… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hasbara a Ministerstvo pro poškozování Izraele v zahraničí 4.60/5 (92.00%) 15 ohodnocení

stávka zaměstnanců ministerstva zahraničních věcí IzraeleHasbara (הסברה), doslova „vysvětlování“, volněji přeloženo „veřejná diplomacie“, je dlouhodobé úsilí Izraele objasňovat obyvatelům jiných zemí, co, jak a proč Izrael činí. Pozitivně ovlivňovat mínění o Izraeli. A opakem hasbary je současná činnost Ministerstva pro poškozování Izraele v zahraničí. Ještě jste o něm neslyšeli? Je to novinka!

V Ministerstvo pro poškozování Izraele v zahraničí se kvůli stávce svých zaměstnanců změnilo dosavadní izraelské Ministerstvo zahraničních věcí. Zaměstnanci izraelské diplomacie stávkují za „zlepšení svých pracovních podmínek“ a v rámci stávky škodí dobrému jménu Izraele, co jim síly stačí.

Neposkytují konzulární služby na izraelských velvyslanectvích a konzulátech v zahraničí. Tím si berou za rukojmí Izraelce v zahraničí, stejně jako cizince, kteří chtějí či potřebují Izrael navštívit. Ohrožena je například i návštěva ředitele izraelské vojenské zpravodajské služby generálmajora Aviva Kochaviho v USA – protože končí platnost jeho diplomatického pasu a stávkující zaměstnanci mu odmítli vydat nový.

Neposkytují podporu pro návštěvy izraelských politiků v zahraničí ani zahraničních ministrů, premiérů či prezidentů v Izraeli. Kvůli tomuto postoji je například zkomplikována zítřejší návštěva britského premiéra Camerona v Jeruzalémě, ohrožena zamýšlená návštěva prezidenta Šimona Perese v Číně či květnová návštěva papeže Františka v Izraeli. I když původně se zdálo, že papežova návštěva již byla zrušena, podle následného vatikánského sdělení tomu tak není, František do Svaté země pojede – jen zřejmě vynechá Izrael a navštíví jen území arabské Palestinské správy a Jordánsko.

Nespolupracují s dalšími izraelskými státními úřady a organizacemi, včetně Izraelských obranných sil či zpravodajských služeb, včetně poskytování hlášení ambasád o situaci v místech působení, čímž přímo ohrožují bezpečnost Izraele.

Zatímco na vytváření dobrého jména v Izraeli podáváním pravdivých informací a objasňováním izraelské politiky se podílejí po celém světě tisíce bezplatných dobrovolníků, zaměstnanci izraelské diplomatické služby kvůli svým finančním požadavkům škodí.

Izrael je tak první zemí na světě, která současně podporuje veřejnou diplomacii i platí činnost pracovníků ministerstva pro poškozování dobrého jména ve světě.

Jedna reakce na Hasbara a Ministerstvo pro poškozování Izraele v zahraničí

 • Hana Mayer napsal:

  Z facebookového účtu Velvyslanectví Izraele v Praze:
  Vzhledem ke skutečnosti, že izraelské Ministerstvo financí odmítlo řešit pracovní spor, který existuje mezi ním a Ministerstvem zahraničních věcí, izraelští diplomaté obnovili pracovní sankce.

  Může se zdát neobvyklé, aby se diplomatická služba zapojila do pracovního sporu. Je to však právě proto, že nám skutečně záleží na prezentaci zájmů Izrale, mezinárodním postavení Státu Izrael a jeho národní bezpečnosti, proč my, izraelští diplomaté, trváme na tom, aby naše přiměřené požadavky byly akceptovány.

  Tento informační kanál nebude z toho důvodu až do odvolání aktualizován. Pravidelné aktualizace budou obnoveny až poté, co bude spor uspokojivě vyřešen.

  Zatím se však podařilo uspokojivě pro různé nepřátele Izraele zazdít informace o Íránských zbraních objevených na lodi. To celé za peníze izraelského daňového poplatníka.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv