… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinské velvyslanectví v Praze a názory českých poslanců Evropského parlamentu + aktualizováno 4.79/5 (95.83%) 24 ohodnocení

vlajka_eu_630Přestože palestinská tisková agentura přinesla stručnou zprávu o tom, že Catherine Ashton zatelefonovala Mahmoudu Abbásovi a konzultovala s ním otázky týkající se mírových jednání, nedozvíme se, zda hovořili o nešťastném výbuchu na ambasádě v Praze. A jakákoli spekulace je zbytečná. Stejně tak jako spekulace, které se týkají Taysira Jaradata, náměstka ministra zahraničí Palestinské správy,  o tom zda je otcem teroristky Hanadi Jaradat z Haify, který řekl, že jejího činu nelituje. Možná že je otcem, možná strýcem, možná se jedná pouze o shodu jmen. Nezapomínejme ale, že většina představitelů Palestinské správy je tak anebo onak spojena s terorismem a Jasir Arafat přes to dokonce získal Nobelovu cenu míru.

Redakce obdržela odpovědi dalších tří českých poslanců Evropského parlamentu na dotaz o výbuchu na velvyslanectví Palestinské autonomie v Praze. Předchozí odpovědi jsme již přinesli 7.1.2013 zde.

Zuzana Roithová: Z událostí na palestinském velvyslanectví jsem byla šokována.Zuzana Roithová Je mi líto nešťastné tragédie, která se odehrála a lituji rodiny zesnulého velvyslance pana al-Džamála. Informace které mám jsou jen ty dostupné v médiích, ale z dosavadního nechápu jak je možné, aby bylo takovým způsobem zneužíváno postavení exteritoriality a nedotknutelnosti ambasády na cizím území. Tato záležitost je k řešení mezi ČR a Palestinskou samosprávou, proto oficiální reakci EU a jejích orgánů ani neočekávám. Naopak doporučuji v dalším hodnocení vyčkat závěrů vyšetřování celé tragédie českými orgány. Také očekávám reakci Palestinců na výtku o hrubém porušení Vídeňské úmluvy, kterou zaslalo naše ministerstvo zahraničních věcí.

Miloslav RansdorfMiloslav Ransdorf: Je politováníhodnou skutečnosti, ze v případě incidentu na pražském velvyslanectví palestinské autonomie v České republice došlo k porušení Vídeňské konvence o diplomatických stycích. Tato konvence podobné praktiky vylučuje. Je důležité, aby české policejní struktury a bezpečnostní služby vše důkladně prošetřily a abychom měli jistotu, že diplomatického prostoru nebylo zneužito. Domnívám se, že různé spekulace, které se objevily o počtu zbraní ukazuji jak je důležitá přesná a kvalitní informace mimo jiné i proto, že vztahy mezi Českou republikou a palestinskou autonomii jsou dlouhodobě problematické. KSČM je pro vytvořeni předpokladu k dosažení trvalého a spravedlivého míru na Blízkém východě a pro respektovaní mezinárodního práva.

23704Jiří Maštálka: Tato situace se netýká vztahů EU-Palestina, ale vztahů Česká republika-Palestina, což nespadá do portfolia europoslance.
Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv