… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Náměstek ministra zahraničí Schneider jednal s palestinským protějškem o výbuchu na ambasádě v Praze 4.44/5 (88.75%) 16 ohodnocení

Jiří Schneider

Jiří Schneider

První náměstek ministra zahraničních věcí České republiky Jiří Schneider přijal v pátek 3. ledna 2014 náměstka palestinského ministra zahraničí Tájsíra Džarádáta (Tayseer Jaradat, وعبر جرادات) a jednal s ním o výbuchu, při němž přišel o život palestinský velvyslanec v Praze Džamál Muhamad al-Džamal.

Společné prohlášení zveřejnilo české ministerstvo zahraničí, česká a palestinskoarabská média.

Palestinský představitel poděkoval českým úřadům za „spolupráci při vyšetřování incidentu“ a „ocenil vysokou profesionalitu bezpečnostních služeb v České republice, které se zabývají incidentem.“

Palestinská strana „slíbila ověřit, že palestinské působení v minulosti bylo v souladu s českým právním řádem.“

Obě strany se shodly, že „chtějí i nadále aktivně a efektivně spolupracovat a že obě mají plný zájem na úplném došetření celého případu a všech jeho aspektů, aby se jím nijak nenarušovaly vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Palestinou,“ uvádí se v komuniké.

česko-palestinské komuniké na webu oficiální tiskové agentury WAFA

česko-palestinské komuniké na webu oficiální tiskové agentury WAFA

česko-palestinské komuniké na webu tiskové agentury Maan

česko-palestinské komuniké na webu tiskové agentury Maan

Jedna reakce na Náměstek ministra zahraničí Schneider jednal s palestinským protějškem o výbuchu na ambasádě v Praze

  • Daniel napsal:

    Nemá to být náhodou tak, že Palestinci až do úplného vysvětlení a vyšetření célé této akce, které má jasný charakter velmi nebezpečného trestního jednání( zatím přinejmenším nedovolené ozbrojování a zločinné spolčení) mají sedět ve vazbě a to jejich pseudo-velvyslanectví, které je krom jiného v rozporu s mezinárodním právem, zrušeno ? To si z nás asi opět páni politici dělají srandu, nedávno jsme četl, že Policie našla na severu Moravy arzenál zbraní a všichni dopadení dnes čekají na soud ve vazbě ?! To se zase měří jiným metrem, když se to hodí? To by bylo jináč, najít tento arzenál na Izraeleské ambasádě, jenže to by se nikdy nestalo, protože Izraelci na rozdíl od té bandy teroristů jsou kultivovaní lidé.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv