladu s náplní práce vedoucího zastupitelského úřadu, tedy zjišťovat informace přímo v terénu. Pan velvyslanec se na místě mimo jiné seznamoval s překážkami pro blízkovýchodní mírový proces,“ citují Novinky ministra, který dodal, že „ve svém vystoupení na akademické půdě velvyslanec Pojar plně hájil postoje EU k mírovému procesu, se kterým se plně ztotožňuje i Česká republika jako členský stát. Nemohu tak cestu velvyslance Pojara v žádném ohledu chápat jako narušení probíhajícího mírového procesu.“

Ministr Kohout se dále pozastavil nad tím, proč se Arabové obracejí na Brusel a ignorují ministerstvo zahraničí v Praze. „V neposlední řadě se mohu spíše jen pozastavit nad faktem, proč nebyla stížnost palestinského mírového vyjednávače Saíba Irikáta adresována také českému ministerstvu zahraničí, kterému český velvyslanec v Izraeli primárně podléhá,“ citují jej Novinky.

Kritiku Saíba Irikáta již včera jako bezpředmětnou odmítl velvyslanec Pojar, který zdůraznil, že při setkání s představiteli Univerzity Ariel hájil a vysvětloval pozice Evropské unie a České republiky.

Kohout Palestincům: Proč na nás žalujete u EU a neřeknete nám to přímo? – článek Novinek.cz

3 reakce na Jan Kohout se ohradil proti žalovaní Palestinců na Česko u Evropské unie

 • smal napsal:

  Jsem hluboce přesvědčen, že nastala ideální chvíle pro přerušení jakýchkoli vztahů s tímto pseudostátem. Česká republika by se měla postarat o to, aby EÚ omezila nebo ještě lépe zcela zastavila financování této teroristické organizace. Drzost jejich pohlavárů nezná mezí. Je otázka, jak to bylo v jejich budově Praha – Suchdol, zejména kolik tam vlastně skutečně bylo zbraní a jakých (původně 76 kusů). Jejich nátlaková skupina, která bohužel v ČR existuje, má eminentní snahu vše bagatelizovat a zamést pod koberec. Jejich objekty a to nejen v ČR zřejmě sloužily a v budoucnosti mohou i nadále sloužit jako logistické základny pro provádění teroristických akcí kdekoliv v Evropě.

 • Tomas napsal:

  Je nejvyšší čas aby odešli z ČR kamkoliv i někam jinam.T.zv.Palestinci je politický pojem,vzniklý někdy kolem roku 1970 ,použijeme -li tento název historicky ,což znamená pojmenování Judeje a Samaří císařem Hadriánem po roce 132 o.l. , to by znamenalo,že i Israelci jsou Palestinci! Ti,co si dnes tak říkají jsou Arabové,nic proti nim ani proti Islámu.Obdivuji arabskou středověkou kulturu i filosofii , je nedílnou součástí nejen evropské ,ale i světové
  kultury. 😆

  • Scooolie napsal:

   Je to tak Tomasi. Proto také až na drobné výjimky na Eretzu používáme pojem „palestinští Arabové“ namísto „Palestinci“. Žádný národ Palestinců prostě neexistuje, jsou to Arabové, žijící na území historické Země izraelské / Palestiny.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv