… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinská ambasáda – mimořádné zasedání zastupitelstva Suchdola 5.00/5 (100.00%) 24 ohodnocení

img4682c481 Starosta městské části svolává na čtvrtek 6. února 2014 od 18 hodin 19. zasedání Zastupitelstva městské části Praha-Suchdol. Zasedání je veřejné a uskuteční se ve velké zasedací místnosti radnice městské části Praha-Suchdol ve 3. podlaží.zprava_Dzamal_Al_Ajjam

Program zasedání: Palestinská ambasáda – situace po incidentu 1. ledna 2014. Jednání se zúčastní zástupci Police ČR, ministerstva zahraničních věcí a palestinské ambasády.

Městské zastupitelstvo vidí podle vyjádření starosty pro eretz.cz situaci následovně: „Vyřešení celé situace záleží především na přístupu představitelů palestinské ambasády, Policie ČR a ministerstva zahraničních věcí. Je zcela nezbytné důsledné objasnění incidentu a předložení záruk, že ambasáda Státu Palestina a působení jejich diplomatů nebude ohrožovat bezpečnost obyvatel městské části. Vedení městské části nadále požaduje od představitelů policie a ministerstva zahraničí zajištění bezpečnosti obyvatel.“

K zasedání připravili členové Rady městské části Praha-Suchdol  podklady k aktuální situaci, které jsou publikovány také na stránkách zastupitelstva.

Vyjádření členů Rady městské části Praha-Suchdol

Ve středu 1. ledna 2014 před polednem došlo v novém dosud nezkolaudovaném areálu palestinské ambasády k výbuchu v důsledku manipulace s výbušninou a palestinský velvyslanec zemřel následkem závažných poranění.

Z pohledu vedení městské části je možné k této závažné a tragické události v rezidenci palestinského velvyslance uvést následující informace:

pod diplomatickou ochranou se na ambasádě nelegálně nalézaly pistole, samopaly a výbušniny, a bylo tím porušeno české i mezinárodní právo krátce po výbuchu byl odkloněn letecký provoz na hlavní dráze ruzyňského letiště vedené přes Suchdol

1. ledna odpoledne proběhla několika hodinová evakuace obyvatel v blízkém sousedství ambasády palestinští diplomaté užívají budovy velvyslanectví, které nejsou zkolaudovány v souvislosti s nálezem zbraní se ministerstvo zahraničních věcí ohradilo proti porušení českého a mezinárodního práva a požadovalo po palestinské ambasádě vysvětlení chargé d’affaires Džadalláh Sabatín se omluvil obyvatelům městské části za narušení klidu a vyvolání obav městská část vyslovila soustrast nad úmrtím palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála

10. ledna proběhla před ambasádou demonstrace na podporu požadavku jejího přemístění mimo území Suchdola

15. ledna policejní prezident plk. Lessy na schůzce s představiteli městské části kategoricky prohlásil, že incidentem nebyla ohrožena bezpečnost v okolí ambasády

16. ledna Policie ČR zveřejnila informaci, že kriminalisté v budově ambasády nalezli další výbušninu, kterou předtím pyrotechnici přehlédli

22. ledna na schůzce na ministerstvu zahraničních věcí bylo představitelům městské části sděleno, že není v kompetenci ministerstva zajistit přemístění ambasády, protože pozemek i budovy jsou majetkem palestinského státu internetovou petici za zrušení diplomatického zastoupení tzv. státu Palestina podepsalo téměř 3 tisíce lidí

Vedení městské části má po této události důvodné pochybnosti o tom, že na Suchdole bude standardní diplomatická mise, jak ministerstvo zahraničních věcí v minulosti předpokládalo a ujišťovalo v tomto smyslu i obyvatele. Vzhledem k tomu, že existence nelegálních zbraní a výbušnin na palestinském velvyslanectví ohrozila bezpečnost obyvatel, byl ministerstvo zahraničních věcí požádáno o přesun ambasády mimo území Suchdola. Ministerstvo zahraničních věcí v reakci na žádost městské části oznámilo, že sdílí obavy suchdolských obyvatel o bezpečnost a je připraveno o vzniklé situaci jednat. Vedení městské části dále v souvislosti s incidentem požádalo policejního prezidenta o zajištění bezpečnosti na území městské části.

K historii palestinského velvyslanectví a jeho přemísťování na Suchdol lze uvést následující informace:

velvyslanectví státu Palestina existuje v naší republice od roku 1987 a posledních letech užívalo prostory v Troji Československá socialistická republika uznala Stát Palestina v roce 1989

v roce 2003 stát Palestina získal od soukromého majitele pozemky a budovy bývalého železářství „Neckermann“; které ani před malou privatizací nepatřily Suchdolu budovy velvyslanectví a rezidence byly umístěny v souladu s územním plánem, pro nevydání územního rozhodnutí nebyl ze strany stavebního úřadu Praha 6 objektivní důvod ambasáda v rámci výstavby svého areálu vybudovala na své náklady v části ulice Májová potřebné sítě (plyn, veřejné osvětlení, kanalizaci) a také komunikaci a chodník.

Od doby nákupu pozemku státem Palestina v roce 2003, dále pak během územního řízení a i při samotné výstavbě ambasády, jsme se setkávali s obavami a negativními ohlasy na existenci palestinské ambasády v Suchdole. Znepokojení obyvatel bylo ze strany ministerstva zahraničí řešeno ujištěním, že po dobu existence velvyslanectví v Praze nebyl evidován žádný závažný incident a proto se lze domnívat, že existence nového sídla velvyslanectví v Suchdole nebude mít žádné významné negativní dopady na jeho okolí a že za dobu 24 let existence tohoto zastupitelského úřadu v České republice nebyly shledány důvody pro lustraci osob či vozidel v okolí mise.

Skutečnost, že diplomaté na ambasádě pod diplomatickým krytím uchovávali nelegální zbraně a výbušninu a tím ohrozili tak bezpečnost především v okolí ambasády, zásadně zkomplikoval působení palestinské ambasády v Suchdole.

Vyřešení celé situace záleží především na přístupu představitelů palestinské ambasády, Policie ČR a ministerstva zahraničních věcí.

Je zcela nezbytné důsledné objasnění incidentu a předložení záruk, že ambasáda Státu Palestina a působení jejich diplomatů nebude ohrožovat bezpečnost obyvatel městské části.

Vedení městské části nadále požaduje od představitelů policie a ministerstva zahraničí zajištění bezpečnosti obyvatel.

 

 

Městská část Praha-Suchdol žádá přemístění palestinské ambasády

Výstavba budovy velvyslanectví Státu Palestina

 

 

Jedna reakce na Palestinská ambasáda – mimořádné zasedání zastupitelstva Suchdola

  • smal napsal:

    Před chvílí přednesl své nejapné vysvětlení v ČT pan náměstek MZV. Občané Suchdola zcela jasně požadují, aby teroristické hnízdo v jejich čtvrti nebylo. Ale názory občanů a hlavně jejich bezpečnost jsou těmto pánům na MZV lhostejné, a není se čemu divit, když tam šéfuje přítel palestinských vrahů a teroristů Zaorálek. Situace je tady jako v době Mnichova, defétismus a zrada vlastních národních zájmů je opět na pořadu dne. Holt jakou pakáž jsme zvolili tak to máme. Místo toho aby byly přerušeny jakékoliv styky s tím podivným spolkem, tak naši hrdinové neudělají nic a budou dále pochlebovat teroristům a EU. Občanům Suchdola zřejmě nezbyde než uspořádat blokádu předmětného objektu, a až bude policie překonávat odpor, ČT by to měla odvysílat, aby všichni viděli jak se v „demokratické ČR“ zachází s názory občanů. S tím ale nelze počítat, když tam šéfuje lobby předposranců. Tak snad v příštích volbách budou mít voliči více rozumu.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiv