… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze 4.90/5 (97.97%) 69 ohodnocení

Fatah znak

znak teroristického hnutí Fatáh, které vládne území palestinské autonomie v Judeji a Samaří, v jehož čele stojí „umírněný“ Mahmúd Abbás a které de facto rozhoduje i o tom, kdo bude v Praze velvyslancem

Ještě nedozněl skandál s přechováváním výbušnin a zbraní na velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze a palestinští Arabové už zase přikládají pod kotel. Jejich drzost zdá se nemá hranic a je otázkou, zda si Česká republika má nechat takovéto zacházení od představitelů neexistujícího státu líbit. Palestinští Arabové dávají okázale najevo, že o dobré vztahy s Českou republikou nestojí.

Když předevčírem informovalo české ministerstvo zahraničí o omluvě „Palestiny“ za to, že na v Praze v budově budoucího velvyslanectví přechovávala výbušniny a neregistrované střelné zbraně, zdálo se, že arabská autonomní entita si uvědomuje velikost průšvihu.

Vysvětlení, že zbraně byly dárky, které představitelé ambasády dostali ještě v době komunistického Československa, bylo vcelku přijatelné, byť neobjasňovalo, proč se zbraně na velvyslanectví nacházely dosud. Přítomnost výbušniny, která zabila 1. ledna 2014 velvyslance Džamála vysvětlena, zdá se, nebyla vůbec. Nicméně vypadalo to, že palestinská autonomní entita, prezentující se v Praze jako „Stát Palestina“, bude nyní alespoň chvilku úzkostlivě udržovat co nejkorektnější vztahy s Českou republikou a snažit se urovnat poškozené vztahy.

Nestalo se tak.

Hlavní vyjednavač Palestinské správy Saíb Irikát včera dopisem vysoké představitelce EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashton žaloval o návštěvě českého velvyslance v Izraeli Tomáše Pojara na Univerzitě Ariel a stěžoval si, že  prý „podrývá snahu Evropské unie podporovat mír a návrat Izraele do hranic před rokem 1967.“

Jak návštěva vysoké školy může podrývat podporu míru Arab nesdělil. O tom, že velvyslanec Pojar při návštěvě prezentoval názory České republiky a Evropské unie, se nezmínil. Vadí už prostě jen to, že si český velvyslanec dovolil zajet na sporná území v Samaří a podívat se na vlastní oči, co se tam děje – přičemž mimo jiné zjistil, že na izraelské univerzitě v Ariele studuje také mnoho místních Arabů. O tom už se Irikát nezmiňuje samozřejmě vůbec.

Stížnost byla určena jen Catherine Ashton, na české velvyslanectví v Tel Avivu ani na české ministerstvo zahraničí podle vyjádření mluvčí nedorazila.

Palestinská drzost je bezbřehá.

Nejenže tato podivná entita ovládané dílem (v Gaze) teroristy Hamasu a dílem (v Judeji a Samaří) teroristy Fatáhu se necítí nijak provinile, když se její ambasador v roli Brouka Pytlíka hrajícího si dynamitem odpaluje v rezidenční pražské čtvrti v nezkolaudované budově, kde neměl co dělat ani on, natož jeho muniční sklad. Tzv. „Palestina“ nemá ani kapku slušného diplomatického vychování, když své nesmyslné výhrady k návštěvě českého velvyslance na Univerzitě Ariel nesměřuje velvyslanci nebo českému ministerstvu zahraničí, ale za jejich zády představitelce Evropské unie.

Pokud Palestinská správa, provozující v Praze ambasádu pod hlavičkou „Státu Palestina“, nemá potřebu a slušnost komunikovat o svých výhradách k českému diplomatovi s ministerstvem zahraničí v Praze, není důvod aby v Praze palestinské velvyslanectví bylo.

Je načase všechny diplomatické zaměstnance palestinského velvyslanectví v Praze vyhostit a fakticky tak ukončit diplomatickou přítomnost této podivné entity v Česku.

Nyní je na to správný čas.

3 reakce na Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze

 • Vader napsal:

  Palestinští Arabové jsou holt výbušné povahy (někteří doslova).
  Včera jsem v titulcích ČT24 zahlédl jeden, který pravil, že palestinští arabové si stěžují kvůli návštěvě pana velvyslance Pojara v židovské osadě. O univerzitě ani slovo. Bude zajímavé se seznámit se zněním zmíněné stížnosti. Něco mi ale říká, že baronka Ashton si z ní vybere cokoliv, zač by bylo možno velvyslance suverénního státu peskovat.
  Osobně má u mně pan velvyslanec další palec nahoru – vždyť se, mimo jiné, zajímal i o dostupnost vzdělání Arabům a počet arabských studentů na Arielu. Co je špatného na univerzitách? Je špatně, pokud se na nich dostává arabským studentům vzdělání?

 • Kukin napsal:

  Stejný nápad jako autor článku jsem měl již 2. ledna a tak jsem panu prezidentovi a předsedovi vlády poslal dopis. Ale zůstal bez odpovědi. Proto jej snad již teď mohu zveřejnit:
  Vážený pane prezidente a vážený pane předsedo vlády !
  Jak vyplývá z informací v médiích a dosud uvolněných policejních důkazů, velvyslanectví Palestiny v ČR shromáždilo ve svých prostorách nezanedbatelné množství zbraní a palestinský velvyslanec inicioval výbuch nástražného systému v trezoru, při němž přišel o život. V obou případech jde o bezprecedentní porušení našich zákonů cizími státními příslušníky, kterého se mohli dopustit, protože jsou kryti diplomatickou imunitou podle mezinárodních předpisů.
  Vzhledem k tomu, že náš stát je v takovém případě porušení vlastních zákonů bezmocný a nemůže zaručit, že se podobné, nebo jiné stejně závažné, případně i závažnější porušení našich zákonů nebude na tomto velvyslanectví opakovat, navrhuji zvážit ukončení činnosti tohoto velvyslanectví vypovězením všech jeho zaměstnanců, kteří jsou cizími státními příslušníky, ukončením diplomatických vztahů s fiktivním státem Palestina a také definitivním zastavením pomoci, kterou mu náš stát poskytuje.
  Realizace navržených opatření má celou řadu výhod, tři z nich uvádím dále :
  1. Na našem státním území bude definitivně ukončena činnost, jak se ukázalo zločinecké struktury neexistujícího státu, která je kryta zneužívanou diplomatickou imunitou.
  2. Lze tím předejít tomu, aby neexistující stát Palestina, v budoucnu znovu zneužil naší pohostinnost i poskytovanou finanční pomoc a zároveň tím snížíme nároky na deficit státního rozpočtu.
  3. Celému světu tím jednoznačně ukážeme, že zneužívání diplomatické imunity náš stát tolerovat nebude a že toto zneužívání lze rychle a účinně ukončit.

 • ari napsal:

  Pan prezident své názory na Palestinu řekl jasně, pan premiér zdá se sdílí jeho názor, leč opatrněji, také. Je ovšem pravda, že na Hradě se touto agendou zabývá příslušně vzdělaný diplomat Hynek Kmoníček a jeho názory na Palestinu jsou známé. Odezva je nula, protože to bylo odfiltrováno. Velmi pravděpodobně je třeba si Palestinské kmenové vůdce hýčkat, protože zřejmě ovládají klíč k ropným polím v Zálivu a mají klíče od sejfů ve Švýcarsku a vlastně jsou pro nás ten nejdůležitější partner z této oblasti. Pan Kmoníček by měl dostat více mediálního prostoru, aby sdělil těm, kteří přispívají na jeho plat, jaký sentiment ho váže k branch office Globálního teroristického Muslimského bratrstva kočičí pracky v Gaze a Organizaci pro teroristické akce na území Judea a Samaria. Chápu, že studentská léta v Českých Budějovicích mohou přinášet zajímavé vzpomínky, ale jeho názory jsou přinejmenším na pováženou a to nejen z politického, ale zejména z bezpečnostního hlediska.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv