… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce 4.70/5 (93.94%) 66 ohodnocení

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslance tzv. „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada al-Džamála dnes krátce před polednem smrtelně zranil výbuch v jeho novém bytě. Za jeho smrt může některý z jeho předchůdců v čele úřadu.

Podle šetření Policie České republiky vybuchl nástražný systém, který byl umístěn uvnitř trezoru a aktivoval se po jeho otevření. Proč tam byl? Zkusíme uvěřit palestinskoarabské verzi.

Podle palestinskoarabské tiskové kanceláře Maan nedošlo k výbuchu bezprostředně, ale vražedný mechanismus byl nastaven tak, aby exploze nastala až po určité době, když se a-Džamál chystal v rámci inventury sepsat obsah trezoru a poslal svoji manželku pro psací potřeby, což jí zachránilo život.

Podle Rijáda Málikího – ministra zahraničí arabské autonomie v Zemi Izrael, která se sama nazývá „Stát Palestina“ ač státem není a nikdy v minulosti nebyla – se trezor původně nacházel v sídle dosavadní ambasády a „nikdo se ho 20, 25 let nedotkl.“

Přímo z úst šéfa diplomacie pseudostátu se tak dozvídáme, že pravděpodobně od vzniku velvyslanectví „Palestiny“ v Praze v roce 1988 se v jeho sídle nacházel zaminovaný trezor, který při neodborném otevření vyvolal výbuch. Za smrt velvyslance Džamála tak nesou odpovědnost jeho předchůdci v čele ambasády, kteří věděli o vražedném zabezpečení, ale informaci nepředali současnému vedení.

S čím, kdo zachází, tím také schází. Velvyslanec Džamál tak životem doplatil na to, že byl velvyslancem režimu, který se dodnes nezbavil svých teroristických kořenů a podle toho se také chová.

Sousedé dosavadní palestinskoarabské ambasády v ulici Na Kazance 7 v pražské Troji si mohou říci, že se možná podruhé narodili. Kdo ví, co kromě výbušninami vycpaného trezoru ještě ambasáda „Státu Palestina“ skrývala. Za to v Internacionální ulici, kam se nyní ambasáda přestěhovala, asi ceny nemovitostí poněkud poklesnou. Přece jen, takový soused je jen pro fajnšmekry…

2 reakce na Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce

  • Eva napsal:

    Všimněte, jak se mění výpovědi „oficiálních“ „palestinských“ míst… Je to zajímavé – včera to bylo prohlášení, že trezor nebyl cca 20 let otevřen, což by jednoznačně ukazovalo, že s tím vším má co do činění někdo, kdo s ním manipuloval naposledy před 20 lety. Dnes už je vše jinak – trezor se prý normálně otevíral, tudíž! – byl to atentát. Už zbývá jen dodat, že za atentátem stojí Izrael a jsme doma, resp. v Evropě… nebo to bude jinak? A dozvíme se, jak to skutečně bylo? Jestli to byl jeho předchůdce nebo on sám, kdo s čím zacházel, tím sešel, resp. zašel?

  • Yan napsal:

    Tak samozřejmě i to je jedna z možností a nelze ji apriori vyloučit. Přeci jen Izrael tyto metody v zahraničí občas používá a vyhledat je by neměl být problém ani pro Maxe Blausteina. Nicméně zatím je to ve stadiu vyšetřování a informací které se mnohdy ne zcela shodují. Dva trezory se asi už vysvětlily, a teď se tápe s tou výstrojí…. jeden zdroj uvádí 76 zbraní, druhý výstroj pro desetičlenné komando, takže já bych vyčkal věcí řžíštích.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv