… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael se poprvé oficiálně vyjádřil ke krizi na Ukrajině, izraelské ministerstvo zahraničí ale současně stávkuje… 4.52/5 (90.43%) 23 ohodnocení

znak Izraelestávka zaměstnanců ministerstva zahraničních věcí IzraeleIzraelské ministerstvo zahraničí se včera poprvé oficiálně vyjádřilo k již několik týdnů trvající krizi na Ukrajině. Světové mocnosti jsou ve sporu ohledně situace na Ukrajině a ruské okupace Krymu, panují obavy z eskalace konfliktu a izraelské nevládní i vládní služby se na místě snaží zajistit bezpečnost místní židovské komunity. Zaměstnanci izraelského ministerstva zahraničí nicméně předevčírem oznámili, že vstupují do stávky.

„Izrael s velkým znepokojením sleduje události na Ukrajině, dychtí po míru pro všechny její občany a doufá, že situace nebude eskalovat ke ztrátám lidských životů. Izrael doufá, že krize na Ukrajině bude vyřešena diplomatickými prostředky a bude vyřešena pokojně,“ uvádí se ve stručném prohlášení, které se nijak blíže nevyjadřuje k situace na Krymu, okupovaném již několik dní ruskými silami.

Kvůli stávce na ministerstvu se prohlášení dostalo k veřejnosti jen prostřednictvím médií. I když činnost izraelského ministerstva zahraničí není paralyzována zcela, nefungují například internetové stránky ministerstva ani jeho prezentace na sociálních sítích, ale i další výrazně podstatnější služby.

V prohlášení stávkujících zaměstnanců se uvádí:

Od úterý 4. března 2014 se nebudou izraelští diplomaté dále stýkat se zahraničními zástupci, starat se o jakékoliv oficiální návštěvy, ať už v Izraeli nebo v zahraničí, vydávat víza nebo zajišťovat jakékoliv konzulární služby. Jedná se jen o část obsáhlejšího seznamu organizačních kroků, které vstupují okamžitě v platnost poté, co ministerstvo zahraničí způsobilo krach sedmiměsíčního mediačního procesu, vedeného bývalý nejvyšším soudcem pracovního soudu.

Může se zdát neobvyklé, že se diplomatická služba země ocitá v pracovněprávním sporu. I přes naši hlubokou oddanost zastupování zájmů Izraele v zahraničí, mezinárodního postoje a národní bezpečnosti Izraele, trváme my, izraelští diplomaté, na splnění našich přiměřených požadavků.

Přestože Izrael důsledně dbá na svoji neutralitu v rusko-izraelském sporu, je jasné, že izraelští diplomaté musejí chovat hluboké sympatie k anarchií zmítané Ukrajině. V Rusku by se svým přístupem rychle skončili. V nejlepším případě jen bez práce.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv