… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Islamisté udeřili nedaleko Taby u hranic mezi Egyptem a Izraelem 4.90/5 (98.10%) 21 ohodnocení

Hraniční přechod Taba - egyptská stranaVčera ve 14:05, pouze 250 metrů od egyptsko-izraelské hranice nedaleko Taby (طابا), vybuchl egyptský turistický autobus, v němž bylo 33 turistů pocházejících z různých zemí. Při výbuchu zahynuli tři jihokorejští turisté a egyptský řidič autobusu. Při výbuchu bylo zraněno přes dvacet lidí, z toho dvanáct těžce. Autobus vezl cizí turisty z letoviska Taba k hraničnímu přechodu s Izraelem, odkud měli dále pokračovat do Svaté země. Armádní pramen uvedl, že se s největší pravděpodobnosti jednalo o výbuch trhaviny, která byla umístěna v přední části autobusu. Jiné egyptské prameny však uvádějí, že se asi jednalo o koordinovanou teroristickou akci, kdy v okamžiku výbuchu nastražené bomby byl autobus pod teroristickou palbou z automatických zbraní. K odpovědnosti za útok se přiznala teroristická salafistická organizace Ansar Bait al-Maqdis (Podporovatelé Jeruzaléma), která je též odpovědná za střelbu raket na Ejlat.

Tato teroristická organizace útočila zatím pouze na egyptské armádní cíle a střílela rakety na izraelské území, ale nikoli na turisty. Nyní se představitelé teroristické organizace Ansar Bait al-Maqdis měli vyjádřit ve smyslu, že budou bojovat nejen proti egyptským vládním silám, ale též proti ekonomice země. V Egyptě obviňují Hamás, který měl salafistům pomoci uskutečnit tuto teroristickou akci. Ihned po výbuchu přijely k hranici s Egyptem izraelské sanitky a žádaly egyptskou stranu o povolení přejezdu hranice, aby mohly raněné převézt do ejlatské nemocnice Joseftal. Z egyptské strany vystoupil MUDr. Haled Abu Hashem, který uvedl, že egyptští záchranáři uhasili hořící autobus a všichni ranění byli již převezeni do nemocnice v Tabě.

Včera ve 14:05 hodin pouze 250 metrů od egyptsko-izraelské hranice nedaleko Taby (طابا) vybuchl egyptský turistický autobus, v němž bylo 33 turistů pocházejících z různých zemí. Při výbuchu zahynuli tři jihokorejští turisté a egyptský řidič autobusu. Při výbuchu bylo zraněno přes dvacet lidí, z toho dvanáct těžce. Autobus vezl cizí turisty z letoviska Taba k hraničnímu přechodu s Izraelem, odkud měli dále pokračovat do Svaté země. Armádní pramen uvedl, že se s největší pravděpodobnosti jednalo o výbuch trhaviny, která byla umístěna v přední části autobusu. Jiné egyptské prameny však uvádějí, že se asi jednalo o koordinovanou teroristickou akci, kdy v okamžiku výbuchu nastražené bomby byl autobus pod teroristickou palbou z automatických zbraní. K odpovědnosti za útok se přiznala teroristická salafistická organizace Ansar Bait al-Maqdis (Podporovatelé Jeruzaléma), která je též odpovědná za střelbu raket na Ejlat. Tato teroristická organizace útočila zatím pouze na egyptské armádní cíle a střílela rakety na izraelské území, ale nikoli na turisty. Nyní se představitelé teroristické organizace Ansar Bait al-Maqdis měli vyjádřit ve smyslu, že budou bojovat nejen proti egyptským vládním silám, ale též proti ekonomice země. V Egyptě obviňují Hamás, který měl salafistům pomoci uskutečnit tuto teroristickou akci. Ihned po výbuchu přijely k hranici s Egyptem izraelské sanitky a žádaly egyptskou stranu o povolení přejezdu hranice, aby mohly raněné převézt do ejlatské nemocnice Joseftal. Z egyptské strany vystoupil MUDr. Haled Abu Hashem, který uvedl, že egyptští záchranáři uhasili hořící autobus a všichni ranění byli již převezeni do nemocnice v Tabě.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiv